Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Porady serwisowe

zespół napędowy
    przez mroq,
    2009-05-27 09:58:29

jedyną czynnością servisową którą potrafi zrobić (i powinien) każdy motocyklista jest smarowanie łańcucha, ten prozaiczny zabieg zwiększa żywotność zespołu napędowego 3x !!!!, smarujemy co 300 - 500 km. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie scottoilera - wtedy tylko ustawiamy dozowanie i mamy z głowy, smary w spayu są różne i ilu monitów tyle ulubionych marek, więc niech każdy przebada to sam, dobrą i tanią wersją jest wożenie hipolu w buteleczce np. po wodzie utlenionej ( z aplikatorem) . I najważniejsze jeżeli wymieniamy napęd to kompletny tzn. łańcuch + zębatki !!!

przez dublik,
    2009-05-27 20:10:46

Mam pytanko. po co wozić ze sobą hipol w buteleczce? :huh: Chyba nie do smarowania łańcucha nie?

przez mroq,
    2009-05-27 21:50:11

właśnie po to..., jako alternatywa smaru w sprayu - waga i objętość 3x mniej

przez dublik,
    2009-05-29 15:30:22

Ja uważam że olej do łańcucha to zły pomysł bo siła odśrodkowa wyrzuci olej z łańcucha i na dodatek to brudzi felgę itp. :disgust: Najlepszy jest spray do łańcucha bo najlepiej smaruje i zabezpiecza łańcuch a rozmiary takiego sprayu no nie przesadzajmy nie są aż takie duże :mellow:

przez silbi,
    2009-05-29 17:49:59

Moim zdaniem każdy sposób jest dobry. Ważne aby łańcuch był nasmarowany. Chociaż zawsze można kupić motocykl napędzany wałem :) . I po problemie ze smarowaniem łańcucha. :)

przez dublik,
    2009-05-29 20:12:52

O i na motocyklu napędzanym wałem nie ma nawet problemu z naciągiem łańcucha. :D Osobiście preferuję motocykle napędzane łańcuchem bo myślę że to na pewno mniej awaryjne od wału chociaż też są wady

przez silbi,
    2009-05-30 08:17:36

Ja też preferuje łańcuch. Ale myślę że jeśli chodzi o awaryjność to czy to wał, czy łańcuch, należy o niego odpowiednio zadbać. Łańcuch wiadomo smarowanie i naciąg. A wał odpowiedni olej i wymiana na czas.

przez vilu,
    2009-05-30 21:44:37

W wale wystarczy że jest olej choć byś go nie wymieniał nie zajedziesz go (chyba że totalne katowanie polenie gumy itd)

przez robertmichalak,
    2014-10-02 21:22:27

Łańcuch, wał ... a może ktoś ma jakies doświadczenia z pasem napędowym?
    Ja jestem szcześliwym posiadaczem takiej włśnie wersji moto i zastanawiam się nad jedną rzeczą. Naczytałem się, że napęd pasem w odróżnieniu od łańcucha jest cichym rozwiązaniem więc dlaczego mój piszczy jak by go coś bolało?
    Naciąg pasa jest właściwy, zgodny z instrukcją. Czy to się czymś smaruje, żeby nie piskało? Czy może jest to oznaka zużycia?

Będę wdzięczny za jakieś info. :)

• ODPOWIEDZ +