Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Motocykle dla początkujacych
    przez ~JoeBlack,
    2009-07-21 20:16:49

Na pewno CB 500... miał brat i choć teraz pomyka cbr to bardzo miło wspomina poprzedni sprzęt.
    Moim pierwszym moto była
    CB 750 i też śmiało mogę polecić ją na pierwszy moto i to na wiele sezonów. Minusem jest waga 230kg i na nierównościach przy powolnym manewrowaniu może pociągnąć, ale jeśli ostrożnie się do tego podejdzie to nie ma innych problemów. jest dość osiołkowaty i elastyczny. z czasem gdy już zyska się trochę doświadczenia można pokusić się o odkrycie co może zaoferować silnik w górnym zakresie obrotów.

przez miikow,
    2009-07-24 14:51:28

Cześć, czołem, kluski z rosołem...
    Na początku wątku pytałem o kanapowce...
    Kupiłem Kawe EN500 (na fotce). Co prawda prawko odbieram w przyszłym tygodniu ale jak na żółtodzioba mogę powiedziec co o tym moto myslę. Pod warunkiem, że sie ma trochę oleju w głowie (w moim przypadku 20 lat doświadczenia w jeżdżeniu puszką) to moto sprawdza si e na pierwszego rumaka. Moc 50KM i pojemność 499cm to już całkiem fajny zestawik. Zaznaczam, że bez "chłodnej głowy" bardzo łatwo sobie ququ zrobić. Jak nabiorę doświ...więcej

przez karol-krk,
    2009-08-08 20:53:23

Witam wszystkich,
    właśnie jestem na etapie kupna pierwszego moto. Do tej pory rozgladałem się za gs500, ze względu na przystępną cenę i dobre opinie o tym motocyklu jako maszynie na początek. Jednak ostatnio zacząłem się poważnie zastanawiać nad fazerkiem fz6. Dlatego z zaciekawieniem przyglądam się dyskusji na pierwszej stronie tego wątku ;) moze ktos podzielić się doświedczeniami z tą maszyną?

przez landryss25,
    2009-08-10 21:03:50

Jakbyś podzielił się z nami informacją jaki masz budżet to łatwiej by Ci było pomóc :) Bo wiesz kupić FZ6 to nie sztuka...

przez dublik,
    2009-08-11 11:10:25

karol_krk napisał(-a):
    "Witam wszystkich,
    właśnie jestem na etapie kupna pierwszego moto. Do tej pory rozgladałem się za gs500, ze względu na przystępną cenę i dobre opinie o tym motocyklu jako maszynie na początek. Jednak ostatnio zacząłem się poważnie zastanawiać nad fazerkiem fz6. Dlatego z zaciekawieniem przyglądam się dyskusji na pierwszej stronie tego wątku ;) moze ktos podzielić się doświedczeniami z tą maszyną?"
    Mogą powiedzieć tyle jeśli to ma być twoje pierwsze moto (fz6) ono m...więcej

przez ~peter,
    2009-08-11 11:57:29

chyba nie zrozumiem nigdy straszenia początkujących masą, mocą, momentem i czymś tam jeszcze...
    prędkość motocykla na drodze zależy od tego, jak mocno się odkręca manetkę, a nie od tego, ile ma kucy.
    jak kierowca nie myśli - to zabije się i na komarku.
    moto ma być DOPASOWANE DO KIEROWCY
    jak się ma 200cm wzrostu i 100kg wagi - nie kupuje się małego Monstera ani na pierwsze, ani na jedenaste moto - bo się po prostu na nim nie mieści.
    i w drugą stronę - jeśli masz 160cm i 50kg - nie pojeźdz...więcej

przez dublik,
    2009-08-11 12:47:37

W 90% zgadzam się z tobą peter :D Tylko jeśli on naprawdę nie jezdził niczym to może tracić panowanie nad maszyną w zakrętach i ekstrim sytuacjach ale tak jak już napisałem decyzja zawsze należy do kupującego :) A jeśli potrafi zapanować nad prawą ręką to może nawet śmigać R1 i będzie żył. Pozdro :pompom:

przez ~jeszua,
    2009-08-11 12:57:23

peter napisał(-a):
    "prędkość motocykla na drodze zależy od tego, jak mocno się odkręca manetkę, a nie od tego, ile ma kucy."
    interesujące. może dasz radę w takim razie, w oparciu o tę teorię, wyjaśnić dlaczego np. gs500 i gsx1300r mają w różnym stopniu odkręconą manetkę przy tej samej prędkości? oraz skąd różnice w prędkościach rozwijanych na drodze, skoro moc itp nie ma znaczenia, a tylko "odkręcanie"?
    motocykl dla początkującego kierowcy powinien wybaczać błędy, które ten może popełnić....więcej

przez ~peter,
    2009-08-11 15:41:15

Szanowny...
    czytanie ze zrozumieniem ma wiele dobrych stron. naprawdę.
    ale...
    spróbuję napisać to samo, co wyżej, tylko używając mniejszej ilości przenośni. rozumiem, że mogą być trudne.
    to kierujący motocyklem decyduje, z jaką prędkością jedzie i jak bardzo chce przyspieszyć. siłą rzeczy również on decyduje, z jaką prędkością chce wejść w zakręt i jak mocno się w nim położyć. i naprawdę nie pisałem o kącie odkręcenia manetki - to była przenośnia. próbowałem przez nią powiedzieć że każdym mot...więcej

przez dublik,
    2009-08-11 16:02:17

Panowie po co te emocje przecież trzeba tylko doradzić gościowi co se ma kupić dać mu wskazówki a nie od razu się kłócić

• ODPOWIEDZ +
STRONA 7 z 24