Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Hyde Park

Światła
    przez dublik,
    2009-08-11 11:00:15

Czy to prawda że w motocyklu muszą być światła koloru białego lub żółtego???????? :disgust: Wczoraj byłem na przeglądzie moją Szlifierą i koleś nie chciał mi podbić przeglądu w dowodzie rejestracyjnym bo mam z przodu niebieskie światła pozycyjne i uczepił się tego jak rzep psiego ogona.W zeszłym roku inna stacja diagnostyczna i nic nie mówili na te światła. Stanowczo twierdził że policja mnie zastawi z powodu tych świateł a jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło żeby policjant marudził mi coś o światłach. Miał ...więcej

przez karoleq-90,
    2009-08-11 18:34:02

Na postoju moto może ci świecic jak przysłowiowe psie jajca na wiosnę chodzi o to aby nie rozpraszał innych podczas jazdy.
    Z tego co wiem takie żarówki są dozwolone w światłach pozycyjnych.

przez dublik,
    2009-08-11 20:29:51

Też mi się wydaje że niebieskie pozycyjne są dozwolone, tylko kłóci się to z tym żeby nie rozpraszać innych na drodze bo przecież te żarówki ciągle się świecą jak się śmiga.( i tak też marudził mi koleś na przeglądzie) :uzi: :lol:

przez karoleq-90,
    2009-08-11 21:12:30

Ale nawet jak się ciągle świecą to mniej rozpraszają niż neony w wiejskich gangowozach bmw z silnikiem 1.6 lpg :uzi:
    Dają one tylko lekką poświatę.
    Ciekawe co kolo powiedziałby na ksenony w jakimś samochodzie :paranoid:

przez dublik,
    2009-08-11 21:41:10

Nie wiem może koleś jakiś nad wrażliwy bo policja mi sie tego nie czepia i w zeszłym roku przegląd był ok. Teraz też mam podbity ale tłumaczyłem się, bałem się nie o światła tylko o spaloną oponę z tyłu na którą odziwo nic nie powiedział. Tak już chyba musi być w Polsce no trudno jaki kraj takie drogi :D

przez challenger,
    2009-08-14 11:12:37

No cóż,biorąc pod uwagę ze spędzam na drodze większość czasu i niejednokrotnie już dyskutowałem z panami MISIAMI i panami DIAGNOSTAMI w temacie koloru i miejscu zainstalowania świateł w pojeździe(motocykl,samochód,motorower...) , to mogę ze spokojnym sumieniem stwierdzić iż diagnosta miał racje a podstawą do tego twierdzenia jest po prostu KODEKS DROGOWY. I to by było na tyle.
    pozdrawiam

przez dublik,
    2009-08-14 21:05:24

A panowie "miśki" przyczepili Ci się kiedyś do "tuningu" w motocyklu?????????????

przez challenger,
    2009-08-16 22:19:14

Drogi Kolego zależy co rozumiemy pod pojęciem "tuning",
    jeśli mówimy o poprawianiu mechaniki:hamulce,silnik i zawieszenie ,to nie .
    ale jeśli mówimy o sporządzaniu choinki świątecznej i obwieszaniu motocykla kolorowymi lampkami to tak i najgorsze jest to ze po czasie przyznałem im racje.

przez pinkee,
    2009-08-20 10:08:45

Kodeks drogowy mówi wyraźnie jakie kolory świateł są dozwolone. A więc: pomarańczowy zarezerwowany jest dla migaczy, czerwony do świateł tylnych, a z przodu można mieć światła tylko i wyłącznie o barwie białej lub ewentualnie żółtej. Ksenony też świecą na biało, jednakże światło ma zimniejszą barwę, dlatego jest taka niebieskawa poświata.

przez dublik,
    2009-08-21 10:16:49

Niebieskawa poświata ;) Fajnie to wytłumaczyłeś he he...( pisałem że autentycznie mam pozycyjne niebieskie, nie mam żadnych przebarwień itd)

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij