Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Pomoc w znalezieniu motocykla
    przez corsten,
    2011-04-08 17:47:43

Witam
    Ostatnio zacząłem rozglądać sie za swoim pierwszym motocyklem.
    W oko rzuciła mi sie aprilia rs 125(model od 2006) i yamaha yzf r125
    porozglądałem sie w kraju za tym moto i ceny przystepne, ale słyszałem że w niemczech te same moto można kupić taniej
    Przejżałem niemieckiego e-bay'a i troche mnie to zaciekawiło.
    Czy naprawde sie to opłaca? Czy pomógłby mi ktoś znający język ocenić stan moto i/lib napisać do sprzedawcy o cene faktyczna, stan, przeszłość moto??
    Bardzo prosze ...więcej

przez ghost,
    2011-04-09 01:54:35

Moim zdaniem kupowanie przez neta to nieco ryzykowna sprawa. Najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu spotkać się ze sprzedawcą. Jeśli nie znasz się na moto to warto pojechać z doświadczonym mechanikiem. Lepiej zapłacić za mechanika niż potem żałować nieudanego zakupu. Jeśli chodzi o zakup za granicą to weź sobie pod uwagę, że mimo niskiej ceny, w Polsce dojdą ci opłaty za rejestrowanie, tłumaczenie papierów itp. (jeszcze podróż). Wybór należy do Ciebie.
    Jeśli chcesz sobie trochę poszerzyć wiedzę to polecam kupno 4 numeru Motocykla. Fajnie opisali na co uważać przy zakupie motocykla.

przez ~jeszua,
    2011-04-09 10:39:27

kupowanie motocykla w naszym kraju to jak taniec na polu minowym. owszem, germańcy są pod tym względem bardziej cywilizowani. ALE koszty wycieczki idą w grube setki złotych, bo trudno oczekiwać że kupisz akurat jeden upatrzony. lepiej IMHO (i taniej) znaleźć DOBRĄ, POLECANĄ firmę która motocykle sprowadza i skorzystać jej usług
    jsz

przez corsten,
    2011-04-10 12:07:02

tak sie składa że transport to może nie byłby problem z tego wzgęldu że znajomy często wyjeżdża do niemiec.
    Bardziej chodziło mi o to czy naprawde sie to tak opłaca jak niektórzy mówią, a po ogłoszeiach na szwabskim e-bay to można coś znaleźć. Interesuja mnie 3 moto rs 125 po 2006, yzf r-125, lub gpr 125
    a na polskim rynku znalezienie dobrego moto to cud, oglądałem 3 yamahy (Kalisz wlkp i okolice) to może z 1 bym zaryzykował kupno. Troche sie znam na moto i wiem na co zwrócić uwage, ale mam do dyspozycji mechanika któremu nic nie umknie

• ODPOWIEDZ +