Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Pierwszy motocykl, i 150 pytań.
    przez mati698,
    2012-10-07 11:50:50

witam ponownie.. nie chcialem tworzyć nowych tematow, gdyz jak juz stworzylem pierwszy a temat sie nie zmienia to postanowilem odświezyć moj temat :)
    juz jestem bliski hmm kupna ale sadze ze podczas zblizajacej sie zimy nie bede sie w to bawil, od razu wczesna wiosna postanawiam cos kupic.. krąze po allegro, otomoto w okolicy ogladam cos ciekawego..
    zaczalem sie zastanawiac nad jednym..
    dorabiam jako mechanik samochowy od paru lat, jestem samoukiem.. i z doswiadczenia wiem ze kazde auto sie psuje...więcej

przez aror6,
    2012-10-14 11:09:56

Ważniejsze od marki jest pochodzenie tzn. kto użytkował sprzęt.Nie podejmę się oceny jaka marka najlepsza bo wszystkie firmy mają w swojej ofercie bardziej,bądź mniej udane modele.W klasie "500"( Gs,Gpz,Cb) wszystkie cieszą się raczej dobrą opinią ale kawasaki ma najlepsze osiągi(moc,hamulce).W klasie "600" Honda CBR ma dobrą opinie bo jest bardzo wygodna jak na motocykl sportowy(starsze modele),Zx i Gsxr to bardziej rasowe sprzęty.Nawiasem mówiąc stawiasz w jednym szeregu motocykle klasy 500 i 600 a różnica jes...więcej

przez mati698,
    2012-10-15 13:18:25

jasne bo zawsze znajdzie sie ktos kto doprowadzi na złom Kawe a ktos inny upiekszy jakies mniej znane cacko..
    sa ludzie ktorzy klna na swoje sprzety, ktorzy albo zle trafili albo zle eksploatuja pojazd.. tego wlasnie chce uniknac.. szczerze wole na poczatek 500, by moc sie z nia zaprzyjaźnić i obeznac..
    bardziej mialem na mysli jakbysmy zestawili nowe 3 motory 500cc te ktore wymienilem z kazdej marki po 1.. i zdecydowac ktora lepsza.. zrobic po prostu taki test..
    hondy wgl nie biore pod uwage, ja...więcej

przez aror6,
    2012-10-15 21:47:37

Ja bym po prostu wybrał GPZ500 i tyle sam byłem kiedyś bliski zakupu tego modelu(najmocniejszy silnik w klasie,2 tarcze hamulcowe z przodu,dobra ochrona przed wiatrem,wygodna pozycja).O awaryjności nic nie słyszałem chyba jest ok.Wymieniłeś też Yamahę ale akurat tutaj nie ma konkurencji w klasie 500,chyba żeby brać pod uwagę XJ600 to łagodny sprzęt na pewno starczy ci mocy.ZXr400 nie brałbym pod uwagę,pierwszy motocykl powinien być wygodny i przyjazny a ten na pewno taki nie będzie mimo mniejszej pojemności i gabarytów.

przez mati698,
    2012-10-16 15:00:33

a czy GPZ500 nie ma zbyt nisko tego pługu? przy naszych drogach, wysepkach czy nie zostawie go za Soba..
    a Twoje pierwsze moto to jakie było? :)

przez aror6,
    2012-10-16 18:13:42

Moje pierwsze -Honda CBX750,kupiłem nie ze względu na moc tylko na śmieszną cenę,bo za 3.5 tyś dużego wyboru nie ma.Później chciałem kupić GPZ ale akurat z kasą było lepiej i starczyło na Sv650s.Co do pługu to w żadnym motocyklu nie miałem czegoś takiego i nie wiem czy jest ryzyko zgubienia.Jeśli motocykl ma kilkanaście lat i dalej z tym jeździ to pewnie się trzyma :) .

przez mati698,
    2012-10-17 17:54:06

powiem ci ze widzialem juz doklejany pług :)
    mocniejszy 750 jest tanszy niz słabszy 650? :)
    nie dysponuje tez zbyt wielka ilościa pieniedzy.. :) tak szukalbym .. do 7tys.

przez aror6,
    2012-10-17 20:04:53

7 tyś. to nie mało żeby kupić pięćsetkę w dobrym stanie.Sv to nowocześniejsza(dużo lżejsza) konstrukcja od CBXa dlatego droższy i mimo mniejszej pojemności i słabszym o kilkanaście koni silniku ma lepsze odejście spod świateł.Nie zawsze ilość koni idzie w parze z ceną.Do wiosny trochę czasu więc się jeszcze zastanowisz,poczytasz,powodzenia

przez ~jeszua,
    2012-10-18 07:30:47

mati698 napisał(-a):
    "hondy wgl nie biore pod uwage, jakos nie przepadam za hondami.. :) kawa yamaha albo suzi... z tego co wiem tak jak pisze moj poprzednik Kawa ma moc, suzi wygode a yamaha stalowy silnik i super osiagi.. :) "
    ależ wywód...
    primo: nie wiem, co znaczy "wgl", ale stwierdzenie że nie bierzesz pod uwagę hondy (rozumiem, że mowa cały czas o cb500) jest istotnym błędem. możesz nie lubić, ale z klasy 500 to zdecydowanie najlepszy wybór, poza ceną deklasujący konkurencję szcze...więcej

przez aror6,
    2012-10-18 17:05:17

Kolega podał że chce kupić coś do 7tyś czyli taką kasę przeznaczyć na moto,czy sprawi sobie dodatkowo kombinezon czy nie to jego sprawa.Tak samo można kupić samochód z dziesięcioma poduszkami powietrznymi zamiast jednej przecież będzie bezpieczniej.Problem tylko że nie każdego na to stać.Sam posiadam kompletny kombinezon ale nie zakładam całego na kilkukilometrowe wypady bo to mija się z celem.A dlaczego piszesz że wyda 2 tyś na ciuchy?A czemu nie kupić komplet z Dainese lub Alpinestar za 3.5 tyś. plus kask shoe...więcej

• ODPOWIEDZ +
STRONA 2 z 3
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij