Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

pierwsze moto..
    przez ~jeszua,
    2010-05-08 11:32:39

versysem zaraz idę się przejechać, to opowiem. street triple to jest wariat nie motocykl! mnie, spokojnego turystę przez skrzyżowanie na kółku przewiózł. no fakt, na manetkę wpływ miał koleś w leonie r, który mi jakieś przegazówki urządzał na czerwonym, ale bez jaj... to samo powiem o 690, w końcu to najmocniejszy singiel - daj sobie spokój z nim. 800 bmw nie miałem też okazji jeździć, ale przebieg krzywej wskazuje, że to mocna maszyna - zbliżony jest mocą i momentem do starego boksera 1100, a to niemało
    jeśli masz ochotę na nakeda, to nowa xj6, może cbf600
    jsz

przez ~jeszua,
    2010-05-08 18:28:37

versys: fajny jest ;)
    zacznę od tego, że IMvHO nada się na pierwszą maszynę, do nauki jazdy i jeszcze na dłużej. jest w gruncie rzeczy niski (dla mnie za niski, mocno ugięte nogi), lekki, ładnie i dość liniowo oddaje moc - załamania krzywej momentu w praktyce nie odczuwałem. rzędowej dwójki nie trzeba wysoko kręcić, żeby uzyskać zadowalające przyspieszenia, a nawet jeśli to nie ma w żadnym zakresie obrotów niebezpiecznego często w r4 nagłego przyrostu mocy. poręczny jak rowerek, prowadzi się bardzo przyj...więcej

przez sioux13,
    2010-05-09 22:13:17

Hej! dzięki za podpowiedź. Tego się obawiałem, że te dwie maszynki mogą być za ambitne (bo rozumiem, że "...ale bez jaj..." nie dotyczy motocykla tylko pomysłu zakupu na początek ;-) ) To niestety smutna rzeczywistość bo jakoś te "japońce" nie bardzo przypadły mi go gustu estetycznie. A co sądzisz o małym "monsterku" Ducati? Pozdro Sioux

przez ~jeszua,
    2010-05-10 06:40:22

jak masz mocno osadzone plomby... l-twiny ducati (nie tylko) są jak na mój gust zbyt agresywne w oddawaniu mocy, żeby z czystym sumieniem polecać początkującemu. zwłaszcza, że nowe silniki o czym wyraźnie mówią testerzy, poszły o krok dalej niż stare 2-zaworowce. jeśli do tego dodać twarde, praktycznie sportowe zawieszenie, które na naszych dziurawych drogach daje się mocno we znaki, to wychodzi obraz motocykla mało przyjaznego świeżakowi
    chociaż na upartego można, ale będzie to trochę męczące i w jeździe, ...więcej

przez macias,
    2010-05-30 01:01:20

KTM 690 SM/R - troche duze moto jak na pierwsze. No i ciezkie. 690 Duke polecilbym predzej, nawet wersje R. Kulturalny mocny singielek. Ok 70 koni i niska masa 160 czy 170 kg z plynami. Pomysl ;)

przez rems,
    2011-12-19 21:57:38

a to i ja dorzucę pytanie.
    Planuję zakup motocykla w I kw 2013.
    Jednoślady to stały aspekt w moim życiu, rowery (dh, 4cross) później trochę bawiłem się na krosach w terenie a i pobujałem się trochę na 250-tkach.
    Moją uwagę szczególnie zawsze przykuwały golasy i dlatego nastawiłem się na en-6r, GSR600 lub XJ-6 (z roku 2007/0 B) w cenie do 15? tyś.
    Szczerze mówiąc to nie wiem czy nie uderzam w za wysoki próg, ale nigdy nie miałem problemów z opanowaniem :)
    Szukam motocykla głownie na mi...więcej

przez ~jeszua,
    2011-12-22 08:35:04

mimo wszystko sugerowałbym coś, co nie ma 100KM - czyli np. gsr wg mnie powinien wypaść. er6 nie jeździłem, ale z tym samym silnikiem versys jest bardzo przyjemny jeśli chodzi o charakterystykę. xj6 też wygląda pod tym względem dobrze
    ale to tylko moja opinia, bo na podstawie tego co napisałeś o swoim doświadczeniu z ostrożności należałoby uznać, że w zasadzie praktykę masz symboliczną i z przeszłości raczej
    jsz

przez ghost,
    2011-12-22 10:09:08

XJ 600 fajna maszyna. Nie jest zbytnio lekka co też może przełożyć się na mniej lub bardziej przypadkową parkingówę. Silnik dobrze pracuje. Zaletą są też 4 cylindry. Serducho nie jest jakimś potworem ale słabe też nie jest. Przy spokojnej jeździe spali 5-6 litrów. Seryjna owiewka polepsza komfort jazdy. Ta Yamaha nie adresowana dla amatorów sportu ponieważ ową maszynę raczej ciężko postawić na koło (chociaż dzisiaj znajdą się spece od wszystkiego).
    Yamaha jest stosunkowo tania (duże zaplecze części). Jeś...więcej

przez ~jeszua,
    2011-12-23 21:03:44

Ghost napisał(-a):
    "XJ 600 fajna maszyna. (...)"
    a gdzie widziałeś pytanie o xj600? bo ja w poprzednim poście nadal widzę - wyraźnie - inny symbol
    jsz

przez ghost,
    2011-12-28 17:37:16

dlatego nastawiłem się na en-6r, GSR600 lub XJ-6 - tutaj?

• ODPOWIEDZ +
STRONA 2 z 3
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij