Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Motocykle dla początkujacych
    przez skinner,
    2009-08-17 22:45:42

Mogę wtrącić... :-) Mój pierwszy motocykl, taki co go sobie za odłożone pieniążki kupiłem, ma pojemność 1490cm i waży ok. 320kg (to taki motor co nie skręca jak ktoś napisał, czyli cruiser ;-). Oczywiście nie jest to jedyny bike, na którym jeździłem.
    Tak sobie myślę, że o ile ktoś mierzy siły na zamiary, ma dobrze poukładane w głowie i nie "kozaczy" na każdym skrzyżowaniu oraz na widok każdej pary cycków, to nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić sobie duży motocykla jako pierwszy :-) Najważniejsze, to włą...więcej

przez dublik,
    2009-08-18 11:04:10

Skinner napisał(-a):
    "Mogę wtrącić... :-) Mój pierwszy motocykl, taki co go sobie za odłożone pieniążki kupiłem, ma pojemność 1490cm i waży ok. 320kg (to taki motor co nie skręca jak ktoś napisał, czyli cruiser ;-). Oczywiście nie jest to jedyny bike, na którym jeździłem.
    Tak sobie myślę, że o ile ktoś mierzy siły na zamiary, ma dobrze poukładane w głowie i nie "kozaczy" na każdym skrzyżowaniu oraz na widok każdej pary cycków, to nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić sobie duży motocykla jako...więcej

przez ~peter,
    2009-08-18 11:05:05

AMEN!

przez ~jeszua,
    2009-08-18 12:45:43

Skinner napisał(-a):
    "Mogę wtrącić... :-) Mój pierwszy motocykl, taki co go sobie za odłożone pieniążki kupiłem, ma pojemność 1490cm i waży ok. 320kg"
    myślę, że nie od parady będzie wspomnieć, że z tego półtora litra silnik wyciska 60parę koników i niecałe 2x tyle Nm momentu obrotowego (to akurat sporo), co na wspomnianą masę jest wynikiem mało imponującym. jest duuuża różnica między jazdą criuserem w pozycji "na żagiel" nawet 2300ccm, a nawet np. banditem z blisko połowę mniejszym silnikiem, ...więcej

przez skinner,
    2009-08-18 16:53:59

jeszua napisał(-a):
    "
    myślę, że nie od parady będzie wspomnieć, że z tego półtora litra silnik wyciska 60parę koników i niecałe 2x tyle Nm momentu obrotowego (to akurat sporo), co na wspomnianą masę jest wynikiem mało imponującym. jest duuuża różnica między jazdą criuserem w pozycji "na żagiel" nawet 2300ccm, a nawet np. banditem z blisko połowę mniejszym silnikiem"
    I tu masz rację. Mój bike ma 75 kucy i 115 Nm. I mało i dużo. Koników nie za wiele, ale moment obrotowy pomaga. Wiadomo, że ...więcej

przez dublik,
    2009-08-18 20:48:17

Wypadki nie są powodowane przez ludzi śmigających na maszynach mających ogromne moce tylko przez takich którym odwala w momencie gdy zasiądą za kierą bike-a i innych często złośliwych użytkowników drogi. :disgust:

przez pinkee,
    2009-08-20 09:59:43

dublik
    A na jakim motocyklu najłatwiej o "odwalenie"? Właśnie na sportowym! Po co ktoś ma kupować sportowy motocykl jako swój pierwszy, żeby na nim jeździć 70 km/h? To tak jakby kupić sportowe Porsche i sobie jeździć jak niedzielny kierowca :/
    Z reguły kupuje się konkretny ty motocykla z jakiegoś powodu. Sportowy motocykl z mocnym silnikiem nabywa się, aby pojechać na nim troszkę szybciej. Kiedy siada się na motocykl, zdarza się, że rozsądek bardzo szybko umyka gdzieś w bliżej nieokreśloną dal - nawet ...więcej

przez ~jeszua,
    2009-08-20 12:31:46

PinKee napisał(-a):
    "Kiedy siada się na motocykl, zdarza się, że rozsądek bardzo szybko umyka gdzieś w bliżej nieokreśloną dal - nawet w przypadku osób najrozsądniejszych albo za takich się uważających."
    doookładnie. pozwolę sobie na pewien "para-logiczny" wywód:
    założenie: nikt nie wsiada na motocykl w celu zrobienia sobie krzywdy
    wniosek pośredni: każdy wsiadający uważa, że "da radę" oraz "ma olej w głowie i sobie poradzi"
    obserwacja: nie każdy daje... (patrz statystyki wypadk...więcej

przez skinner,
    2009-08-20 16:30:15

PinKee napisał(-a):
    "Po co ktoś ma kupować sportowy motocykl jako swój pierwszy, żeby na nim jeździć 70 km/h?
    "
    Skoro to ma być 70 km/h to może lepiej skuter kupić... :) Ostatnio zdarzyło mi się gnać A1 za skuterem, który pomykał 160 km/h he, he... Zapinał równo 150-160 przez całe 100km drogi :bow: Oczywiście nie był to Zipp tylko jakiś konkretny "młynek do ryżu" (znaczy się coś made in Japan :ph34r: , ale jednak skuter :D

przez dublik,
    2009-08-21 10:12:06

Może macie racje nie sprzeczam się ale znam przykład motocyklisty który kupił cbr 954 na pierwsze moto i śmigałem z nim i muszę go pochwalić nie szaleje nie przecenia swoich umiejętności itd czyli są przykłady ludzi którzy dają radę na mocnych sprzętach nawet jeśli ostatnim motocyklem była mz etz 250 :o No nie wiem może to tylko wyjątki.... ;)

• ODPOWIEDZ +
STRONA 9 z 24