Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

'Klasyczny' motocykl dla początkującego
    przez borg,
    2012-11-19 21:33:28

Witam
    Szukam dla siebie pierwszego motocykla. Nie chcę jednak by był to "ścigacz" ani chopper. Chciałbym coś możliwie klasycznego, w kształcie +/- jak Bonneville (nieosiągalna finansowo doskonałość). Dysponuję około 8000zł.
    Chciałbym by nie był to też motor zbyt stary, a tym bardziej rozkraczający się na 500 kilometrze od domu :)
    Byłby w stanie ktoś coś zasugerować?
    Pozdrawiam
    Arek P.

przez nitros66,
    2012-11-21 17:51:34

Te 8tys. to na sam motocykl czy na maszynę i ubranie? Rozglądnij się za Yamahą SR 500. Dobra jest tez Honda CB 750. Na pierwsze moto odrobinę za ciężka, ale jeśli masz powyżej 1,8m wzrostu i nie jesteś chudy jak przecinek to sobie dasz radę. Ubranie skompletujesz za 1 tys. złotych ( nowy kask + rękawice + używany kombinezon + używane buty lub glany/ buty ochroniarskie / górskie - ważne żeby miały obudowana kostkę ). Pamiętaj, że moto z reguły po kupnie trzeba jeszcze wziąć na serwis ( nowa oliwa, filtry, regulacje ). Pozdrawiam,
    nitros66

przez borg,
    2012-11-23 15:12:19

Dzięki za porady.
    Liczę tyle na sam motocykl.
    Patykiem akurat nie jestem, więc może nie będzie źle. Nie chcę też przesadzić, by nie skończyć na drzewie.

przez left4dead,
    2012-12-25 00:01:03

Ja borykałem sie z podobnym problemem w tym roku.szukałem 3 miesiące-tyle ile robiłem prawo jazdy.Wcześniej kupiłem na allegro używane ciuchy i stary kask schubertha za 1400zł w sumie,ale za 100%ochrony,porządne używki.No i motocykl.Udało mi sie kupic fantastyczny sprzęt jakim jest Bandit 600n z 2000r,po lifcie-prosty,mega bezawaryjny,stabilny(bo ciężki jak cholera) i mało pali(a jak mi odwali to jadę do Czech,albo na Słowację na śniadanie)podczas dzidowania przy przystankach 6l,spokojna trasa 4,5l,pozornie to w...więcej

przez ziben,
    2013-01-16 14:45:53

Z mojej strony proponuje zastanowić się nad Yamaha XJ 600 rocznik nie młodszy niż 1999.
    Sam osobiście skusiłem się na rocznik 1995 który dużo bardziej odbiega od tego po 1999 ale nie żałuje bo trafiłem na bardzo dobry stan.
    PLUSY:
    - nisko środek ciężkości
    - tylko 60KM jak na początek
    - 5,5l przy pałowaniu na światłach
    - wytrzymały silnik i konstrukcja
    - ciężki jak bandit kolegi ale nie az tak by ktoś sobie nie poradził(220kg na mokro, przy mojej wadze 75kg dawałem rade nawet p...więcej

• ODPOWIEDZ +