Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Pierwszy motocykl, i 150 pytań.
    przez mati698,
    2012-05-13 17:56:44

Witam wszystkich, Prawde pisząc mam 150 pytań zwiazanych z 1. motoyklem którego zamierzam kupić..
    Te pytania nie wywodza sie z całkowitej ciemnoty ( moze czasami) ,lecz z opini wielu użytkowników - a każdy inaczej pisze..
    Zatem. Chciałbym kupić sobie najlepiej nakeda, bo mysle ze mimo wszystko bedzie ten upadek wiec szkoda owiewek.
    Dysponuje niewielkim budżetem ale robie co moge byle dobrnąć do spełniania marzeń :) ..
    Konkretnie chciałbym sie was spytać o opinie takich pojazdów jak:
    Suz...więcej

przez klombik,
    2012-05-13 21:50:31

Witaj!
    No co tu dużo mówić, mnóstwo było artykułów na temat każdego z tych motocykli na tym czy innym konkurencyjnym portalu. Kwestia jest tego typu, że praktycznie wszystkie motocykle oferują Ci to czego szukasz i sprawa się ogranicza do tego, żebyś Ty z całej oferty rynkowej wybrał egzemplarz w jak najlepszym stanie technicznym, czy to będzie kawasaki er-5, czy suzuki gs 500. Na tym etapie, na którym jesteś, każdy z tych motocykli będzie odpowiedni. Ale moja mała rada może być taka, żebyś skoncentrował si...więcej

przez klombik,
    2012-05-13 21:54:50

No i byłoby miło gdybyś te 5 tysięcy miał, ale to nie reguła. :)

przez mati698,
    2012-05-14 18:17:41

Nie robi mi to różniocy czy bedzie mial lepsza moc ,wole mniej awaryjnego, a na 1 pojazd mysle ze w zupełności wystaczy..
    Tak czytałem na wielu portalach o tych bike'ach ale jak jeden uwaza coś za pozytywne inny uwaza to za negaywne i tak w koło Macieja... Motor służyłbym mi do przejażdzki oraz do dojazdu do pracy i do szkoły..
    Na któryms z Portali było napisane "Znaleźć dobrego GS'a to jak znaleźć uczciwego polityka" :) ..
    No tez nie zależałoby mi na wygladzie, byle silnik sprawny i hamulce :) ..a jakies znaki szczególne na co patrzeć przy kupnie bike'a?..

przez klombik,
    2012-05-14 21:47:06

powiedział:
    "Znaleźć dobrego GS'a to jak znaleźć uczciwego polityka"
    to stwierdzenie można przypiąć do wielu, wielu motocykli. Jak masz kasę to znajdziesz dobry egzemplarz ;)
    - główka ramy, czy płynnie kierownica idzie od lewej do prawej bez przeskoków
    - ślady wycieków na silniku
    - posłuchać jak pracuje
    - luzy tylnego koła, wahacza, przecieki na lagach
    - elektryka, sprawdzić wszystkie przełączniczki
    - papiery oczywiście
    - zębatka, łańcuch, opony, przewody h...więcej

przez mati698,
    2012-05-16 19:26:36

:bibibi: z kasa wiecznie jest problem :) .. hehe robie na 2 roboty wiec moze uzbieram troszke :)
    a powiedz mi, naped wymienia sie co 40k przejechane?.. bo w 1 portalu słyszałem ze co 40k przejechane wymienia sie napęd.. W autach jest tak ze trzeba wymienic rozrzad przy kupnie samochodu, a przy motoach jest tak czy raczej skłaniaja sie na wymiane napędu inne czynniki..

przez klombik,
    2012-05-16 20:06:47

Nie, wymiana rozrządu nie, ale regulacja byłaby wskazana, zwłaszcza przy dużym przebiegu. No chyba, że masz czarno na białym napisane, że w super extra serwisie była niedawno robiona regulacja zaworów zgodnie ze wszystkimi zaleceniami producenta no to możesz odpuścić, ale np olej zmień i filtr oczywiście, tak dla bezpieczeństwa, filtr powietrza zobacz w jakim stanie też. Co do napędu, no każdy producent ma tam swoje okresy ustalone co ile powinno się to robić, zobacz w jakim stanie jest łańcuch, zębatka przy tyl...więcej

przez ~jeszua,
    2012-05-17 08:35:11

ech... napęd wymienia się, jak jest zużyty. to akurat jedna z rzeczy, które łatwo gołym okiem ocenić w jakim są stanie. w mocniejszych motocyklach kilkanaście tysięcy, do 20 kilku przy turystycznym użytkowaniu. wymienia się komplet, tj łańcuch z obiema zębatkami
    po zakupie dla komfortu wymienia się zwyczajowo olej z filtrem i np. świece, bo w tym kraju nie wiadomo kiedy co było faktycznie robione, kultura techniczna u nas leży. warto też sprawdzić luzy zaworowe, regulacje gaźników, itp. pozostałe czynności ...więcej

przez mati698,
    2012-05-17 19:44:41

Nie no jasne olej i filtry to podstawa, jedynie naped mnie interesował, bo tego nie byłem pewien,
    Nie pytam "po ile km" tylko na co konkretnie zwrócić swoją uwage.. estetyka nie idzie w parze u mnie z mechanika, a wole miec mechanike w jak najlepszym stanie, ale wiadomo swoje trzeba w niego wrzucic na poczatek..
    a trudno z cześciami do GS'a?..
    Jeszua kazdy patrzy najtaniej, i byle podjechać pod ten sklep.

przez ~jeszua,
    2012-05-17 20:09:52

mati698 napisał(-a):
    "Nie pytam "po ile km" tylko na co konkretnie zwrócić swoją uwage.. "
    stopień naciągu - ile jest wykorzystane z regulacji, powyżej połowy to już powoli zmierza do zmiany, zużycie przyspiesza. kształt zębów, czy nie są za bardzo "w szpic" w porównaniu do nowej zębatki. czy jest prawidłowy luz na naciągu, itp. polecam odpowiednie artykuły, jest ich trochę na sieci; tyle, że to jedynie wstępna selekcja, a potem i tak dobrze skorzystać z profesjonalnej pomocy
    jsz

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 3
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij