Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Motocykle dla początkujacych
    przez melpomeneb,
    2009-05-21 13:46:29

Książka "Motocyklista doskonały" Davida Hough'a powinna być lekturą obowiązkową na kursach nauki jazdy! Jest świetna i gorąco ja polecam - ja dostałam wytyczne - chcesz jeździć, to ją przeczytaj! I jestem za to przykazanie ogromnie wdzięczna mojemu Słonku :)
    A co do do rozumu i uwagi, to można go mieć i ją zachowywać, ale jak inni użytkownicy drogi nie będą chcieli "żyć w symbiozie" z motocyklistami, to niestety zagrożenie jest nadal i nie trzeba do tego zawrotnych prędkości......

przez pinkee,
    2009-05-21 14:26:49

Nie zwalajmy wszystkiego na innych użytkowników dróg. Jeśliby wszyscy motocykliści jeździli zgodnie z przepisami (głównie myślę tutaj o ograniczeniu prędkości, ale nie tylko, bo też i kierunkowskazy, nagłe zmiany kierunku jazdy, jazda między autami etc), to wypadków, nawet tych z winy kierowców, byłoby znacznie znacznie mniej! Najlepiej powiedzieć, że to kierowca zajechał drogę, ale przemilczeć fakt, że motocykl jechał dwa razy szybciej niż dozwolona prędkość... Sam od niedawna jeżdżę na motorze i widzę jak jeżd...więcej

przez melpomeneb,
    2009-05-21 17:42:08

Naturalnie, że nie można zrzucać winy na innych i uważać, że samemu jest się "nieskazitelnym jeźdźcem", ale jak Ci w mieś
    A co do ksiażki, to tak docie samochód wyjeżdza ostro z bocznej uliczki, to miło nie jest..........a Ty oczywiście nie przekraczasz prędkości i starasz się mieć oczy dookoła głowy........ :(
    A co do książki, to nie jestem takim znawcą, żeby się wypowiedzieć na temat błędów merytorycznych (bo chyba o takie Ci chodziło), widziałam jedynie jakieś "literówki"...... :)

przez ~APACZ,
    2009-05-21 17:54:44

PinKee i jeszua co do początku latania nic dodać nic ująć no może nic na siłę. Cierpliwości!!!

przez ~jeszua,
    2009-05-21 18:42:58

PinKee napisał(-a):
    "Pamiętaj, że koniecznie musisz sobie kupić przynajmniej kurtkę ochronną i rękawice (o kasku z oczywistych względów nie wspominam), więc też an to trzeba wziąć poprawkę. No chyba że strój już masz."
    a ja jednak sugerowałbym spodnie też... gdzieś były takie fajne statystyki: więcej uszkodzeń ciała w razie wypadku przypada na nogi, niż tułów :P buty też nie są jakoś specjalnie zbędne: skręcić kostkę łatwiej jak nie jest chroniona przy awaryjnym podparciu maszyny, a w razi...więcej

przez pinkee,
    2009-05-21 19:14:59

APACZ napisał(-a):
    "PinKee i jeszua co do początku latania nic dodać nic ująć no może nic na siłę. Cierpliwości!!! "
    Apacz ja niestety cierpliwości nie mam za grosz :/ Jak motor kupiłem w połowie lutego, to akurat pogoda była całkiem fajna, zero śniegu i temp około 15 stopni. Ale jak mi go dostarczono, to w tym samym dniu zaczął padać śnieg i trzymał ponad 2 tygodnie, próbowałem nawet po podwórku po śniegu coś pojeździć, ale się nie dało niestety. Potem jak już temperatura się poprawiła, to ni...więcej

przez ~Goral,
    2009-05-22 16:35:10

co do stroju miałem kupić kurtkę, ochraniacze na kolana (na spodnie odkładać) oczywiście kask i rękawiczki (to podstawa) ale zastanawiałem się też czy nie kupić sobie zbroi a kurtkę bez ochraniaczy (co wy o tym sądzicie???) i odłożyć także na buty. a i chciałem jeszcze zapytać ja sprawdzaja się ochraniacze w montowane w kurtkę

przez pinkee,
    2009-05-22 17:23:57

Zbroje to są chyba tylko do jazdy na crossach zdaje się (jedynie żółwiki do szosy, ale to raczej do sportowej jazdy).
    Kurtkę można kupić już za niewiele ponad 500 zł całkiem dobrą - ja jeżdżę w Retbike'u polskim, znajomy miał wypadek w kurtce tej formy i tylko trochę się obtarła, ochraniacze dobrze wywiązały się z zadania, a materiał się nie rozerwał.
    Na rękawice trzeba liczyć ok 200 zł na początek, ja jednak polecam markę Held, trzeba zapłacić więcej, ale są diablo wygodne, nic nie uciska, nie uw...więcej

przez ~Goral,
    2009-05-22 17:25:43

co powiecie na taki zestaw :
    Kask - 330 pln.
    Kurtka - 320 pln.
    Rękawice - 130 pln.
    Ochraniacz na kolana - 65 pln
    Zbroja - 190 pln.(wtedy tańsza kurtka bez protektorów)

przez ~APACZ,
    2009-05-22 18:07:03

PinKee miałem to samo moto przyjechało w listopadzie i trzy miesiące gapiłem się na niego aż któregoś pięknego lutowego dnia było sucho i słonecznie 8 na plus i cierpliwość się skończya.Ale testowałem też ciuchy które wybrałem . Prawda jest taka nie oszczędzać na bezpieczeństwie własnym . Buty kurtka spodnie rękawice nie kupuje się na jeden sezon.Oglądać przymierzać bo ludzie nie rosną według rozmiarów.Nie pasuje jedna firma to inna będzie miała rozmiar długość która będzie pasować.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 4 z 24
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij