Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Hyde Park

czy są motocykle z wtryskiem i ssaniem jednocześnie?
    przez rykoszet,
    2009-12-04 14:27:36

Witam mam pytanie "czy są motocykle z wtryskiem i ssaniem jednocześnie" wydaje mi się że czytałem jakiś artykuł o tym że są, ale kolega twierdzi że to niemożliwe . Z góry dziękuję za pomoc w naszym sporze.

przez ~jeszua,
    2009-12-04 18:28:10

jsz

przez rykoszet,
    2009-12-04 23:07:39

a można prosić o jakieś przykłady? dzięki

przez ~jeszua,
    2009-12-05 09:52:31

wujek gógle podpowie ;)
    czyli już na 1 stronie masz 2: bmw z silnikami 1100 i mv agusta f4. znajdziesz więcej, w początkowym okresie stosowania wtrysków AFAIR często pozostawiano dźwignię ssania. tyle tylko, że działa ona inaczej: w mojej kanapie jest to po prostu dodanie gazu (podciągnięcie linki)
    jsz

przez ~Raptor,
    2009-12-06 20:57:00

Jest to też często stosowane w motorach stylizowanych na klasyki, gdzie wtrysk jest ukryty w atrapie gaźnika.
    Działa to tak jak tradycyjne ssanie tylko nie mechanicznie, lecz elektronicznie.
    Jest to tylko taki "smaczek", bo w rzeczywistości jest to zbędne.

przez ~jeszua,
    2009-12-06 23:07:08

Raptor napisał(-a):
    "Jest to tylko taki "smaczek", bo w rzeczywistości jest to zbędne."
    no, u mnie nie - po prostu elektronikę, która potrafi zadbać o wzbogacenie mieszanki (a przede wszystkim rozpoznać i sytuację podczas rozruchu, jak mniemam) przygotowano nieco później. w innych sprzętach decydowała pewnie cena - póki koszty tejże elektroniki nie spadły do odpowiedniego poziomu, w masowo produkowanych zwłaszcza japońskich sprzętach taniej było dać dźwignię i zostawić dbałość o zagrzanie silnika użytkownikowi
    jsz

przez rykoszet,
    2009-12-07 22:06:43

dzięki bardzo za pomoc!

• ODPOWIEDZ +