Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Jaki motocykl wybrać?
    przez jarek1972,
    2009-11-18 18:07:59

Witam brać motocyklową. W przyszłym roku po kilkunastoletniej przerwie zamierzam powrócić do pasji motocyklowej. Zamierzam kupić nową maszynę, głównie do jazdy po mieście i do krótkich wycieczek wraz z żoną lub synem za miasto. Rozważam zakup: Kawasaki ER-6F, Honda CBF 600, Yamaha XJ6 Diversion lub Suzuki GSX 650 F. Wszystkie maszyny oczywiście z ABS. Przyznam, że najlepiej czułem się siedząc, oczywiście tylko na postoju na Suzuki. Również jej parametry techniczne wydają się przyzwoite, jak na moje potrzeby. Dor...więcej

przez ~jeszua,
    2009-11-18 18:29:33

ostatnio w gazecisku było porównanie tych motocykli (tylko gladius zamiast niby-jajka)
    jsz

przez jarek1972,
    2009-11-18 19:42:45

Gladius to dobry sprzęt. Ale raczej dla Pań, lub nastolatka. Do jazdy we dwoje dla dorosłych to raczej się nie nadaje. Myślę, że motocykle, które wypisałem to dobre maszyny, tylko problem, która ma najwięcej plusów.

przez ~jeszua,
    2009-11-18 22:10:53

dlatego podałem link do testu: dość jednoznacznie wynika z niego, że zwłaszcza po uwzględnieniu plecaka, oraz codziennej eksploatacji wygrywa cbf
    jsz
    ps. test z banditem (gsx650f jest właściwie tylko obudowaną wersją) był w nr 11/09

przez torn9,
    2009-11-19 10:03:59

Ja Polecam Suzi ten nowy model wyglada obiecujaco. Jezdzilem starym jajkiem i byl to dosc wygodny i przyjemny do jazdy motor nawet z plecaczkiem a nowy wyglada znacznie lepiej. Poza tym jezeli chodzi o relacje ceny do jakosci tu tez wygrywa Suzuki. Ja osobiscie wybral bym GSXFa. A tak na marginesie jeszua to GSF to nie to samo co GSXF i nie roznia sie tylko obudowa jak napisales, ale o tym mogl bys sie przekonac tylko jezdzac na obydwu modelach.

przez wojtas-wawa-93,
    2009-11-19 18:19:39

Witajcie na początkującego motocyklistę 14-18 lat polecam cbr 125
    Na początkującego dawce gsx 1400 Proste

przez jarek1972,
    2009-11-20 13:41:52

Z takim komentarzem jaki napisałeś powyżej, to daj sobie proszę na wstrzymanie. Czytaj proszę wiadomości i prośby użytkowników forum, a nie pisz o "dawcach". Pozdrawiam.

przez dublik,
    2009-11-20 18:15:06

wojtas_wawa_93 napisał(-a):
    "Witajcie na początkującego motocyklistę 14-18 lat polecam cbr 125
    Na początkującego dawce gsx 1400 Proste
    "
    Daj sobie spokój z takimi wypowiedziami na tym forum :disgust: wnioskuje z innych tematów że masz CBR125 i myślisz że nie ma na świecie innych maszyn. Mówiąc na motocyklistów dawcy :puke: drażnisz ludzi na tym forum i widać jesteś przeciwnikiem wszelkiego rodzaju motocykli o mocach większych niż CBR 125. Wybacz ale takimi tekstami mogę cię nazwać posiadaczem czegoś co robi jeden ślad a nie motocyklistą :D Pozdrawiam

przez norvag,
    2009-11-30 19:06:01

Ja bym nie kupił na pewno Suzuki GSX 650 F uwazam ze jest zbyt ciezki jak na ta moc...to krowa!!
    Yamaha XJ6 Diversion nie jest zła, ale zastanawiał bym sie pomiędzy sprawdzoną Honda CBF 600 a Kawasaki ER 6f - jest lekkie, zwinne (dobry stosunek mocy do masy w porównaniu z branymi przez Ciebie motocyklami do zakupu), łatwo się prowadzi, mało pali (średnio 4,5l na 100km). Wybór należy do Ciebie...
    Pozdrawiam.

• ODPOWIEDZ +