Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Motocykle dla początkujacych
    przez kacper-00,
    2009-09-01 11:48:38

Motocykl na początek ? hmm.. można by długo się nad tym rozwodzić ale wg mnie (nie czytając waszych wcześniejszych postów) ;) to wypadało by zacząć swoją przygodę z światem motocykli od czegoś co ma biegi, sprzęgło, itp itd. Czyli sugeruje tutaj jakiś motorower typu:
    motorynka ( sam od niej zaczynałem )
    Simson
    czy Romet :)
    To są sprzęty na początek. Potem przesiąść się na jakąś 125-tke a jeżeli kogoś nie stać bądź po prostu nie chce robić uprawnień na kierowanie tego typu maszynami to ni...więcej

przez ~jeszua,
    2009-09-01 15:07:27

Kacper_00 napisał(-a):
    "jeżeli kogoś nie stać bądź po prostu nie chce robić uprawnień na kierowanie tego typu maszynami to niech kupi sobie jakąś 80-tke i zarejestruje ją całkiem legalnie.... na 50ccm."
    art. 2 ust. 46 prawa o ruchu drogowym mówi:
    # motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;
    możesz wyjaśnić, jak "całkiem legalnie" można to zrobić? podkreślam: legalnie, bo sam tak zadeklarowałeś
    jsz

przez kacper-00,
    2009-09-02 22:02:45

" nie pamięta wół jak cieleńciem był.... "
    :mellow:

przez ~jeszua,
    2009-09-03 06:58:40

wyjaśnij, co miałeś na myśli ujawniając nam - z błędami w pisowni - tę światłą myśl
    oraz, rzecz jasna, odpowiedz na poprzednie pytanie, bo jakoś nie raczyłeś wyjaśnić owego "legalnego" sposobu
    jsz

przez karoleq-90,
    2009-09-03 10:44:06

Nie ma legalnego sposobu, jest tylko taki że jak policja się nie kapnie to jeździsz ;)

przez skinner,
    2009-09-04 12:23:32

Kacper_00 napisał(-a):
    "" nie pamięta wół jak cieleńciem był.... ""
    Chyba należy przyjąć, że Kacper_00 wszystkich innych osądza względem siebie, czyli zakłada, że każdy kiedyś zaczynał od jazdy na skuterze oraz od kombinowania przy rejestracji swojego pierwszego "bzyka"... :paranoid:
    Jeśli tak to porażka...

przez dublik,
    2009-09-04 15:11:51

Gnoicie KACPRA_00 a jemu chyba chodziło o coś innego tylko zle to napisał. Myślę że on chciał napisać że można kupić jakiegoś bzyka o poj 50ccm i założyć cylinder 80ccm lub kupić takiego bzyka już ze zmienionym cylinderkiem. Szczerze to sie nie orientuję w przepisach czy to legalne czy nie bo takie małe pojemności mam w :popsi: i wali mnie to.

przez ~Goral,
    2009-09-04 18:33:06

co do przeróbek 50 na 70 jest to nie legalne jak pisze na moim opakowaniu z cylindra ze założenie cylindra 70 do bzyka 50 powinno zostać przerejestrowane .... i tak dalej...... lub zakaz poruszania się po drogach publicznych .....
    a tak ze rejestracja 80 i więcej na 50
    a najlepsze że na cylindrze jest wybite ze ma pojemność 50 cc

przez dublik,
    2009-09-04 20:19:24

Goral napisał(-a):
    "co do przeróbek 50 na 70 jest to nie legalne jak pisze na moim opakowaniu z cylindra ze założenie cylindra 70 do bzyka 50 powinno zostać przerejestrowane .... i tak dalej...... lub zakaz poruszania się po drogach publicznych .....
    a tak ze rejestracja 80 i więcej na 50
    a najlepsze że na cylindrze jest wybite ze ma pojemność 50 cc "
    No i skoro na cylindrze 80ccm jest napisane poj. 50ccm to co w tym jest nie legalne na pierwszy rzut oka skoro nie ma możliwości sz...więcej

przez kacper-00,
    2009-09-04 23:40:11

Powiem krótko gnoić mnie możecie - bo na to leję :)
    Jeszua tutaj zaraz ci wyjaśnię o czym mówiłem bo widzę że czekasz na to jak na pierwszą gwiazdkę... mianowicie pisząc całkiem legalnie miałem na myśli że legalnie to to wygląda i w papierach i na cylinderku i na ogólnej prezentacji moto. Ale oczywiście nie jest to do końca legalne ponieważ gdyby ktoś mając tak przerobiony " bzyk " ( jak wy to określacie ) spowoduje wypadek BĄDŹ będzie uczestnikiem wypadku jego motor zapewne zostanie bardzo dobrze sprawd...więcej

• ODPOWIEDZ +
STRONA 10 z 24
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij