Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Hyde Park

Jaka 125-tke wybrac i dlaczego?
    przez kacper-00,
    2009-08-28 16:04:31

Witam za niedługo skończę 16 lat i chce zacząć przygodę z motorami. Zrobie prawo jazdy kategorii a1 i kupie motor. ALE tu jest te nie szczęsne ale.. nie jestem zdecydowany jaki kupić. To znaczy juz mam pare na oku ale czekam na wasze zdanie
    Honda Nsr 125
    Aprilia rs 125
    Honda Varadero 125
    moze macie inne pomysły.?
    Bo wiecie szukam motoru na którym mógłbym, dziennie śmigać a w weekendy zrobić jakąś dłuższa wyprawę :)
    Nie musi byc szybki bo mi nie zależy na prędkości :)
    Pozdrawiam i mam nadzieje ze pomożecie

przez ~Goral,
    2009-08-28 20:49:46

Musisz sobie zadać pytanie czy chcesz silnik 2t czy 4t
    moto w 2t <nsr, rs, tzr, rg, mito, GPR, TDR, CG, F1 > odznaczają się:
    * dużą mocą (do jakichś 45BHP)
    * droższe koszty utrzymania
    * co 25000 tys remont silnika
    * Gorszy dźwięk (po prostu 2t :D )
    Moto w 4t ( CBR, Varadero, YZF-R, XT, YBR, cbf, WR)
    * mniejsza moc od 2t (jakieś 18-20 BHP)
    * tańsze w utrzymaniu
    * Ładny dźwięk
    Dobierając moto musisz patrzeć na:
    *jakim typ motocykle czy sportowy turyst...więcej

przez ~jeszua,
    2009-08-28 22:51:12

enduraczek 125 we francji
    małe viaderko na wycieczkach ;)
    a ostatnio nawet na światełach stał koło mnie gość na takim wiaderku, powiem: fajne jest. brałbym takie - sportowe, 2t, więcej mocy... jak ma być na codzień i wycieczki, to pozycja kuprem do góry tylko będzie przeszkadzać :blush:
    jsz

przez kacper-00,
    2009-08-29 12:19:29

No mnie bardziej interesują te 3 motory (aprilla rs 125 ) <2T> (honda nsr 125) <2T> (honda varadero) <4T> i jeszcze przedział pieniężny ( 4tys - 6 tys ) kupie coś pożądnego za te pieniądze ?
    Z góry dzięki :)

przez dublik,
    2009-08-29 15:49:06

Numer jeden to Honda nsr125.Sprawdzone i się nie psuje, łatwy w obsłudze tylko koszty utrzymania są dosyć duże bo na każde 1000km dolicz do ceny paliwa olej i drogo to wychodzi. Silnik pierdzi jak to 2T ale mocny jest. :evil: Ciężko kupić 125 z silnikiem co najmniej w stanie dobrym więc raczej trzeba szlifnąć cylinder żeby moto śmigało bo sprzęciki są mocno katowane chociaż właściciele twierdzą inaczej.Ale ogólnie fajny wygląd i osiągi, pozycja taka sobie ale da się wytrzymać, pasażer zawsze narzeka na ból wszystkich części kręgosłupa, łatwo dostępne części ;)

przez kacper-00,
    2009-08-29 17:39:55

Dzięki wezmę to pod uwagę ale sądzę że najlepiej dla mnie będzie gdy przejadę się na tych motocyklach i wtedy na pewno będę czół iż to ten ;)

przez kacper-00,
    2009-09-04 23:44:00

Mam jeszcze takie pytanie do was panowie.
    Powiedzcie mi czy ma sens kupowania kombinezonu motocyklowego na 125-tke. Bo nie wiem. Ja narazie myślałem nad jakąś kurtkę z kombinezonu i oczywiście buty,rękawice i kask.
    Napiszcie co o tym sądzicie czy warto kupić kombinezon jak tak to jaki ? skórzany czy bardziej turystyczny ?
    Pozdrawiam
    K.

przez ~jeszua,
    2009-09-05 09:52:05

IMHO ma sens: znając "młodość" oceniam, że pewnie będziesz jeździł kiedy popadnie i ile kasy będzie na paliwo. wbrew pozorom kolana są na motocyklu słabo chronione i wrażliwe na przewianie: lepiej je osłonić, szkoda byłoby potem zgrzytać nimi podczas chodzenia w wieku 30 lat... nie mówiąc o możliwych wywrotkach, kiedy nie chronione niczym mogą być mocno uszkodzone. lepiej kupić ciut tańszą kurtkę, oszczędzić stówkę na butach, a jednak kupić przynajmniej podstawowy model motocyklowych spodni - nieprzewiewnych i z...więcej

przez kacper-00,
    2009-09-05 11:16:38

Dzięki. Czyli jednak spodnie też są bardzo ważne bo w takie zabawki jak żółw, pas na nerki nie będę się zaopatrywał bo to chyba zbędne przy takich pojemnościach.....

przez ~Goral,
    2009-09-05 15:05:38

nad pasem na nerki bym się na twoim zdaniu zastanowił można kupić jakiś niedrogi ale potem nie będziesz żałował jak nie będą cie nerki boleć więc moim zdaniem pas to dobry pomysł przynajmniej moim zdaniem żółw jak przeczytasz w temacie "motocykle dla początkujących" to nie zbyt wygodna ochrona
    a co do spodni jak nie chcesz przemrozić kolan a spodni nie chcesz kupić to obwijaj sobie nogi gazetą lub folią jak to robili dawniej :D Motóżyści ;)

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 3
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij