Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Motocykle

Prosze o pomoc przy doborze modelu pierwszego motocyklu
    przez polishdude18,
    2012-04-06 21:48:15

Witam . To mój pierwszy post na forum .
    Chcę zacząć moją przygodę z motocyklami . Motocykl Będzie mi służył do dojazdu do szkoły oraz przejażdżek dla przyjemności .
    Rozmyślałem o motocyklach szosowo turystycznych . Nie posiadam aspiracji sportowych lecz rozważam motocykle sportowe
    ze względu na ich wygląd . Podobają mi się motocykle takie jak Yamaha fazer 600 kawasaki zx6r . Proszę o pomoc czy te modele które podałem można wyrwać za około 6000 zł lub czy jesteście w stanie zaproponować jakiś inn...więcej

przez ~jeszua,
    2012-04-07 00:30:13

1. przestań traktować allegro jak podręcznik motocyklizmu. nie ma takiego pojęcia jak motocykl "szosowo-turystyczny"; może być natomiast "sportowo-turystyczny"
    2. do wyrwanej taniej okazji trzeba często dołożyć o wiele więcej, żeby bezpiecznie jeździć. szukaj dobrego motocykla, nie wyrywaj okazji
    3. do nauki jazdy coś, co ma 100 i więcej KM nie nadaje się, bez względu na to, co gadają kumple pod trzepakiem
    4. poszukaj informacji o pierwszym motocyklu - to informacja na wypadek, gdybyś sądził że jesteś pierwszym ziemianinem z takim dylematem
    jsz

przez polishdude18,
    2012-04-07 15:59:35

Jeszuo chodzi mi o motocykl na którym będzie mi się przyjemnie jeździło oraz który będzie Fajnie sportowo wyglądał cena może być ponad 6000 Nie posiadam dużej bazy modeli w głowię ale gdzieś przeczytałem o Suzuki sv 650

przez zodiac86,
    2012-04-08 13:52:37

SV to porządna maszynka. Poszukaj motocykli pokroju Hondy CBF 600, Suzuki Bandit 600, Kawasaki ER 5 (trochę nizsza klasa ale starczy środków na nowszy motocykl) czy Suzuki GS 500. Fazer to trochę mocniejsza maszyna o zx'sie ni e wspominając.
    Nie znaczy to, że ich nie ogarniesz bo wszystko zależny od tego co masz pod deklem i czy podejdziesz do tego z respektem. Ale fakt jest taki, że nie wykorzystasz nawet 50 % potencjału tych maszyn.
    Jeśli "sportowy" wygląd jest bardzo ważny to zobacz Suzuki GS...więcej

przez polishdude18,
    2012-04-09 22:45:19

Dziękuję za poświecenie czasu i uwagi . Bardzo mi to pomogło :D

przez ~jeszua,
    2012-04-11 22:29:07

osobiście odradzam sv650, potencjał tego silnika znacząco przekracza umiejętności przeciętnego świeżego adepta sztuki jazdy jednośladem
    jsz

przez polishdude18,
    2012-04-14 19:59:59

Niedawno w mojej okolicy pojawił się kawasaki ZX6R z 98-roku za 7000 zł . Czy warto go kupować ? czy jeżeli podejdę do tego powoli i z prędkością skutera to go opanuję ? jeżeli go kupię to jak zabezpieczyć go przed uszkodzeniami ?

przez polishdude18,
    2012-04-14 20:02:37

i czemu wszystko co napisze w nawiasach znika ?

przez ~jeszua,
    2012-04-15 20:43:00

Polishdude18 napisał(-a):
    "czy jeżeli podejdę do tego powoli i z prędkością skutera to go opanuję (...)"
    idiotyczne pytanie. skuter nie wyrwie Ci rąk z d..y jak przez omyłkę/ w chwili paniki szarpniesz manetką. "będę jeździł powoli" jest chyba najczęściej łamaną obietnicą początkującego motocyklisty. możesz i Ty się tak okłamywać, ale bezpieczniej byłoby, gdybyś kupił jednak coś bardziej adekwatnego do - braku - umiejętności
    jsz

przez tumko,
    2012-04-17 10:05:32

Witam moim zdaniem wybór pierwszego moto to też wpływ wielu czynników. Charakter,psychika, warunki fizyczne, wiek - jest ich naprawdę wiele. Wybór zależy również od przeznaczenia motocykla. Ja swoje pierwsze moto wybierałem dosyć długo, a wybór padł na Suzuki Bandit GSF 650. Jestem zadowolony choć początki nie były łatwe. Znam szaleńców którzy robiąc prawko mając 18 lat uważają się za mistrzów i kupują pojemność powyżej litra, dla mnie to najszybsza droga... nie stesty na tamten świat.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij