Motocykl poleca:

Adam Małysz na Quadzie

Poleć ten artykuł:

Co robi Adam Małysz, gdy nie skacze? To, co umie najlepiej, czyli... skacze! Tyle że na innym sprzęcie. „Orzeł z Wisły” każdą wolną chwilę spędza za kierownicą quada.
Zobacz całą galerię

Adama Małysza najbardziej kręcą dwie rzeczy – skoki narciarskie oraz dwa i cztery kółka, a od niedawna również quady. – Od zawsze interesowałem się motoryzacją – mówi skoczek. – Zauważyłem też rosnącą popularność quadów, ale jakoś wcześniej nie miałem czasu spróbować, jak to smakuje. Jednak gdy niedawno odwiedziłem salon Yamahy w Bielsku- Białej, natychmiast złapałem bakcyla. Zakochałem się. To mocne słowa, ale tak jest.

QUADOWE MAŁŻEŃSTWO

Adam wybrał dwa modele – sportowego Raptora 700 i uniwersalnego Grizzly 600. – Do zabawy i treningu mam Raptora, Grizzly zaś służy mi do wypraw w góry i porządków w ogrodzie – wyjaśnia. – Grizzly jest bardzo funkcjonalny. Można do niego podpiąć wiele różnych urządzeń, zamieniając czterokołowca w narzędzie do pracy. Na początku gabaryty tej maszyny mogą przysporzyć trochę problemów, ale jak się do nich przywyknie, jazda to czysta przyjemność. Na Grizzly jeździ też Iza, żona Adama.

Komuś tak aktywnemu jak Adam zabawa quadem w ogrodzie nie wystarcza. – Lubię adrenalinę – przyznaje Małysz. –Obejrzałem kilka filmów poświęconych ekstremalnej jeździe quadami i postanowiłem sam spróbować. Właśnie dlatego kupiłem Raptora. Niestety, nie mam czasu na lekcje u mistrzów. W wolnych chwilach próbuję więc na własną rękę i bardzo dobrze się przy tym bawi ę. Ach, ta jazda ślizgami! A pogoda? Nie ma dla mnie znaczenia, mam ekwipunek na każ- de warunki. A zresztą, im więcej błota, tym lepiej!
ATV EKSTREMALNIE

– Do okiełznania sportowego Raptora potrzeba doświadczenia – przestrzega skoczek. – Skrzynia biegów ze sprzęgłem i napęd na tylną oś dostarczają ogromnej frajdy, szczególnie w zakrętach. Ale wymagają pokory, także ze względu na duże przyspieszenie. Osobom bez doświadczenia poleciłbym raczej coś spokojniejszego, 4 x 4 – radzi. – Na Grizzlym na początku też nie warto przesadzać z intensywnością. Chyba że ktoś się zdecyduje na nowego Grizzly 700 ze wspomaganiem kierownicy. To także ukłon producenta w stronę pań.

Dwa quady umożliwiają wyprawy w rodzinnym gronie. – W sezonie właściwie cały czas jestem w rozjazdach, więc gdy już bywam w domu, chciał- bym każdą chwilę spędzać z najbliższymi. Ponieważ muszę trenować, para ATV pozwala mi łączyć przyjemne z pożytecznym. Podczas prowadzenia quada pracują ramiona i dłonie, w wirażach muszę balansować całym ciałem, a na skoczni do odpowiedniego wybicia się z progu potrzebne są prędkość i właśnie balans ciała.

Czy Adam Małysz skacze na czterokołowcach? – Pewnie! – odpowiada bez wahania. – Choć te skoki nie wychodzą mi tak dobrze, jak na nartach.

Tagi:

Oceń artykuł:

--

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów