Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

pierwsze moto..
    przez ~Goral,
    2010-03-20 23:52:00

Witam bardzo proszę o kilka porad na co patrzeć przy kupnie motocykla.
    Na co uważać, jak co sprawdzić. a tak że o rady co wadliwe w danym modelu.
    <bardzo oproszę bez off top by było przejrzyście by zrobić taki prosty poradnik :) który moim zdaniem wielu się przyda>

przez stoodent1,
    2010-03-21 11:50:50

Jeżeli szukasz jakiegoś konkretnego motocykla to znajdź na internecie historię malowania takich sprzętów.
    Pozwoli to na wczesne wykrycie malownia (co nie jest zawsze wadą a często wyznacznikiem indywidualizmu) warto to sprawdzać bo można wykryć malowanie ramy co dla mnie jest nie dopuszczalne.
    -oglądaj okolice główki ramy gdzie często one pękają przy dzwonie.
    -warto zobaczyć tarcze hamulcowe (żaden moto nie będzie miał rantu na tarczy po 30kkm no chyba że był katowany)
    -stan zawieszenia czy n...więcej

przez stoodent1,
    2010-03-21 17:31:45

cd.... oczywiście siedziałem na wykładach i zapomniałem o kilku rzeczach...
    -stan przewodów hamulcowych (dobrze jak by był oplot dłużej służy)
    -stan układu hamulcowego (czy i jak działają hamulce przód tył)
    -opony sprawdź ich stan i dot (dot 4 cyfry np 0310 3 tydzień 2010 rok) oczywiście bierzemy opony nie dalej jak 3 lata (kolejny argument do negocjacji ceny)
    -motocykl z Anglii??? :arrow: tutaj sprawdzisz przebieg
    uzupełniajcie dalej :)

przez stoodent1,
    2010-03-22 09:56:08

Cd...
    -oczywiście pominąłem tak podstawowe rzeczy jak numer ramy który jest najważniejszy.
    Ja osobiście radzę zabrać do zakupu mechanika są ludzie co za 200 zł oferują pomoc przy zakupie motorka unikniesz na pewno niedopatrzeń.
    POZDRO

przez ~Goral,
    2010-04-03 19:54:49

Zna ktoś jakaś dobrą stronę z historią malowania motocykli ja znalazłem coś takiego ??
    BikePics ta jakaś niepewna bo to ludzie wrzucają ale może komuś pomóc
    Fazer

przez alpha1983,
    2010-04-30 18:23:02

Zamierzam w ciagu nastepnego tygodnia/dwoch kupic Honde cbf 600 , badz Suzuki Bandit (rok 2005 - 2007 )
    Czy ktos zna ten model i jest w stanie powiedziec na co zwracac uwage przy zakupie ? Jakies typowe dla modelu usterki ?
    Przyznam sie ze to bedzie moj pierwszy moto i poza odroznieniem przodu od tylu motocykle to dla mnie czarna magia ;)
    Z gory dzieki za pomoc

przez ~jeszua,
    2010-04-30 23:01:34

znajdź wiarygodnego mechanika i zapłać mu za zdiagnozowanie zakupu. 95/100 motocykli w ofertach to większe lub mniejsze ściemy, a kupienie złomu pozbawi Cię pieniędzy i całej przyjemności z jazdy
    jsz

przez stoodent1,
    2010-05-01 15:26:07

Dobrze jeszua pisze.
    Wiem jak to jest kupować i napalić się na sprzęt później dopiero wychodzi ile ta platoniczna miłość cię będzie to kosztować.
    Uwierz nie zauważysz 70% tego co mechanik, albo nawet inny motocyklista który spojrzy na to wszystko na chłodno.

przez ~Goral,
    2010-05-02 12:45:09

Gdzie mogę znaleźć malowania Horneta 600 / bandita 600 / xj 600 ??

przez sioux13,
    2010-05-07 22:08:31

Witajcie!
    Tak jak wiele osób na tym forum przymierzam się do zakupu pierwszego motocykla. Zauważyłem, że w sugerowanych propozycjach jest bardzo mało sprzętów z grupy naked lub supermoto. Zastanawiam się co może być przyczyną czy to, że są to jak na razie mało popularne kategorie czy może po prostu nie nadają się dla początkujących...
    Na mojej short liście w tej chwili są 3 modele. Triumph Street Triple, KTM 690 SM/R i Kawasaki Versys ewentualnie BMW F 800R. Proszę o Waszą opinię czy nie są to zbyt am...więcej

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 3