Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Motocykl Action Team - Szkoła Jazdy to cykl zorganizowanych przez nas szkoleń w trakcie, których pomożemy wam lepiej zrozumieć swoje motocykle. Sprawimy że za sprawą zdobytych umiejętności poczujecie się na nich pewnie. Będziecie płynniej pokonywać zakręty, szybciej dostrzegać zagrożenia i skuteczniej hamować, a w konsekwencji staniecie sie szybsi a jednocześnie bardziej bezpieczni na drodze.

Czekamy na Was: 21 maja, 4 czerwca, 1 lipca, 22 lipca i 7 października

Gdzie? W Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy "Tor Łódź" w Kiełminie pod Łodzią

Za ile? Cena szkolenia wynosi 399 zł

HAMOWANIE W RÓŻNYCH WARUNKACH

W motocyklu masz dwa hamulce, ale czy umiesz ich skutecznie używać? Czy wiesz kiedy i w jaki sposób z nich korzystać oraz na co zwracać uwagę by się nie wywrócić tylko skutecznie wytracić prędkość? A czy wiedziałeś, że hamulce służą nie tylko do zatrzymywania motocykla ale i są pomocne podczas precyzyjnych manewrów przy niskich prędkościach?

OMIJANIE PRZESZKÓD

Na drodze musisz spodziewać się wielu rzeczy, z których wielu zdecydowanie powinieneś unikać. Dziury, plamy oleju, leżące na asfalcie przedmioty, a przede wszystkim nagle zajeżdżające ci drogę samochody. Dlatego zawsze musisz być gotowy na wykonanie uniku, czyli na pewne i błyskawiczne ominiecie przeszkody. To jedna z umiejętności pozwalających ocalić życie.

JAZDA W ZAKRĘTACH

Winkle, łuki, patelnie, agrafki czyli plątanina wszelkiego rodzaju zakrętów to coś, co nas motocyklistów kręci najbardziej. Niestety, żeby się z nimi zmierzyć i mieć z tego zabawę, trzeba wiedzieć kilka rzeczy, a wśród nich; jaką przyjąć pozycję na motocyklu, kiedy dohamowywać na wejściu i pracować gazem na wyjściu z zakrętu, jak pracować ciałem i prowadzić maszynę wzrokiem.

MIEJSKI SURVIVAL

Chcesz czuć się w mieście jak ryba w wodzie? Płynne wykonywać manewry, sprawnie przenikać obok stojących w korku aut, świadomie kontrolować otoczenie i przewidywać zagrożenia? To dobrze, bo to podstawa by przetrwać w mieście.

FAQ

Dla kogo jest to szkolenie, czy świeżo upieczony motocyklista da radę?
Nasze szkolenie adresowane jest do wszystkich motocyklistów chcących sprawniej i bezpieczniej poruszać sie po publicznych drogach. W programie kładziemy nacisk na umiejętności przydatne podczas codziennej jazdy zarówno w mieście jak i podczas dalszych wyjazdów. Najwięcej skorzystają z niego początkujący i mniej doświadczeni motocykliści, ale ci bardziej doświadczeni też nie będą rozczarowani.

Czy zapewniacie motocykle do szkolenia, czy muszę przyjechać na swoim?
Szkolenie odbywa się na motocyklach uczestników. Nie ma możliwości wynajęcia motocykla na miejscu. Każdy z motocykli musi być sprawny i posiadać ważną polisę OC. Przed szkoleniem prosimy o zatankowanie.
Program zajęć praktycznych opracowaliśmy w taki sposób by mogły w nim uczestniczyć maszyny różnych typów: od chopperów poprzez nakedy po turystyczne enduro
Na potrzeby szkolenia wystarczą zwykłe szosowe opony, na miejscu będzie kompresor by właściwie dobrać ciśnienie.

Czy do szkolenia na torze trzeba mieć kombinezon? Czy trzeba mieć motocyklowe prawo jazdy?
W szkoleniu Motocykl Action Team - Szkoła Jazdy może wziąć udział każdy motocyklista dysponujący sprawnym motocyklem i posiadający uprawnienia pozwalające na kierowanie nim (A1, A2 lub A).
Każdy z uczestników oprócz obowiązkowego kasku powinien posiadać pełen ubiór motocyklowy, rękawice i buty za kostkę. Nie musi być to kombinezon, może byś tekstylny zestaw turystyczny.

Jak ma wyglądać to szkolenie, czy będzie jakiś posiłek?
Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywać się będą pod okiem profesjonalnych instruktorów. Zapewniamy materiały szkoleniowe, napoje (serwis kawowy) oraz ciepły posiłek. Do dyspozycji uczestników będzie też kompresor, podstawowe narzędzia i zaplecze sanitarne.

Gdzie dokładnie odbędzie się szkolenie?
Wszystkie edycje szkoleń Motocykl Action Team - Szkoła Jazdy odbędą sie na Torze Łódź ulokowanym w miejscowości Kiełmina w gminie Stryków pod Łodzią, niedaleko drogi krajowej nr 71. Tor jest nowoczesnym ośrodkiem doskonalenia techniki jazdy. Długość nitki toru wynosi 1500, szerokość 8-12m.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt lp.ppm@maet-noitca-lkycotom