Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Technika jazdy

Jazda po linii
    przez pinkee,
    2009-06-10 21:41:11

Jak to jest z tą jazdą po linii w końcu? Legalne to, czy też nie? Jedni mówią, że nielegalne, niebezpieczne i w ogóle szatański pomysł, a inni, że kodeks tego nie zabrania, więc wszystko jest OK.
    Ja osobiście dość często śmigam środkiem, bo panowie drogowcy na Śląsku zdecydowali, że wszystkie drogi dojazdowe do Katowic rozkopią w jednym momencie, więc nie ma jak ominąć korków :/ Z tym że staram się nie najeżdżać na linię oddzielającą pasy, a jeśli przekraczam, to z kierunkiem włączonym. No i oczywiście tylk...więcej

przez silbi,
    2009-06-10 22:59:11

http://www.scigacz.pl/Przejezdzanie,miedzy,samochodami,motocyklista,a,prawo,6370.html
    Znajdziesz tam odpowiedź na pytanie czy wolno czy nie :) . Ja osobiście nigdy nie miałem problemu z policją. Ale kierowcy puszek reagują różnie. Jedni zjadą bardziej na bok aby umożliwić przejazd, a inni widząc moto potrafią wręcz zajechać drogę.

przez giecu,
    2009-06-11 11:26:47

Z tego co ja wiem to nic Ci policja nie może zrobić bo nigdzie w kodeksie nie ma napisane, że na jednym pasie ruchu nie może być dwóch pojazdów obok siebie. Jeśli chodzi o moje doświadczenia to dużo kierowców ustępuje ale zdażyło mi sie również, że specjalnie zajeżdżali mi drogę !

przez silbi,
    2009-06-11 13:14:04

Poczytaj artykuł do którego link podałem wcześniej. Niby nigdzie w przepisach nie jest to zabronione, ale też nigdzie nie jest napisane że jest to dozwolone. Więc moim zdaniem jak trafisz na nadgorliwych niebieskich możesz mieć powód do ostrego tłumaczenia.

przez giecu,
    2009-06-11 15:14:23

wiadomo, że jak na takich trafisz to się będziesz tłumaczył. w takich sytuacjach pozostaje znać prawo i nie dać się zagiąć :)

przez ~peter,
    2009-06-12 11:16:35

TUTAJ masz garść konkretów.
    dodatkowo się śni mi, że wyszła jakiś czas temu interpretacja KG Policji precyzująca (pozytywnie dla nas) tę kwestię - ale jakoś nigdzie jej znaleźć nie mogę. o ile się nie mylę, był o tym nawet artykuł w tzw. prasie fachowej.
    edit:
    znalazłem :)
    LINKA

przez silbi,
    2009-06-12 16:32:39

Właśnie nigdzie nie ma konkretnego zapisu na ten temat. Tak jak powiedziałeś była kiedyś jakaś interpretacja KG, ale nie dało to jakiegoś konkretnego zapisu prawnego bądź chociażby rozporządzenia. Także wszystko zależy od Policjanta. Swoją drogą policjant na motórze na pewno się nie przyczepi ponieważ sami przebijają się w ten sposób przez korki :) .

przez ~peter,
    2009-06-12 16:50:11

otóż mój drogi Misiu - o ile się nie mylę, to interpretacja KG jest wiążąca. znaczy się (o ile rzeczywiście dobrze mi świta i została wydana) - że interpretacja przepisu została wykonana raz a dobrze i nie zależy ona od policjanta.

przez ~jeszua,
    2009-06-12 17:19:59

"Odpowiada podinspektor Krzysztof Burdak, szef sekcji Ruchu Drogowego krakowskiej Komendy Miejskiej Policji" niestety nie jest interpretacją KG... tak więc chcącym jeździć między puszkami pozostaje obryć się z przepisów na wypadek dyskusji z nadgorliwym panem policjantem, oraz przygotować na wypadek ewentualnej sprawy sądowej wobec odmowy przyjęcia mandatu
    poza tym wątpliwości nie budzi omijanie stojących katamaranów, a jedynie wyprzedzanie jadących - w razie zauważenia dyskoteki wystarczy zwolnić do tempa ...więcej

przez wasyl000,
    2009-06-15 01:05:27

Witam z czego to widze to w Polsce motocykl postrzegany i jest nadal jako zajecie dla samobojcow i w ogole zlo konieczne . Jako ze mialem okazje zdawac prawo jazdy w UK, sprawy wygladaja tu nieco inaczej. Filtrowanie ruchu ulicznego jest jak najbardziej dozwolone przez prawo oczywiscie przy zachowaniu najwyzszej ostroznosci. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze tutaj ludzie doceniaja to ze motocykle w znacznym stopniu odkorkowuja i tak juz zabity autami Londyn. Nawet wiecej taki srodek transportu sie tutaj promuje -...więcej

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij