Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Motocykle dla początkujacych
    przez ~jeszua,
    2009-05-12 16:15:27

cholera, jak tak dalej pójdzie własny pogrzeb przegapię :unibrow:
    a golasy z owiewkami są fajne, ale... nie wiem, czy nie namawiałbym na klasykę na początek. pęd powietrza działa mocno dyscyplinująco na prawy nadgarstek ;>
    nieco poważniej: zupełnie fajne sprzęty, jeszcze nie opakowane całkowicie w plastik, a już dające przyzwoitą osłonę aerodynamiczną podczas jazdy. to się docenia zwłaszcza na dłuższych i/ lub szybszych odcinkach
    jsz

przez milagow,
    2009-05-13 19:09:02

jeszua napisał(-a):
    "nieco poważniej: zupełnie fajne sprzęty, jeszcze nie opakowane całkowicie w plastik, a już dające przyzwoitą osłonę aerodynamiczną"
    No tak, bo z doświadczenia wiem, że ten plastik to dobra rzecz, ino przy glebie strasznie szybko ulega swoistej degradacji... :D :D :D Dlatego uważam, że powinno ich być tylko tyle, ile trzeba :)

przez ~Goral,
    2009-05-14 16:40:39

O spawać rurkami i będzie dobrze podczas gleby :evil: . Lub klatkę naokoło to wszystkie plastiki sie ochroni i kasę zaoszczędzi na plastikach oraz malowaniu :unibrow: ale jak to będzie wyglądać to już inna sprawa jak kto sobie zrobi xD
    sorki za offa

przez ~Goral,
    2009-05-14 17:06:03

bandit 400
    chciałbym zapytać co sadzicie o tym moto ??? czy jest warty zachodu,ceny i czy widzicie jakieś wady tego moto na pierwszy rzut oka na zdjęciach ??

przez fv1978,
    2009-05-16 19:16:50

W sprawie GSX 650F czy Bandita czy jeszcze lepiej GSR, Fazera albo Horneta mam do powiedzenia dwie rzeczy.
    Ciąłem się wczoraj swoim GSX 650F spod świateł z Gixxerą 600 i dostałem w tyłek dopiero przy 140km/h. I tak, ścigał się ze mną.
    Innymi słowy: ten motocykl jest za szybki na początek, podobnie jak Bandit. Przy swojej niemałej masie będzie sprawiał problemy.
    Napiszę brutalnie:
    Kupując motocykl na 3 sezony, zakładasz że przeżyjesz pierwszy. To nie musi być prawda.

przez morus,
    2009-05-19 19:44:38

Dla zupełnie zielonych w temacie nie polecam turystycznej/sportowej 600 na początek. Myślę, że dla ludzi, którzy nie mieli wcześniej styczności z motocyklami, maxem są 500. Np. GS 500, CB 500 (CBF 500), Er-5 N. Lub jakieś spokojne 600/650 (do 70KM). Tj. MT-03, Transalp itd. Nawet jeśli ktoś ma "olej w głowie" to czasem kusi, żeby odkręcić manetke, czy szybciej wejść w zakręt, co przy większej mocy i braku umiejętności ma tragiczne skutki.

przez pinkee,
    2009-05-20 18:30:08

Troszkę przesadzasz z tą ostrożnością. 600 jest w sam raz na pierwszy motocykl. Ja zanim kupiłem mój pierwszy motor - Kawasaki ER-6 - z jednośladami miałem styczność jedynie w postaci rowerów. Jeżdżę już trochę ponad 2 miesiące, 2300km przejechane i tylko jedna gleba. Mówiąc konkretniej to leżałem na parkingu, bo mi się majdnął :D Jeśli chodzi o szybkość, to i 500 pojedzie za szybko i zabić się na niej można. Tutaj jednak trzeba się ograniczać samemu i korzystać ze swojego własnego rozumu podczas jazdy. Wiem, ...więcej

przez ~jeszua,
    2009-05-20 18:53:48

proponuję kolejno:
    primo: nie samą pojemnością motocykl się charakteryzuje. istotna jest moc, moment obrotowy i krzywe ich przebiegu. akurat er6 ze swoimi parametrami względnie dobrze pasuje na sprzęt na początek, a sport-turystyki typu cbr czy choćby fazera ze 100KM IMHO nie bardzo. ale ja precel jestem, zwykły turysta, kto by takiego użytkownika kanapy słuchał...
    secundo: pogadamy za 2-3 lata, po następnym motocyklu (albo i dwóch). nie obraź się, ale jakbyś zaczął na gs500, a nie miał w okolicy nikog...więcej

przez ~Goral,
    2009-05-21 10:14:47

funduszy prawdopodobnie będę mieć od 5-6 do może nawet 9 koła więc nówka nie wchodzi w grę.

przez pinkee,
    2009-05-21 11:00:52

jeszua
    Er-6 rzeczywiście nadaje się dla początkującego, przede wszystkim jest to silnik średnioobrotowy, więc nie trzeba go kręcić jak szlifierki :) Co do mocy i momentu, to nawet za dużo jak na początek.
    Owszem, zgadzam się, że na GS500 też bawiłbym się świetnie, nawet miałem zamiar go sobie sprawić, ale wydawało mi się, że trochę za mały by dla mnie był - sam nie wiem czy moje obawy były słuszne, bo nie przymierzałem się do niego. Z drugiej strony - kupiłem motor na ładnych parę lat, więc za te pow...więcej

• ODPOWIEDZ +
STRONA 3 z 24
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij