Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Skutery

Tuning Skuterów
    przez konrad-o4,
    2009-08-09 21:31:20

Piszcie o tuningu do Skuterów(propozycje i porady)

przez ~Goral,
    2009-08-10 16:52:01

witam ja właśnie wzmacniam swoją hondę bali 1995 serducho 70 mocniejsze sprężyny w sprzęgle i miał być sportowy wariator lecz nie chce pasować wiec nie będę go montował. cylinder wymieniam ponieważ ras go szlifowałem <inny mechanik nie założył pierścieni przy przeglądzie 20 000 > i mechanik mi go zepsuł zrobił zbyt ciasny szlif przy czym o mało nie przyszedłem do okazji <blokada koło, poszły pierścienie(po 3500 km)> ... więc do 3 razy sztuka :)
    a teraz z innej beczki mam pytanie jak dotrzeć ...więcej

przez dublik,
    2009-08-11 10:47:13

Proponuję ci abyś docierał ten silnik spokojnie ale nie ciągle bo potem będzie zamulony co kilkadziesiąt kilosów daj mu popalić ale nie długo bo przedobrzysz :D Sam tak kiedyś docierałem skuterka 2T i pykał lajtowo :bibibi: Wymiana gaznika na pewno coś da bo ułatwi to dopływ mieszanki do cylindra, a co do filtra to nie wiem sam miałem kiedyś taki filtr w skuterze ale różnicy nie odczuwałem oprócz tego że więcej palił. Sportowy wydech dużo daje w 2T ;) Sprawdzone!!

przez ~Goral,
    2009-08-11 17:13:52

Jeszcze można co sam będe robić zamiast gaźnika(bo to droga sprawa) moźna wymienić tylko dysze dolotu paliwa na większą
    a co do wydechu to fakt ps. Gianelli na allegro za 250 PLN to dobry pomysł <np.Wydech> chodzi mi o ten typ nie ten zawijany bo dziwnie wygląda :

przez dublik,
    2009-08-11 20:47:11

Gaznik to rzeczywiście droga rzecz ale sama wymiana dysz raczej nic wielkiego nie poprawi bo przepustowość gaznika dalej jest ta sama a większy cylinder to większe zapotrzebowanie na mieszankę ( ale to na pewno wiesz) Spróbuj wymienić ten kruciec ssący co łączy gaznik z cylindrem. Kiedyś kumpel tak zrobił i od razu silnik nabrał chęci do pracy ;) A wydech fajny sobie upatrzyłeś myślę że to dobry wybór choć kiedyś zawsze zauroczony byłem Leo Vince-m ( sam nie wiem dlaczego) :)

przez ~Goral,
    2009-08-11 22:13:32

a mam jeszcze takie zapytanie czy wsadzenie do mojego motorka oponki z tyłu o wyższym profilu i większej szerokości podniesie chodź troch komfort jazdy obecnie opony są 100/90 chyba <taki rozmiar jak fabryka dała >

przez dublik,
    2009-08-12 12:10:38

Zmiana opony nic nie da bo od tego są regulacje zawiasów ( o ile je masz) ;) . Taki wiejski sposób na poprawę komfortu to zmniejszenie ciśnienia w oponach wtedy taki skuterek nie łapie grzechów polskich drogowców :) Napisz potem co w końcu zrobiłeś z tym skuterkiem i jak się sprawuje. :pompom:

przez ~Goral,
    2009-08-12 12:58:12

dublik napisał(-a):
    "Zmiana opony nic nie da bo od tego są regulacje zawiasów ( o ile je masz) ;) . Taki wiejski sposób na poprawę komfortu to zmniejszenie ciśnienia w oponach wtedy taki skuterek nie łapie grzechów polskich drogowców :) Napisz potem co w końcu zrobiłeś z tym skuterkiem i jak się sprawuje. :pompom: "
    regulacji zawiasu nie mam i w tym problem bo zawieszenie strasznie miękkie i strasznie się pływa :
    a co do roboty skuterku to zrobiłem narazie :
    -kieliszek 70
    ...więcej

przez dublik,
    2009-08-12 15:30:43

Opłaca się bo przecież chcesz go mieć na długi czas ( i nie jest to chińczyk)więc niezawodność jest na pierwszym miejscu i nie wiadomo jak będzie z prawkiem. Jednym słowem opłaca się :D

przez ~Goral,
    2009-08-20 21:25:42

regulacji zawiasu nie mam i w tym problem bo zawieszenie strasznie miękkie i strasznie się pływa :
    a co do roboty skuterku to zrobiłem narazie :
    -kieliszek 70
    -twardsze sprężyny na sprzęgle
    -regulacja gaźnika(podkręcenie i rozciągnięcie starej dyszy > <tymczasowo puki nie wymienię dyszy i nie przerobie coś w starym gaźniku>
    -Wydech jak pisałem wcześniej
    plan :<jak kaskę odłożę>
    -większe koło z tyłu lub sama opona <lepszy wygląd>
    -twardszy amor
    Wy...więcej

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 3