Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Porady serwisowe

Problem z chłodnicą
    przez dublik,
    2009-05-29 20:22:52

Czym bądz jak wyczyścić zaklejoną błotem chłodnicę w motocyklu? Jechałem wczoraj odcinkiem drogi remontowanej zastał mnie deszcz i dosyć dużo błota poszło z przedniego koła pomiędzy żebra chłodnicy. :disgust: Boję się żeby nie zniszczyć chłodnicy podczas jej czyszczenia bo te żebra się szybko zaginają co zmniejsza przepływ powietrza przez chłodnicę. Z góry dzięki za info, pozdr.

przez silbi,
    2009-05-30 08:52:43

Jeżeli to tylko błoto to powinna wystarczyć Odpowiednio duża ilość wody :)

przez dublik,
    2009-05-30 13:28:20

dzięki za info :D wymyłem to wodą tak jak piszesz i zadziałało a myślałem że trzeba będzie jak w quadzie szczoteczka do zębów i czyścić :bibibi:

przez silbi,
    2009-05-30 18:20:47

Nie ma za co i polecam się na przyszłość :) Pozdrawiam!!!

przez vilu,
    2009-05-30 21:52:47

wodą ale nie myjką ciśnieniową bo ona może pozaginać żeberka w chłodnicy

przez dublik,
    2009-05-31 11:22:40

Jak i tak preferuję standardowe mycie bike-a ,bo myjką można uszkodzić nie tylko chłodnicę ale wiele innych rzeczy.

przez dublik,
    2009-06-24 17:22:12

Podczepię się pod ten temat bo mam pytanie?????? Jeśli ciecz w chłodnicy się zagrzeje to zwiększa swą objętość i musi gdzieś wypłynąć czyli do zbiorniczka "wyrównawczego" i to się chyba zgadza? Ale jeśli temp. cieczy w chłodnicy spadnie to ta ciecz powinna powrócić ze zbiorniczka do chłodnicy. A w moim motocyklu tak się nie dzieje jak doleje do chłodnicy płynu to po rozgrzaniu silnika ten płyn wywali na podłogę przez przelew w zbiorniku wyrównawczym! (silnik pracuje normalnie tylko że do chłodnicy trzeba dolać 0...więcej

przez yamaha,
    2011-11-27 19:56:06

dzień dobry
    mam pytanie techniczne czy pojawienie się płynu chłodzącego w komorze filtra powietrza może mieć związek z chłodnicą

• ODPOWIEDZ +
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij