Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Hyde Park

problem z odszkodowaniem z AC po kradzieży !
    przez giecu,
    2009-07-11 16:33:23

Witam,
    na początku maja kupiłem swój pierwszy motocykl. Będąc przezorny zawarłem z firmą Allianz umowę o AC na wypadek kradzieży. Po około miesiącu został skradziony z garażu podziemnego. Problem jest taki: sprzedający poinformował mnie, że dany motocykl posiada immobilaizer co ja podczas zawierania umowy z ubezpieczycielem również podałem jako zabezpieczenie. Dzisiaj dostałem pismo od likwidatora, że kluczyk został zbadany i immobilaizera nie było i że również producent twierdzi, iż ten model takowego nie ...więcej

przez brilhantina,
    2009-07-11 17:08:12

Pewnie zostaje Ci tylko droga sądowa, bądź rozpętanie burzy w jakichś mediach :blush: I jedna i druga metoda powinna zadziałać. ;) Udokumentowałeś jakoś miejsce kradzieży? Jakieś fotki, raport policyjny? Z tego co pamiętam, chodzi o tą Kawę i mówiłeś, że zostały ślady jakby ktoś ją ciągnął do furgonetki, więc immobiliser faktycznie nie ma tu za wiele do zdziałania. Sądzę, że jeśli to udowodnisz sędziemu, powinieneś dostać odszkodowanie i pokrycie kosztów za rozprawę. Nie możesz tylko poradzić nic na to, że ż...więcej

przez ~jeszua,
    2009-07-11 17:33:38

Giecu napisał(-a):
    "sprzedający poinformował mnie, że dany motocykl posiada immobilaizer co ja podczas zawierania umowy z ubezpieczycielem również podałem jako zabezpieczenie.
    brak immobilaizera nie miał wpływu na kradzież ponieważ sposób to wyklucza."
    ad. 1. masz to na piśmie? w prospekcie? na stronie internetowej sprzedawcy? czy jesteś w stanie w jakikolwiek sposób wykazać, że przy sprzedaży poinformowano Cię o immobiliserze w tym motocyklu? jeśli tak - IMHO sprawa jest do wygrania, jeś...więcej

przez macius1040666,
    2009-07-11 17:39:51

forum prawników

przez giecu,
    2009-07-12 20:01:50

sposób kradzieży jest udokumentowany w ten sposób, że po zgłoszeniu faktu na policję odbyły sie oględziny miejsca kradzieży i jest spisany protokół z oględzin, także nie są to moje domysły tylko policjantów. pewnie skończy sie w sondzie :(

przez macius1040666,
    2009-07-12 21:03:14

skoro są to domysły policjantów to jest dobrze ;)

przez brilhantina,
    2009-07-12 23:29:18

Mnie się też tak wydaje. Odszkodowanko powinieneś mieć już w garści, ale tu jest wszystko możliwe :rolleyes: Pozostaje Ci tylko życzyć powodzenia i trzymać kciuki. Informuj na bieżąco jak się mają sprawy.

przez ~jeszua,
    2009-07-13 07:16:45

niekoniecznie. poszukaj po znajomych jakiegoś prawnika, ubezpieczalnie AFAIK reagują znacznie lepiej na pisma wysyłane z kancelarii

przez giecu,
    2009-07-20 20:58:23

Witam,
    mam dzisiaj szcęśliwy dzień. Najpierw o 17 kupiłem następną Kawe (taką samą tylko, że czarny i z ABS) a po powrocie do domu jak odebrałem mail okazało się, że Allianz przyznał mi całe odszkodowanie!!!!!!!!!!!

przez mikele-j,
    2009-07-21 13:19:53

No to gratsy Giecu... dobrze wiedzieć że sprawiedliwości choć trochę na tym świecie jest...jeszcze tylko policja musi znaleźć dziuplę złodziejaszków którzy wykosili Ci wcześniej motocykl i będzie good...poza tym szacun za konsekwentną decyzję. widzę że Kawasaki bardzi Ci przypasiło...pozdro!

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2