Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Hyde Park

( DAWCA )
    przez xenia,
    2009-11-10 21:18:17

Jest zima i mamy wiele czasu dla siebie który możemy poświęcić na lekturę.
    Czy pamiętacie jeszcze książkę pt.Dawca którą napisał Marcin Osikowicz
    Myślę że jest dobra pora aby polecić tę książkę innym
    a w szczególności świeżo upieczonym motocyklistom
    niech wiedzą co może ich spotkać na drodze i jeśli wyciągną z tego wnioski będą mogli
    uniknąć wielu nie miłych sytuacji .

przez ~Maciek,
    2009-11-12 00:35:55

Wybacz, ale "Dawca" to takie "pieprzenie wuja Stefana" owszem, czyta się fajnie, ale jeśli chcesz się czegoś nauczyć to warto sięgnąć po następujące pozycje: "Motocyklista doskonały" oraz "Strategie uliczne" Davida L. Hough'a, "Technika jazdy motocyklem" - Rene Degelmann'a oraz "Technika wyczynowej jazdy motocyklem" Andrzeja Kwiatkowskiego.
    Osobiście najbardziej skorzystałem na książce Degelmann'a – konkretny język i podejście do tematu, dobrze dobrane ilustracje.

przez pinkee,
    2009-11-12 01:00:16

Ja bym jeszcze dodał do listy "Przyspieszenie - A Twist of the Wrist" Keitha Code'a.

przez ~jeszua,
    2009-11-12 08:58:14

pierwsza część książki code'a jest omówieniem jazdy na tore: owszem, można coś wynieść z niej na potrzeby jazdy po ulicach, ale to nie jest dokładnie to o co biega. podobno druga jest bardziej cywilna, ale jeszcze jej po ludzku nie ma (a po anglijskiemu nie mam dość praktyki do swobodnego czytania)
    natomiast degelmanna strasznie zjechał T. Kulik: przyznam szczerze, że jeszcze nie znalazłem czasu na czytanie. chociaż teraz zima idzie, popracuję nad własnym zdaniem ;)
    póki co na potrzeby przemieszczania się po ulicach pozostaje tylko hugh...
    jsz

przez xenia,
    2009-11-12 21:08:32

nie miałem na myśli książki do nauki jazdy motorem ,bo to nie realne aby nauczyć się jezdzić z książki
    ale jak ktoś ma wyobraznie to każda lektura nadaje się do przeczytania aby tylko coś mądrego z tego wyciągnąć dla siebie
    Ja np.najwięcej nauczyłem się po pierwszym i mam nadzieję ostatnim wypadku na motorze kilkanaście lat temu.
    ale chętnie przeczytam książki które tu wymieniłeś .

przez ~Maciek,
    2009-11-14 12:55:25

Czytasz - ćwiczysz - jeździsz - robisz błędy - analizujesz je - czytasz - ćwiczysz etc... Degelmanna zaraz poprzeczytaniu małem okzaje przećwiczyć na czerwcowym BMW Motocykl GS Challenge... ta książka warta jest swojej ceny!

• ODPOWIEDZ +
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij