Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Motocykle dla początkujacych
    przez ~jeszua,
    2009-09-05 10:02:44

dublik napisał(-a):
    "No i skoro na cylindrze 80ccm jest napisane poj. 50ccm to co w tym jest nie legalne na pierwszy rzut oka skoro nie ma możliwości szybkiego sprawdzenia jaka to pojemność a nie wierze że jakiś policjant pośle skuterka poj. 50ccmna jakieś "badania" np hamownia czy coś.A w polsce jest wszędzie dużo przekrętów i kombinacji więc nie ma się co przejmować tym jaką pojemność ma skuter w papierach a jaką w rzeczywistości :D "
    ad. posyłania: póki co też nie spotkałem się z takim pr...więcej

przez kacper-00,
    2009-09-05 11:23:30

Jsz. Zgadzam się z tobą ale jeżeli ktoś jest na tyle głupi czy można by powiedzieć nieodpowiedzialny to tak czy siak tak zrobi ( chodzi o podrasowanie swojej maszyny ) więc tego i tak nikt nigdy nie zmieni to się będzie działo non -stop może trochę w mniejszym stopniu ale te zjawisko będzie powszechne
    Jeżeli chodzi o te hamownie w bagażniku policjantów. W Polsce tego jeszcze nie ma ale kiedy byłem na wymianie w niemieckiej szkole to pewnego dnia stało może z 14 skuterków (same peugeoty, yamaha, kymco, tgb )...więcej

przez ~Goral,
    2009-09-05 14:59:53

co do hamowni zawsze można zamontować sobie kit czy jakąś blokadę która zamula moto jak nam jest to potrzebne kiedyś widziałem kolesia na takim jak dawał się swojemu kuzynkowi przejechać coś pogrzebał w schowku i "bzyk" ledwie 45 się chciał mu rozpędzić ale nie wiem na jakiej zasadzie miał to zrobione
    ps. a co jak przyjdzie do okazji to po wypadku na hamownie nie wezmą... musieli by dopiero rozbierać silnik i zmierzyć. A wątpię by im się chciało po każdej stłuczce skutera badać go. No chyba że będzie miał...więcej

przez karoleq-90,
    2009-09-05 19:05:30

Goral napisał(-a):
    "
    ps. a co jak przyjdzie do okazji to po wypadku na hamownie nie wezmą... musieli by dopiero rozbierać silnik i zmierzyć. A wątpię by im się chciało po każdej stłuczce skutera badać go. No chyba że będzie miał zdjęcie z fotoradaru lub go na suszarce złapią z jakąś dużą prędkością więc by cie zbadali musi być naprawdę duży przekręt"
    Jeśli wypadek będzie poważny i co do ustalenia jego przyczyn będą wątpliwości to wierz mi że będzie im się chciało to zbadać :nod:

przez stoodent1,
    2009-09-06 16:17:21

Proponuję xj 600 jeżeli już szukasz w tej klasie pojemnościowej ewentualnie cbf 600 nie myśl narazie nad Fazerami(sam użytkuje ) Bandziorani, Kotkami, CBR, GSX itp.
    A wogóle to radzę mniejsze klasy pojemnościowe są świetne 500 w cenach bardzo dobrych.
    CB500 ewentualnie 450
    GS500, GPZ500, ER5
    Dlaczego polecam takie motocykle? Bo to dobra szkoła obchodzenia się z nametką gazu i sprzęgła a przede wszystkim nauka hamowania która jest o wiele ważniejsza niż sprawne pokonywanie zakrętów, które zres...więcej

przez miodek68,
    2009-09-11 18:36:04

Witam zgadzam sie z toba ja naprzyklad tez jestem nowicjuszem w jezdzie na motocyklu i mimo mojego wieku 41 lat kupilem sobie w tym roku motor o pojemnosci 250 cm naszej polskiej produkcji a dokladnie romet r250 tak zwany kanapowiec i musze powiedziec ze jestem z tego zadowolony .pozdrawiam

przez karol-krk,
    2009-09-15 21:25:49

Nawiązując do tematu tego wątku: Co sądzicie o kawaskai er6f (2006)? śmigał ktoś z Was tym motorkiem i mógłby podzielić się informacjami na co nalezy szcególnie zwracać uwagę przy zakupie itd?

przez arrek,
    2009-10-11 23:39:02

to i ja zapytam ale juz troszke wezej, o konkrete 2 moto:
    wlasnie stoje przed dylematem zakupu pierwszego wiekszego motocykla: V-Strom 650 A czy Bandit 650 SA?
    Teoretycznie to dwa zupelnie rozne motocykle, jednak oba zupelnie nadaja sie do celow w jakich bede uzywal sprzeta: Dojazdy do pracy, ok 45 min w kazda strone. Oba nadaja sie do miejskich "przepychanek",nie wiem czy az tak czuc ta roznice w masie( stromem jezdzilem najpierw, po kilku tygodniach bandziorem, wiec moze troche przypakowalem przez te...więcej

przez torn9,
    2009-10-13 11:47:55

No to juz Ci odpowiadam a odpowiedz w zasadzie jest tylko jedna BANDIT!!! I nie chce mi sie tego uzasadniac. Uwierz mi na slowo :D

przez ~jeszua,
    2009-10-13 14:18:13

się bym tak kategorycznie nie wypowiadał, zwłaszcza biorąc pod uwagę dwukrotny tytuł alpen masters dla sztormiaka...
    do obciążenia nadgarstków pewnie można się przyzwyczaić. tylko po co, skoro na sztormiaku nie trzeba, siedzi się wygodniej podczas wolnej jazdy po mieście?
    kiedy brałem 1, 2 i 3 maszynę w ogóle nie brałem pod uwagę segmentu turystycznych enduro - teraz biorę, z nieco innymi kryteriami, ale zauważam też zalety dawniej pominięte. przy takich kryteriach z tych dwóch chyba wybrałbym sztormiaka
    jsz

• ODPOWIEDZ +
STRONA 11 z 24