Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Jaki motocykl byłby odpowiedni dla mnie?
    przez zvierz,
    2011-05-20 15:31:52

Hej wszystkim, mam mały problem z wyborem pierwszego typu motocykla.
    Chodzi mi mianowicie o 'gatunek' na jaki mógłbym sobie pozwolić :blush:
    Podam swoje 'wymiary', może okażą się pomocne: wzrost nieco ponad 1.7m, waga ok 70kg, szczupły.
    Początkowo zastanawiałem się nad niedużym chopperem, mianowicie Hondą Shadow 600, jednak motor okazał się trochę za duży i ciężki dla mnie. Myślałem więc nad 'mniejszą' alternatywą, czyli Hondą Shadow 125, akurat cenowo nie jest zbyt...więcej

przez ~jeszua,
    2011-05-20 18:23:03

zvierz napisał(-a):
    "Jeśli nie ma nic ciekawego to zastanawiałem się nad drugą opcją, mianowicie motorami 'ścigaczopodobnymi' (wiem, dziwna nazwa, ale nie mam na razie mądrzejszego określenia tego gatunku motorów - podobne do ścigaczy ale na wysokich resorach)."
    pojęcia nie mam, o czym mowa. może dasz chociaż jakiś link do zdjęcia, albo cuś?
    BTW vt600 nie jest ani duży, ani ciężki - nie bardziej niż 95% innych
    przy okazji możesz jeszcze powiedzieć, do czego zamierzasz motoc...więcej

przez ginger,
    2011-05-26 23:41:50

Cześć,
    chciałabym dołączyć również swoje pytanie na temat, oczywiście :) jaki motocykl dla mnie.
    Jestem osobą początkującą (właściwie to dopiero robię prawko), tzw. żółtodziób, czyli jak na razie mało umiejętności, ale zapał ogromny. "Problem" mój polega na tym, że mam niecałe 160 cm wzrostu i ważę ok 48kg, co za tym idzie, potrzebuję dopasować motocykl również pod kątem jego wagi. Miałam ostatnio problem z utrzymaniem motocykla - waga ok 130kg (zakręt, piasek, kamienie...) skutek - poobijana noga....więcej

przez ~jeszua,
    2011-05-28 14:55:15

Ginger napisał(-a):
    "Miałam ostatnio problem z utrzymaniem motocykla - waga ok 130kg (zakręt, piasek, kamienie...) skutek - poobijana noga."
    motocykla lżejszego niż 130kg, a nie crossa czy skutera, raczej nie znajdziesz. po drugie motocykl utrzymuje się umiejętnościami (wyczucie równowagi, umiejętność prowadzenia), a nie samą siłą czy przeciwstawiając mu swoją masę. czyli na pierwszym miejscu nauka jazdy i operowania sprzętem
    i teraz w temacie: budżet na motocykl, czy na wszystko? bo wszy...więcej

przez ginger,
    2011-05-29 09:52:23

Hej,
    doskonale rozumiem, że głównie zabrakło doświadczenia i umiejętności, nie mniej jednak wiem, że muszę to wziąć pod uwagę. Podany budżet to kwota, którą mogę przeznaczyć na motocykl. Zastanawiam się również nad gsf400.
    Co o tym sądzisz?

przez ~jeszua,
    2011-05-30 22:43:36

Ginger napisał(-a):
    "Zastanawiam się również nad gsf400."
    model na japonię (znaczący wzrost stawek ubezp. pow. 400ccm) nie oferowany na innych rynkach, co może oznaczać problem z zakupem dobrego egzemplarza (mało), i jeszcze większy z serwisowaniem. ze swojej strony odradzałbym
    jsz

przez aror6,
    2011-06-06 11:38:24

Jeśli moge kolezanko dodac pare słów to zamiast gsf 400 warto byłoby kupic motocykl klasy 250,będzie to lepszy rocznik za ta sama kase,wiec pewnie leprzy stan,a z osiągów będziesz i tak zadowolona.Nie bedę wymieniał modeli jest ich dużo,nie kieruj się wagą,a raczej wysokością siedzenia.130 kilogramów to może czasami byc wiecej niż 180,bo np. motocykl typu enduro ma wysoko środek ciężkości , choc jest lekki.Każdą wysokośc motocykla możesz sprawdzic w internecie,ja bym szukał w tym przypadku niskiego,pozdraiwam

przez mgajdzior,
    2011-06-24 12:03:40

Może już kupiłeś dla siebie motocykl, ale moim zdaniem od samych wymiarów ważne jest tez to co mieści się w głowie.
    Jakie masz oczekiwania od wrażeń z jazdy, jak ma brzeć silnik, czy bedziesz kręcił się wokół komina, czy chesz jeździć gdzieś dalej. Do wagi maszyny można się przyzwyczaić i sztuke jazdy opanować, a jak jeszcze coś o tym poczytasz, to jest szansa na szybkie opanowanie. Ja osobiście radzę kup coś co ma min 250 cm, bo w krótkim czasie bedziesz już zmieniał. Zóć uwage na Yamahę XJ 600. Łatwy w prowadzeniu, bezawaryjny i chyba ładny, bo to kwestia gustu.
    Pozdrawiam

• ODPOWIEDZ +