Motocykl poleca:

Ranking 10 najgorszych filmów motocyklowych

Poleć ten artykuł:

Oto 10 najgorszych filmów motocyklowych wszech czasów według nas. A czy wy macie swoich kandydatów do tego rankingu?

Od razu uprzedzam, że ranking jest raczej wynikiem subiektywnej oceny, choć w redakcji niemal wszyscy byliśmy zgodni co do wybranych filmów. W większości przedstawiają one motocyklistów jako nasienie zła i dzieci szatana, czasem trafiają się zwykli bandyci i bohaterowie. Na specjalną uwagę zasługują filmy z gatunku gore/horror, których reżyserowie również upodobali sobie wątki motocyklowe. Takie filmy ogląda się z wypiekami na twarzy (tylko wtedy kiedy zaśniemy z twarzą w jabłeczniku albo serniku).

W rankingu nie brakuje megaprodukcji, a także filmu polskiego, który został tu przez nas umieszczony nieco brutalnie jednak kara musi być! Żeby była jasność ranking jest traktowany bardziej w charakterze humorystyczej ciekawostki, na te zimne dni niż wypocin niespełnionego krytyka. Najważniejsze są filmy, a na drugi plan schodzą reżyserowie i aktorzy grający w tych filmach, choć trafiają się nazwiska, których w życiu byśmy się tam nie spodziewali, np. wszechobecny Borys Szyc!

A zatem do sedna!

Miejsce 10. Stone Cold. Teoretycznie najlepszy z najgorszych filmów i od razu mocny strzał między oczy. Mister Brian Bosworth (tak tytuuje go producent, a co to w ogóle za koleś?) i jego rola życia w filmie Stone Cold. Produkcja 1991 roku przyprawia o dreszcze i spazmy, kiedy spocony mocarz dosiada swojej hardkorowej maszyny. O czym jest ten film? Nie pytajcie bo nie wiemy. Ciężko uchwycić fabułę wśród dynamicznych scen akcji... Polecamy.

Miejsce 9. Psychomania. Totalnie abstrakcyjny brytyjski horror motocyklowy, którego pomysł zasługuje na specjalne uznanie. Brutalny bandycki gang motocyklowy Living Dead z sadystycznym, nie do końca normalnym przywódcą na czele zawiera pakt z diabłem. Na mocy paktu po popełnieniu zbiorowego samobójstwa, każdy członek gangu ma ożyć i siać postrach wśród miejscowej ludności. Oczywiście nie wszystko idzie zgodnie z planem... Propozycja godna polecenia fanom katowania się kinem klasy C.

Miejsce 8. Hell's Belles to kolejny z wielu filmów o niegrzecznych panach z Klubu [KtóregoNazwySięNieWymawia], tym razem wyrywających laski i siejących zamęt wśród pustynnych społeczności US i A. Czym wyróżnia się ta produkcja? Fabuła wymiata, a niemal oskarowa kreacja Jerrego Randella (kimkolwiek waść jest) w roli Szalonego Johna to aktorski majstersztyk. Najlepiej cały film podsumowuje zapowiedź: Turbodoładowany Trójkąt: dwie laski, dwóch gości i motocykl...

Tagi: film motocyklowy | motocykle | filmy

Oceń artykuł:

3.6

Motocykl OnlinePorady dla motocyklistów

Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów Porady dla motocyklistów