Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Mój pierwszy motocykl!:D
    przez ~Sensei,
    2009-12-09 17:50:48

Witam wszystkich uzytkownikow tego forum! :D Zakładam ten watek, poniewaz chcialbym sie was poradzic co do pierwszego motocykla. Ale zaczne od poczatku!=D W motocyklowe szalenstwo wpadlem po tym jak moj tata postanowil po xxlatach przerwy wrocic do swojej dawnej pasji(zakupil yamahe xvs1300) i oczywiscie jak kazdy mlody i glupi podebralem mu ja pewnego dnia z garazu na kilku kilometerowa przejazdzke(wczesniej nigdy nie jezdzilem na motorach!) jakims cudem ruszylem i przejechalem te kilka kilometrow(Bez zadnej p...więcej

przez dublik,
    2009-12-09 18:58:37

Po pierwsze to się zastanów do jakiej jazdy chcesz motor ;) - wypady w weekendy, krótkie dojazdy do szkoły i sporadyczne wycieczki poza wioskę czy kompletna turystyka czyli częste wycieczki w dalekie trasy. ( Jest jeszcze jedna opcja ta dla mnie optymalna zapier.... ile fabryka dała :evil: w każdej wolnej chwili oraz wycieczki poza miasto w stylu prawie turystycznym ;) )Teraz druga strona medalu tzn to że wiesz na czym polega przeciwskręt to każdy przeczyta w dziale "szkoła jazdy" tylko ciekawe czy w pełn...więcej

przez ~Sensei,
    2009-12-09 19:13:41

Motorem chcem jezdzic w niedalekie trasy(Nad morze, w gory, mazury, moze kiedys chorwacja albo jakies inne fajne miejsce), no i ogolnie w sezonie wszedzie nim jezdzic(o ile nie bedzie padac bo wiem ze wtedy duuzo ciezej sie jezdzi). Wiec chciabym motor do uzywania na codzien i niezbyt "szalonej" turystyki, ale takiego ktory bedzie mi dawal radosc z jazdy(Do 'dublik'a nie wybieram tylko miedzy f650gs a dl650!, ze sportowych turystykow podoba mi sie wlasnie fazer i bandit) Moze tez cos w stylu cbf600? Na...więcej

przez dublik,
    2009-12-09 19:31:53

CBF 600 ma dwie zalety: spokojnie oddaje moc i daje się opanować początkującemu ;) CBR 600rr to dla ciebie szatan bo nigdy niczym nie śmigałeś ale wszystko dla ludzi :D po kilku sezonach to nawet na "szatanie" będziesz potrafił dobrze śmigać. Fazer to maszyna turystyczna ze sportowym sercem i chyba nie jest to dobry sprzęt dla ciebie jak na pierwsze moto(ma prawie 100KM!!!!) Ja polecałbym wybierać pomiędzy V-stromem a banditem (chyba że ktoś ma odmienne zdanie to piszcie)

przez norvag,
    2009-12-10 11:13:39

pisałeś, że masz trochę krótkie nogi, a V Storm ma kanapę dość wysoko nad ziemią....82cm, ale jesli dobrze sie na nim czujesz i pewnie stoisz na nogach to w porządku. Bo bandit jak i wiekszosc nakedów ma konape na wyskokośći średnio 780mm-790mm, a te 3-4cm robi różnice. Pozdrawiam

przez ~Sensei,
    2009-12-10 15:51:43

Do dublik, fazer chyba od 2007 jest tez w wersji 78km! :D
    Do norvag, zapomnialem wspomniec ze dl mial nizsza kanape, chyba o 2cm ale dokladnej wartosci nieznam.

przez dublik,
    2009-12-10 19:08:40

Fazer prod pow. 2007r w wersji 78KM?? :retard: Pierwsze słyszę :o Nic nie znalazłem w ofertach, wszystkie mają 98KM. Gdzie to znalazłeś że są o mocach 78KM :arrow: zapodaj jakiś dowód :blush:

przez norvag,
    2009-12-10 20:01:21

http://www.motocykl-online.pl/testy/Yamaha_FZ1_FZ1_Fazer_FZ6_S2_FZ6_S2_Fazer_FZ6_FZ6_Fazer
    to prawda wykastrowali FAZERA do 78KM, ale mocniejsza, starą wersja 98 konna chyba nadal jest w sprzedaży...
    wykastrowany Fazer jest do bani, dużo lepiej wypada Yamaha XJ6
    http://www.motocykl-online.pl/testy/Yamaha_XJ6_2009

przez ~czarny,
    2009-12-11 12:14:36

A może tak np. BMW650 CS - niska kanapa i w sam raz na 1-sze moto!
    Honda CBF 500, 600; Yamaha FZ6, Kawasaki ER6, Suzuki GSXF, Aprilia Pegaso i cała masa innych - pogrzeb trochę i wybierz np. dwa wtedy będzie łatwiej doradzić który brać.

przez ~Sensei,
    2009-12-11 12:52:55

bmw cs moze i dosc fajny ale nie kupilbym go bo wg mnie jest brzydki=p ten przod...normalnie jakbym ogladal obcy vs predator xD...w tej chwili wybieralbym miedzy fz6 fazer(ewentualnie s2), v-stromem 650, cbf600 ,a banditem 650(wersja z owiewka) te motory podobaja mi sie wizualnie i podobno niesa trudnymi do opanowania. Najlepiej byloby miec mozliwosc posiadania kazdego przez kilka dni i zobaczenia co po kilkudziesieciu/kilkuset km by mi najbardziej odpowiadalo, ale niestety niema u nas wypozyczalni motorow=(

• ODPOWIEDZ +
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij