Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Hyde Park

Tysiąc sposobów zbierania kasy na wymażony motocykl
    przez ~Damian,
    2009-06-23 18:59:49

Jakiś czas temu w końcu zacząłem myśleć jak mężczyzna :unibrow: a wyglądało to tak : " no to idę się zapisać na prawko i zaczynam zbierać kasę na motor " B) więc zacisnąłem pasa odmawiam sobie wszystkiego i każde 50gr odkładam na kupkę i wylewam ostatnie poty pracując w lesie aby tylko udało się uzbierać sporo siana do przyszłego sezonu :pompom:
    Ten temat chce poświęcić abyście się wypowiadali jaki wy macie sposób na zebranie kasy na motocykl ( osobiście bardzo mnie to ciekawi jak wolno zebrać kas...więcej

przez pinkee,
    2009-06-23 23:43:02

Najlepiej iść w długi :) Weź pożyczkę od rodziców. Wtedy, po pierwsze, będzie motywacja, że trzeba oszczędzać, żeby spłacać, a po drugie może coś tam rodzice podarują kilka rat, parę setek itp. ^_^
    Z doświadczenia wiem, że zbierając małymi kwotami bardzo ciężko jest cokolwiek odłożyć, bo korci, żeby na coś po drodze kasę rozpieprzać :/ Dobrym pomysłem jest wpłacanie kasy do banku, ale na konto lub lokatę, gdzie nie masz zbyt łatwego dostępu do kasy - wtedy jest większa pewność, że się przed czasem nie wybierze :)

przez macius1040666,
    2009-06-23 23:43:22

odmawianie sobie batoników i rzeczy wartości złotówki to jak dla mnie bez sensu. Za dużo roboty z tym a do czasu jak kupimy moto to zaoszczędzimy w ten sposób nie wielkie sumy w porównianu do tego ile potrzebujemy.
    Brać jakieś dorywcze prace, nie kupować telefonów za nie wiadomo ile. Skupić się na konkretynm celu (w tym przypadku motocykl) , a nie co rusz klawiatura nowa, telewizor, aparat itp. W końcu się dojdzie do wymarzonej sumki ;)

przez karoleq-90,
    2009-06-24 16:07:56

Zaciśnięcie pasa, pieniądze na osiemnastkę do banku i drobna pożyczka od starszych. Tak oto w moim garażu znalazł się gs 500 :D

przez motormann,
    2009-07-09 21:04:19

Ja załatwiłem kredyt w swoim banku i kupiłem motocykl. Kredyt spłacałem dwa lata.

przez yogers,
    2009-07-19 17:39:37

Damian,najszybciej jest tak : Kolega z kombiakiem w dieslu,namiot,gulasz samoróbka w wekach (tylko bez cebuli bo kwaśnieje,lepiej z papryką),ryż,kasza,trochę konserw,gumiaki,sztormiak,skrzynki płytkie np.na kwiaty,wiadra i 2000zł.We dwoje nie więcej (chodzi o miejsce na towar).Trochę pogrzebać w necie i 0d 15 Lipca do połowy Października na zbiory do Szwecji.Jagoda,borówka,malina moroszka i nie ma bata żebyś w najgorszym wypadku nie zarobił na zwrot kosztów.Ale byłem i wiem że jak wytrzymasz i nie będziesz się ...więcej

przez mikele-j,
    2009-07-20 10:27:14

Dobre dobre Yogers. A jaki jest sposób na maczetę? większa maczeta. Albo jak w tym kawale o Ruskich i Turkach...ale nie będe może odbiegał od tematu...Mam tylko nadzieję że nikomu z Was nie przyjdzie do głowy pomysł, że najlepszy sposób na zdobycie motocykla to upatrzenie sobie jednego na ulicy i wpakowanie go na busa...pozdro

przez ~Damian,
    2009-07-20 13:26:26

Michalski napisał(-a):
    "Mam tylko nadzieję że nikomu z Was nie przyjdzie do głowy pomysł, że najlepszy sposób na zdobycie motocykla to upatrzenie sobie jednego na ulicy i wpakowanie go na busa..."
    Żem nawet o tym nie pomyślał :D mogło by się wydawać że sposób dość tani i obiecujący. Ale trzeba być dupkiem aby drugiemu motocykliście podwędzić maszyne. Nie ma to jak kupić moto za własne ciężko zarobione pieniądze ;) wtedy się lepiej docenia to co się ma i pomyśli się zanim się zbyt dużo odkreci.....

przez karol-krk,
    2009-08-12 14:28:57

Ja miesiąc temu wpadłem na pewien pomysł- przeszedłem sie po domu z góry na dół. z plecakiem turystycznym, zastanawiając się co mógłbym sprzedać na allegro (ciuchy/stara elektronika/ksiązki w miarę dobrym stanie/w zasadzie wszystko :D ). Trochę to czasochłonne było, ale parę stówek do przodu ;)

przez kacper-00,
    2009-08-30 22:30:01

no to ja opowiem wam moją historie ( chociaż ona dalej sie pisze... :) )
    Pewnego razu w głowie małego i głupiutkiego Kapcerka narodziła się pewna myśl. a mianowicie " zbieram na motor "
    miałem wtedy 15 lat :blush: przez rok zbierałem i uzbierałem 800 zł.... <lol2> wiem wiem żałosne ale to nie koniec mojej opowieści ( jeszcze wyjdę z honorem... :) ) przyszedł rok 2009, i wymyśliłem sobie że jadę do pracy na wakacje. A że mój brat jest już tam w to "wkręcony" to było mi łatwiej się o nią star...więcej

• ODPOWIEDZ +