Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Hyde Park

Świadomość rodaków o motocyklistach
    przez skaut,
    2009-03-26 16:43:31

Witam
    Siedze na motocyklu drugi sezon w życiu. Dotychczas jakos mnie to nie irytowalo, ale odkad jezdze i wspominam swoim znajomym blizszym i dalszym, ze jestem motocyklista termin "dawca nerek" slysze tak czesto ze powoli zaczyna mnie to nudzic. Warto w tym temacie kogokolwiek uswiadamiac? Ze sa motocyklisci i idioci, jak w kazdym srodowisku czy nawet wśród kierowcow samochodow ktorzy przynajmniej 10 razy dziennie chca mnie zabic... . Czekam na wasze opinie i generalnie na swobodne refleksje.
    Pozdro
    Skaut

przez ~Esper,
    2009-03-26 22:49:25

ja tam wolę określenie "dawca orgazmów". I wcale się za nie nie obrażam :bibibi:

przez fazer666,
    2009-03-27 13:07:54

Określenie "dawca nerek" jest bardzo nieprecyzyjne bo przy konkretnym dzwonie nerki nie nadają się do niczego podobnie jak pozostałe podroby. Jeżeli jednak masz dobry garnek, to mogą poprać rogówki. Czyli właściwe byłoby "dawca rogówek: albo jeszcze lepiej "PRZYPRAWIACZ ROGÓWek" :D :D :D

przez ~Garfield,
    2009-03-27 13:25:05

Mnie tam nie bawią takie teksty. Śmiać to się mozna przy browarku z kumplami ale jak ci nagle jakiś baran zajeżdża droge to już wesoło nie jest.

przez ~Kociak,
    2009-04-07 11:43:31

Wesoło czy nie wesoło ja zawsze się o Was i Wasze nerki martwię! I nie dla tego, że jeździcie jak wariaci, ale dlatego że inni (zwłaszcza na 4 kółkach) szaleją, a wtedy Wy nie macie szans... albo macie bardzo małe :( I dlatego oponuję jak mój mąż chce wsiąść na 2 kółka mimo, że jest rozsądny i ostrożny :(
    Ps. a swoją drogą jeżdżąc na 2 lub 4 kółkach warto pomyśleć o deklaracji dawcy organów. Można w ten sposób uratować życie przyjaciela! :)

przez ludi21,
    2009-04-17 21:08:21

Termin "dawcy nerek", "wariaci", oraz "samobójcy", można spotkać wszędzie. Mówi tak większość tych którzy nie mają bladego pojęcia o motocyklach i kierującymi nimi bikerami. Polskie społeczeństwo ocenia innych po występku jednego człowieka, a nie po ogóle.

przez ~Damiani,
    2009-04-17 22:51:47

"Latam" na sporcie od 3 sezonów, po kilku latach przerwy. Nie mogę powiedzieć iż jestem"święty" i zawsze poruszam się zgodnie z przepisami :D . Lecz nawet gdy śmigam a na wyświetlaczu pojawia się z lewej "2" to jak większość motocyklistów maksymalnie skupiam się na prowadzeniu motocykla. Prowadząc samochód kierowcy (również ja) - słuchają radia,rozmawiaja z pasażerem i np. piją wodę nie koncentrując się na tym co dzieje się na drodze- I stąd "gro" wypadków z udziałem motocyklistów którzy co prawda często "la...więcej

przez wojtek1024,
    2009-04-20 16:11:40

No jasne przecież każdy motocyklista to dawca nerek ! Jak tu uświadomić innym ludziom, że to kierowcy aut powodują o wiele więcej wypadków niż motocykliści ! Wśród naszego społeczeństwa nadal panują stereotypy o motocyklistach i to mnie najbardziej wkurza !!!

przez dyversant,
    2009-04-20 21:16:14

Teraz jak pewnie słyszeliscie na otwarciu sezonu na Jasnej Górze, policja zapoczątkowała akcję "Idzie wiosna, będą warzywa"... Czyli teraz możemy nazywać się także warzywami, a jakimi to już co kto lubi... Pogratulować pomysłu!

przez motormann,
    2009-04-20 21:34:11

Ja uważam że należy ludzi uświadamiać i tłumaczyć im, że w każdym środowisku są ludzie i ludziska i nie można generalizować.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 8