Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Porady serwisowe

Czym wymyć łańcuch??
    przez dublik,
    2009-08-12 15:42:58

Zabrakło mi ostatnio smaru w sprayu i musiałem posmarować łańcuch olejem ( długa trasa) teraz kupiłem spray tylko łańcuch jest ubabrany z oleju i czym go wymyć ( domowy sposób) żeby można było nałożyć ten spray na czysty łańcuch :pompom:

przez karoleq-90,
    2009-08-12 15:49:09

Naftą (nigdy benzyną bo rozpuści o-ringi) oczyszcza i odtłuszcza :)

przez dublik,
    2009-08-12 18:55:33

Dzięki za poradę też o nafcie myślałem :bibibi:

przez ~jeszua,
    2009-08-12 21:26:21

BTW zdaniem sporej części użytkowników (w tym np. w instrukcjach obsługi wielu motocykli) znajduje się informacja, aby do smarowania łańcucha używać właśnie oleju... ludzie używają np. przepracowanego silnikowego, albo przekładniowego o dużej gęstości
    zalety? do oleju nie przykleja się brud, pył drogowy - który w połączeniu ze smarem w sprayu działa jak pasta ścierna. na oleju podawanym ze scottoilera ludzie robią 2x większe przebiegi na łańcuchu, niż przy smarowaniu sprayem ;)
    jsz
    ps. nie sprawdzałem. kardan rlz :bibibi:

przez dublik,
    2009-08-13 10:01:48

Wiesz tylko problem polega na tym że nie mam scottoilera i polewam łańcuch olejem prosto z butelki i na dodatek cała felga jest zaolejona i najważniejsze zalany olejem mam ten czujnik co jest przy bocznej stopce bo olej wyrzucany jest z łańcucha i spływa koło małej zębatki prosto na ten czujnik. Ile kosztuje taki scottoiler,(widziałem taki za ok 350zł) jak to się montuje jakie są wady????

przez karoleq-90,
    2009-08-13 11:03:21

W jednym ze starych numerów świata motocykli był artykuł jak samemu wykonac takiego scotoilera. Jak smarujesz to nie polewaj tylko weź sobie jakiś mały pędzel :)

przez ~jeszua,
    2009-08-13 11:20:00

jw: łańcuch smaruje się pędzelkiem, a nie polewa z butelki olejem. felga to pikuś, ale zaolejona opona może Cię doprowadzić do bliskiego spotkania z asfaltem!
    dublik napisał(-a):
    "jakie są wady????"
    cena...
    jsz

przez dublik,
    2009-08-13 16:41:16

Znalazłem ten scotoiler na allegro i już o takim bajerze zapomniałem bo cena mnie odstrasza :o i wolę dalej smarować łańcuch spreyem :D to tańsze a grzebać w moim bike-u się nie boję wręcz sprawia mi to przyjemność :pompom:

przez karoleq-90,
    2009-08-13 19:41:56

Poszukaj na www.swiatmotocykli.pl tego artykułu. Jak będę miał chwilkę to go zeskanuje i wrzucę gdzieś na np bikepics. Ta oliwiarka w kosztach wychodzi coś ok 30-40 złociszy.

przez ~jeszua,
    2009-08-13 22:19:08

zależy z czego się ją zrobi ;) Moczul, którego projekt AFAIR opisany był w gazecisku konkurencji (jest na necie), miał kłopot z dawkowaniem i odcięciem wraz z wyłączeniem stacyjki
    aktualnie podobny projekt zaproponował Zbyhu na forum.motocyklistow, z tym, że odpowiedni elektrozawór kosztuje ca 50zeta. reszta to faktycznie groszowe sprawy
    jsz

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij