Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Porady serwisowe

dławiący silnik
    przez ~edo_90,
    2009-05-11 16:14:18

Witam, ostatnio zauważyłem w swoim motorze pewien problem. Mianowicie silnik zaczął się dławić. Na początku myślałem, że to wina paliwa (za bardzo mieszane z wodą-stacja benzynowa orlen i szel). Po przejechaniu około 15 km wszystko wracało do normy, tak jakby wszystko się wypaliło. Problemu nie było przez kilka dni, aż do dzisiaj. Wsiałem przejechałem kilkadziesiąt km. Wszystko było dobrze, motor odpoczął, ponownie ruszyłem w drogę. Wtedy zaczął mi się dławić. Miał opóźnione przyśpieszenie. Ja mu manetkę do poło...więcej

przez vilu,
    2009-05-11 22:06:12

Wlałeś jakiś syf na stacji i teraz masz to w gaznikach serwis i czyszczenie gazników i bedzie latał jak nowy

przez ~edo_90,
    2009-05-12 10:36:13

super diagnoza, tylko powiedz mi dlaczego to się dzieje raz na jakiś czas? jeżeli wina wachy to powinien dławić się cały czas.... bynajmniej moim zdaniem

przez silbi,
    2009-05-12 14:35:40

Ja bym właśnie zaczął od czyszczenia i regulacji gaźników. Może zasysa gdzieś lewe powietrze. Ewentualnie sprawdził bym też układ zapłonowy.

przez dublik,
    2009-05-13 18:05:14

Ja się do tego dopisuję kumpel miał kiedyś podobny problem i była to wina syfu w gaznikach. Ten syf jak wpadnie do dyszy to ją zatyka a po chwili to "przepycha" się samo :nod: . Załóż sobie nowy filtr paliwa i czyszczenie gazników nieuniknione :bow:

przez vilu,
    2009-05-13 19:44:28

Po prostu tak jak piszą koledzy syf sobie pływa i raz zatyka a raz nie zatyka wyczyść gazniki nowy filtr paliwa i ogień .Zapłon albo działa albo nie działa raczej w ten sposób nie szwankuje.Obejż świece jak wyglądają.

przez silbi,
    2009-05-14 00:50:04

vilu napisał(-a):
    "Po prostu tak jak piszą koledzy syf sobie pływa i raz zatyka a raz nie zatyka wyczyść gazniki nowy filtr paliwa i ogień .Zapłon albo działa albo nie działa raczej w ten sposób nie szwankuje.Obejż świece jak wyglądają."
    Właśnie o tym pisałem mając na myśli zapłon, oprócz świec winne mogą być też przewody. Może jeden albo dwa mają przebicie. Zacznij od sprawdzenia najprostszych możliwych usterek.

przez vilu,
    2009-05-14 19:47:00

Przewody mogą mieć przebicie ale to by się działo w wilgotne dni ,chyba że faktycznie są gdzieś przetarte i czasami łapią zwarcie a czasami jest ok jak się ułożą

przez silbi,
    2009-05-14 22:12:29

Zgadzam się. Ale jak by nie patrzeć trzeba sprawdzić :) .

przez ~edo_90,
    2009-05-15 16:58:11

pomoże mi ktoś szukać filtru powietrza i paliwa do mojego motoru? bo szczerze mówiąc nie wiele znalazłem. Cholerka jednak ten motor jest nietypowy.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij