Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Motocykle dla początkujacych
    przez ~Damian,
    2009-05-30 18:16:06

Tacy ludzie to moim zdaniem to już nie motocykliści tylko posiadacze motocykli.....

przez pinkee,
    2009-05-30 18:56:39

Goral napisał(-a):
    "no tak ale są i tacy co pokazują środkowy palec :blush: lub inne ruchy oznajmiające ze chyba cie poj...<on ma moto za 20 k a ty masz za 5 lub mniej to co ci będzie machał> ale całe szczęście zaraża się taki co 10 / 9 motocyklista :blush: lub rzadziej"
    Nie spotkałem się z taką sytuacją, ale znając Polaków niestety taka sytuacja wydaje się bardzo prawdopodobna :/
    Nie przejmuj się takimi burakami. Ja na przykład bym nawet nie chciał pozdrowienia od takiego przyg...więcej

przez ~Maciek,
    2009-06-02 17:50:50

Też pierwszy raz słyszę o palcu zawiast lewej łapki, ale może koles poprostu nie miałe więcej palców - znane są i takie przypadki.

przez ~Bart,
    2009-06-09 18:16:15

Witam wszystkich.
    Sam noszę się z zamiarem kupna pierwszego motocykla i szczerze mówiąc jestem trochę w szoku jak czytam o tych propozycjach po 500 czy 600. Sam zastanawiałem się nad 125 ... no max 250.
    Podoba mi się np Yamaha Virago 125
    To jak to jest z tymi pojemnościami? Czy na takiej 600tce to sie człowiek nie zabije zanim się nauczy jeździć?
    Pozdrowionka
    Bart

przez ~jeszua,
    2009-06-10 07:16:10

Bart napisał(-a):
    "To jak to jest z tymi pojemnościami? Czy na takiej 600tce to sie człowiek nie zabije zanim się nauczy jeździć?"
    nie samą pojemnością człowiek jeździ... poza nią jest moc, jest moment obrotowy, są wartości obrotów przy których te parametry osiągają maksimum. poza tym są kwestie predyspozycji (często przeceniane), doświadczenia i nabytych umiejętności (jeszcze bardziej) zarówno jazdy jednośladem, jak i obycie w ruchu drogowym jako takim. i tak na przykład nastolatek z zerowym ...więcej

przez ~Bart,
    2009-06-10 12:38:53

No właśnie ... co człowiek może wiedzieć o jeździe na motorze po 20 godzinach kręcenia w samotności ósemek na placu.
    Rozumiem, że jak ktoś chce choppera to Honda VT 600 jest na początek polecana tak?
    Mam prawie 30 lat, nie za wysoki (180cm) i gruby (100kg). Od 12 lat jeżdżę na codzień samochodem a teraz zachciało mi się motoru więc zaczynam realizować ten temat. Zamierzam jeździć dla przyjemności tu i tam, czasami do pracy albo tak na przejażdżkę, raz na jakiś czas może wypad gdzieś dalej nad jezio...więcej

przez pinkee,
    2009-06-10 21:31:34

Jeżeli nie masz doświadczenia z motocyklami, to rozsądnym wyborem byłaby Honda CBF 250. W wielu ośrodkach uczą na takich jeździć i zdaje się na nich egzaminy. Jako że w zeszły wtorek nią jeździłem właśnie podczas egzaminu, to mogę powiedzieć, że nawet mimo faktu, iż mój egzemplarz był mocno wyeksploatowany, to i tak jeździło się bardzo przyjemnie i, co najważniejsze, stosunkowo łatwo. 125 są bardzo słabe, tak więc przy Twoich gabarytach nie miałbyś za dużo frajdy z jazdy taką maszynką. A taka 250 to już lepiej s...więcej

przez ~Damian,
    2009-06-14 10:38:00

No dobra ludziska to ja mam troche inny problem, no może to nie problem ale do was skieruje to pytanie główta się a co :D
    Więc na przyszły sezon chce zmienić sprzęt na większego metalowego rumaka. Jestem w trakcie prawka na kat. A i tam przy okazji B. Osobiście nie uważam się za początkującego motocykliste z moich obliczeń wynika że wykręciłem grubo ponad 10tys km tyle że na ETZ 250 a w posiadaniu mam ją troche ponad 3 lata. Wiadomo sprzęt już powiedzmy wolno zaliczyć do średniej kategorii duża waga, śr...więcej

przez pinkee,
    2009-06-14 17:52:07

Zależy do czego chcesz używać motorka. Jak ma być tylko do jazdy po mieście i zależy Ci na niskich kosztach eksploatacji, to moim zdaniem jakaś 500 będzie najlepszym wyborem. Sam napisałeś, że nie chcesz kozaczyć, a te 50KM na pewno da sobie z Tobą radę, nawet i w drugim sezonie ^_^
    Osobiście to doradzałbym odrobinkę słabszy, ale nowszy motor, podany przez Ciebie rocznik to zamierzchła przeszłość już. Z tego, co się orientuję, to obsługa sprzętów z tamtych czasów jest bardziej wymagająca. Ale to też są dwie...więcej

przez ~Damian,
    2009-06-14 23:22:27

Dzięki PinKee za tą wypowiedź masz u mnie browar na zlocie :D mam nadzieje że owy kiedyś się odbędzie MOTOCYKLA.
    Sprawa przedstawia się tak że podoba mi się FZR ma to coś jak dla mnie ten pazur.... zakochałem się w tych wlotach na powietrze i okrągłych światłach i ten odgłos coś kosmicznego :blush: a możecie mi powiedzieć jak to jest z jej awaryjnością bo głównie chciałbym się skupić na tym modelu chodź powiem że mnie troche przeraża ta moc szczerze mówie ze nie miałem jeszcze tyle mocy między nogami no...więcej

• ODPOWIEDZ +
STRONA 6 z 24