Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Motocykle dla początkujacych
    przez torn9,
    2009-10-14 09:26:58

Kwestia czego oczekujesz od swojego moto. Osobiscie uwazam ze porownanie tych motorow nie jest zbyt szczesliwe. Zgodze sie z Toba ze pozycja na DL jest wygodniejsza i zawieszenie jest bardziej przystosowane do polskich "drog" ale jezeli chodzi o dynamike i frajde na kretych drogach to bandit wykazuje lepsze walory jezde i mimo wszystko uwazam ze jest bardziej uniwersalnym motorem niz DL. Osobiscie nie jezdzilem DL 650 ani banditem 650 ale przez ponad rok bylem szczesliwym posiadaczem BANDZIORA 600 i ten motor po...więcej

przez ~borsuk,
    2009-10-19 16:52:55

Witam,
    Jestem bardzo początkującym motocyklistą i wybrałem Suzuki GSF650 naked.
    Jest dość mocny jak na początek, jednak to daje świadomość, że nie odkręca się manetki od razu do oporu, a przyśpieszenie szybko uświadamia człowieka, że przesiadka z YBR250 z nauki jazdy to spore wyzwanie. Naked dodatkowo nie chroni przed pędem powietrza co również jak dla mnie było plusem przy wyborze, żeby chłodzić mój zapał do rozpędzania (szczególnie teraz jak jest chłodno). Silnik jest dynamiczny, a motocykl prowadzi ...więcej

przez ~JoeBlack,
    2009-10-25 04:09:56

ktoś pisał że pierwszym motocyklem może być każdy sprzęt... nie wiem czy się dogadaliście bo wszystkiego mi się nie chce czytać... jestem zdania że mocne moto średnio się nadaje na początek. nie dlatego że ma większą predkosc maksymalna... ale może zaskoczyć początkującego... mimo jego ostrożnego podejścia...
    Pierwsza jazda
    oczywiście można uczyć się jeździć na R1... tak samo jak na pierwszy samochód można sobie kupić Porshe 911...
    tylko po co? albo spowoduje się wypadek albo nawet jeśli się uda jeździć bezwypadkowo to nie wykorzystuje się nawet 40% możliwości pojazdu.

przez dublik,
    2009-10-25 15:51:47

No ale trzeba przyznać że filmik fajny znalazłeś ( totalny kretyn w roli głównej) :arrow: przypomniały mi się pierwsze starty na KOMARKU z tym że gleby nie zaliczyłem :bibibi:

przez michaan,
    2009-11-17 21:02:39

Chciałbym Was prosić o poradę - mam zamiar kupić motor na weekendowe "zabawy" tzn. trochę na asfalt i trochę na leśne utwardzone ścieżki. Od egzaminu na prawko(16 lat) nie jeździłem na motorze :( . Myślałem o jakimś uniwersalnym motorze ale po studiowaniu internetu i prasy nic takiego specjalnie nie znalazłem. Albo są typowe enduro albo supermoto na asfalt. Może coś doradzicie ? A kasy mam około 20 tyś.
    Z góry dzięki.

przez ~jeszua,
    2009-11-18 06:56:10

honda transalp, kawa kle500. chyba że coś zupełnie bez owiewek, wtedy po prostu jakieś typowe enduro
    jsz

przez torn9,
    2009-11-18 10:42:03

Nie znalazles nic bo takie motory nie istnieja. Nie ma czegos uniwersalnego. Jezeli masz zamiar jezdzic po bezdrozach to nawet na utwardzone drogi radzil bym terenowe opony a to nie pozostawia wielkiego wyboru pozatym do jazdy po bezdrozach to raczej jekis lekki motor z silnikiem do 600cc bo z ciezkim moze byc problem w grzazkim terenie. Osobiscie polecam Suzuki DR-Z no albo drozsza opcje KTM-a Duke (kwestia zasobnosci portwela :) Jest jeszcze Suzuki DL 650 i Honda Transalp
    Ale one waza w okolicach 220 kg...więcej

przez michaan,
    2009-11-18 20:19:54

dzięki! Co do Suzuki DR-Z to widziałem 125 i 400, przy czym 400 tylko na rynku wtórnym. Oglądałem też w necie motory firmy Beta - co o nich sądzicie?

przez ~jeszua,
    2009-11-18 22:07:47

torn9 napisał(-a):
    "Nie znalazles nic bo takie motory nie istnieja. Nie ma czegos uniwersalnego. Jezeli masz zamiar jezdzic po bezdrozach (...)"
    pytanie było o utwardzone drogi... taki motocykl da się znaleźć, i wcale nie musi być to lekki kros
    BTW wymienianie jednym tchem xl600v i dl650, a tym bardziej ktm duke jako sprzętu do błota - wybacz, ale chyba nie bardzo wiesz co piszesz
    jsz

przez gustavus,
    2009-11-22 21:10:56

A ja proponuje Suzuki Vstorm 650. Sam jestem początkujący i jest to mój pierwszy motocykl nie ma zbyt dużo kucyków ale i nie za mało, dobrze się prowadzi i nadaje się zarówno na szosę jak i na delikatny szuterek. Jedyną wadą jest to że jest dość duży i ciężki wiec raczej przeznaczony jest dla większych motocyklistów ale i mniejsi sobie poradzą w łatwiejszych warunkach.
    Naprawdę polecam po dwóch sezonach jazdy zastanawiam się nad zmianą na 1000 ccm.
    pozdrawiam

• ODPOWIEDZ +
STRONA 12 z 24