Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Hyde Park

?kask?
    przez miikow,
    2009-06-02 15:16:37

Witam brać motocyklową.
    Poszukuję informacji na temat kasku firmy ls2 model TomCat2. Kask niezły wizualnie, cena niezła - tylko krótka szyba...
    Czy ktoś ma i czy może mi powiedzieć jak sie owy sprzęt zachowuje? Mam motocykl z przednia szyba (więc strugi powietrza są odchylone) ale czy mimo to nie bedzie z dołu podwiewało na oczy??

przez macius1040666,
    2009-06-02 15:39:09

raczej podwiewać nei będzie

przez mikele-j,
    2009-06-02 16:09:13

Kiedy moją kobitkę wiozłem jako plecaczek i miała właśnie taki kask to narzekała na walące ją po nosie i zatokach powietrze. Bała się, że przeziębi zatoki dopóki nie dałem jej balaclavy. Zaznaczę, że jechaliśmy T-Maxem (Maxiskuter z wysoką szybą). W takim wypadku nie polecam tego kasku. To raczej propozycja dużo bardziej pasująca do miejskiej jazdy niż wojaży z predkościami rzędy 100 km/h i więcej. Jeśli jesteś właścicielem motocykla to zapewne jeździsz troszkę szybciej niż np skutery w korkach i dlatego polecał...więcej

przez milagow,
    2009-06-02 19:24:29

Tańsze kaski nawet gdy są dobrze wykonane mogą mieć dziwne wady. Gdy kupowałem Naxę wydawała się ok, a w trasie okazało się, że przy obrocie głowy strasznie świszczy pęd powietrza... :)

przez miikow,
    2009-06-03 07:42:43

Dzięki za radę. Porozglądam sie jeszcze...

przez malysz,
    2009-06-03 11:33:50

a'propos Naxy. Ostatnio rozglądam się za kaskiem. W jednym sklepie proponowano kaski Nolan, Caberg itp. oczywiście za odpowiednią cenę, bo ponoć za ceną idzie jakość bezpieczeństwa ( w większości przypadków). Natomiast w innym sklepie zaproponowano mi Naxę w cenie od 300 do 400 zł w zależności od modelu. Kiedy, pomny porad z poprzedniego sklepu, zapytałem się o coś droższego facet zapytał się, gdzie i jak zamierzam jeździć. Pozwiedziałem, ze głownie po mieście, choć czasem wypad poza też się zdarzy, na nak...więcej

przez ~peter,
    2009-06-03 11:43:38

primo: każdy (lub prawie każdy) sprzedawca powie Ci, że sprzęt który on sprzedaje jest najlepszy, a przynajmniej zupełnie wystarczający.
    secundo: nie mam zaufania do wszelkich "otwartych" kasków. wbrew pozorom przy poważniejszej glebie lub zderzeniu dolna szczęka i twarz są bardzo mocno narażone - a taki kask praktycznie ich nie zabezpiecza. szczerze mówiąc zdecydowanie wolałbym porządnego integrala albo szczękowca...
    tertio wreszcie - nie zapominaj o owadach... dobrze wycelowana osa trafiająca lekko p...więcej

przez malysz,
    2009-06-03 11:56:43

Celem uzupełnienia mojego postu, żeby wszystko było jasne.
    Sprzedawca od naxy miał inne, droższe sprzęty.
    Zamierzam kupić integrala, ale skłaniam się ku szczękowcowi.
    A tu jest ten sprzęt, który proponował

przez pinkee,
    2009-06-03 14:26:24

Szczękowce to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie :/ Strasznie tandetne się wydają, nawet drogie modele za ok. 1000 zł, głównie jak się je otworzy, wszystko trzeszczy i sprawia wrażenie delikatnego. Integralny kask to jednak chyba najlepsze rozwiązanie.
    Proponuję Ci zainteresować się Nolanem N64, ma bardzo fajne malowania, kosztuje umiarkowanie, a jest bardzo wygodny i ma nadspodziewanie dobrą wentylację.

przez ~peter,
    2009-06-03 14:46:14

ja tam używam Caberga Rhyno i nie narzekam. nie trzeszczy, całkiem cichy, bardzo wygodny, a żeby zapalić papierosa nie trzeba ściągać kasku. i wygląda zupełnie przyzwoicie.
    chociaż...
    ostatnio strasznie spodobał mi się Caberg Sintesi - i jak jeszcze trochę sobie na niego popatrzę, to sobie go sprawię :-)
    integrali nie lubię.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij