Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Skutery

Tuning Skuterów
    przez dublik,
    2009-08-21 10:03:17

No pytanie rzeczywiście naiwne nie możesz więcej niż 45km/h ;) A tak serio to jezdzij mniej więcej tak jak do tej pory i będzie git po 1000km możesz jechać ile fabryka dała :bibibi: A co do tłumika to pisałem ci że to się opłaca :D Szerokości

przez ~Goral,
    2009-08-23 17:52:35

no i po robocie coś się zrąbało zaczęło mi łapać tłoka :/

przez ~Goral,
    2009-08-24 18:36:33

I tu mam pytanie co zrobić by to naprawić bez szlifa ??? jeszcze go nie otwierałem więc nie wiem co się stało w środku ???
    Zdarzyło mi się tak samo jak przy starym kieliszku przy 50. Jechałem pod górkę<tą samą> 50-60 bez problemu wyjechał<nie piłowałem go na jednych obrotach tylko co chwile odpuszczałem gaz>, nic się nie działo wiec z tą sama prędkościom zacząłem zjeżdżać. Po przejechaniu z 300 m zgasł<praktycznie tam gdzie tamten>. Po jakiś 2 min odpaliłem go na kopkę bo rozrusznik nie ...więcej

przez dublik,
    2009-08-24 21:03:02

Po prostu tamto miejsce jest pechowe i jak kupisz prawdziwe moto to tam się nie pokazuj bo szlify motocykli są nieopłacalne ;)
    A tak serio to bardzo ciekawe co ci się stało :o Ile lejesz oleju na jeden litr paliwa?????????? A z tego Cpn śmigasz na samej benzynie bez dolania oleju czy jak???? A może po prostu za mocno go kręciłeś bo 50km/h dla tłoka w kieliszku to już istny szał opisz jak z tym paliwem robisz itd a może da się problem rozwiązać
    PS. Cylinder niestety nadaje się do wymiany lub szlif...więcej

przez ~Goral,
    2009-08-25 17:59:53

skuter ma dozownik wiec sam sobie pobiera. w tedy miałem jak jechałem tylko z dozownika i może kilka kropel w baku na początku dolewałem z 50 oleju do baku 6,5l tak by lepsze smarowanie a po przejechaniu jakichś 3 baków nie dolewałem więcej bo dozownik sam dolewał dużo i jak go grzałem to strasznie kopcił jak potem ruszałem to musiałem go trzymać z 10s na gazie z hamulcem by przepalił ten olej (mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzi :blush: )
    Na CPN daleko bo na najbliższej stacji jest ciulowata benzyna...więcej

przez dublik,
    2009-08-26 16:25:44

Hmmmmmmmmmm no to jest problem :mellow: W cenie szlifów cylindrów nie bardzo się orientuję ( może ktoś na tym forum mógł by się udzielić i dać jakąś radę) Kiedyś też szlifowałem cylinder poj. 50ccm i to specjalnie drogie nie było tylko tłok trochę kosztuje. Musisz mieć jakąś usterkę w "systemie" smarowania że czasem nie podaje oleju do cylindra czy coś i wtedy się przegrzewa co prowadzi do zatarcia. Jaki olej lejesz do dozownika?? Może trzeba by dolewać olej do baku( w okresie docierania) i wtedy jest jakaś gw...więcej

przez ~Goral,
    2009-08-26 22:55:31

dzisiaj właśnie rozebrałem kielonka no i nie ciekawie:
    -jeden pierścionek wtarty ale go wyciąłem
    -przytarty z jednej strony (tak jak poprzednio) koło wydechu (zastanawia mnie to)
    Założyłem go z powrotem na 1 pierścieniu teraz smaru mu nie braknie :blush: (2 pierścienia nie dało się zamontować)
    moto mogło by stać w garażu ale potrzebuje go w dojazdach do pracy bo jazda 2 km z podjazdem 6 rano nie jest zachęcająca
    jutro szukam namiaru na kogoś kto mi wyszlifuje jak mnie to nie będzie k...więcej

przez dublik,
    2009-08-27 17:11:33

Z tym PS. to dobry pomysł sprzedaj i kupuj motóra z prawdziwego zdarzenia. Gwarancja dużej dawki emocji i frajdy ze śmigania :D A i prawie zapomniałem jakiego motóra chcesz kupić?????????????????

przez ~Goral,
    2009-08-27 19:34:39

dublik napisał(-a):
    "Z tym PS. to dobry pomysł sprzedaj i kupuj motóra z prawdziwego zdarzenia. Gwarancja dużej dawki emocji i frajdy ze śmigania :D A i prawie zapomniałem jakiego motóra chcesz kupić?????????????????"
    motór pewnie jakąś 600 albo 500 mam wiele typów (wiem ze moto pierwsze ale nie stać mnie na kupno 500 i zmiany jej za 2 lata :/ jak kupie to dopóki się nie rozpadnie :blush: )
    _bandzior
    _hornet
    _cb500
    _er 5/6/7
    _xj 600
    _chciałem monstera ale nies...więcej

przez kacper-00,
    2009-08-30 14:04:19

ehh... jak jesteśmy przy temacie skuterków to ja mam już pewne złe wspomnienia z tymi brutalnymi stworzeniami.
    Mianowicie gdy zdałem na karte motorowerową (miałem wtedy podajże 14 lat ) to wymażyłem sobie skuter..... miał być tylko ten jeden jedyny. Przyćmił mnie on całkowicie, nie zwracałem uwagi na inny.
    Pewnie myślicie tu o jakimś TGB, KYMCO, AEROXIE, czy SPEEDFIRE - że ale nie to był poprostu ZIPP QUANTUM GT5 2007r.
    Kupiłem go.
    Oczywiście uśmiech od ucha do ucha zacząłem go docierać. Jeźd...więcej

• ODPOWIEDZ +
STRONA 2 z 3