Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Powitalnia

Zarejestrowanie croosa
    przez pisek,
    2013-01-06 23:40:52

Witam! Mam wielki dylemat. Chcę kupić sobie motocykl cross-owy ale zależy mi żeby miał rejestrację ponieważ chciałbym bez problemów i strachu wyjechać z garażu i dojechać np. na tor. Można kupić taki w internecie ale egzemplarze z rejestracją są dużo droższe i jest ich niewiele. Modele jakie mnie najbardziej interesują to Honda CRF 450, KTM EXC 450 oraz Yamaha YZF 450. Różne fora opisują ten problem na wiele sposobów a mnie interesuje zdanie osoby, która w 100% wie wszystko na ten temat a nie wypisuje tylko swoj...więcej

przez ~jeszua,
    2013-01-07 18:31:44

nie napisałeś, jak brzmi pytanie. a zarejestrować możesz motocykl posiadający homologację drogową, w czym zawiera się nie tylko osprzęt, ale i sam papier. właśnie dlatego te z możliwością rejestracji są droższe
    jsz

przez pisek,
    2013-01-07 20:06:40

No tak. Faktycznie! Nie zadałem bezpośrednio pytania ale sądzę że pośrednio można wywnioskować o co chodzi. Zadaję je teraz. Czy ktoś wie na 100% jakie są procedury i z czym się wiąże chęć zarejestrowania motocykla cross-owego i czy to jest możliwe?
    Jeszua a uzyskanie homologacji jest jakimś problemem i kto może ją wystawić? Pozdrawiam

przez ~jeszua,
    2013-01-08 17:25:38

pojazd (model) do homologacji zgłasza producent, ew. importer. po wykonaniu kosztownych badań - urząd wystawia świadectwo zgodności dopuszczające pojazd na drogi. ergo konkretny model albo homologację ma, albo nie - sam sobie jej nie uzyskasz
    ponadto poszczególne modele mogą występować w wersjach z lub bez homologacji - wyróżnikiem powinien być osprzęt drogowy; z tym, że po zwyczajowych przeróbkach niekoniecznie jednoznacznym, czyli nie wystarczy założenie lampy i kierunków, żeby egzemplarz nie posiadający ...więcej

przez pisek,
    2013-01-08 20:58:05

Witam! Dzięki wielkie za pomoc. Rozjaśniłeś mi nieco całą sytuację. Będę szukał zarejestrowanego. Pozdrawiam

• ODPOWIEDZ +
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij