Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Technika jazdy

Prawko kat. A
    przez pinkee,
    2009-06-01 03:33:29

Witam!
    Zapewne nie wszyscy użytkownicy forum mają już prawo jazdy wiadomej kategorii, dlatego myślę, że temat do dyskusji jest. Chciałbym, aby w tym temacie doświadczeni motocykliści z kartonikiem pomogli ci nieco młodym adeptom, którzy mają egzamin dopiero przed sobą.
    Mówcie, na co zwracać szczególną uwagę podczas kursu oraz już na egzaminie, na czym najczęściej oblewają, jakie umiejętności warto szczególnie przetrenować, zanim się przystąpi do egzaminu.
    Ja sam niedługo będę próbował zdobyć uprawnienia, życzcie mi powodzenia ^_^

przez macius1040666,
    2009-06-01 19:00:40

a ja bym sie chciał dowiedzieć jak to jest z prawkiem bo miało wejść coś takiego ze od 24lat można latać na najmocniejszych (tj, chyba 1000cc i 100km) a od 18 na 600cc. prawda-li to?
    edit:
    i można jeszcze na te najmocniejsze od 18 ale to tylko jeśli sie ma doświadczenie z 2kółkami. I ja sie pytam jak można udokumentować że ktoś, jak ja od 13roku życia siedzi na skuterze. bo przecież książką serwisową się sugerować nie będą... jak ktoś wie to poproszę od odp ;)

przez ~Damian,
    2009-06-01 19:54:36

Przyczepiam się z wielką chęcią do tematu, chętnie poczytam waszych wskazówek osobiście jestem w trakcie robienia prawka :D I z tego co wiem to mi się uda i mnie nie obejmie żadne ograniczenia.

przez ~jeszua,
    2009-06-02 06:49:03

macius1040666 napisał(-a):
    "a ja bym sie chciał dowiedzieć jak to jest z prawkiem bo miało wejść coś takiego ze od 24lat można latać na najmocniejszych (tj, chyba 1000cc i 100km) a od 18 na 600cc. prawda-li to?
    edit:
    i można jeszcze na te najmocniejsze od 18 ale to tylko jeśli sie ma doświadczenie z 2kółkami. I ja sie pytam jak można udokumentować że ktoś, jak ja od 13roku życia siedzi na skuterze. bo przecież książką serwisową się sugerować nie będą... jak ktoś wie to poproszę od odp ;)...więcej

przez malysz,
    2009-06-02 12:09:43

Zdawałem i zdałem 4 maja tego roku. A więc niedawno i mogę powiedzieć coś na świeżo.
    Kurs robiłem na jesień zeszłego roku na GN125 i 250. W listopadzie okazało się, ze w Krakowie już nie ma egzaminów na moto. Przezimowałem więc w stresie, ze wszystko zapomnę.
    (uczyłem się tylko teorii 5-10 min dziennie, ale potem na egzaminie mogłem te testy rozwiązać z zamkniętymi oczami :) najważniejsza jest systematyczność).
    Dodatkowym stresem była wiadomość, że od tego roku zdaje się tylko na YBR. No a ja na...więcej

przez macius1040666,
    2009-06-02 16:16:27

jeszua napisał(-a):
    "najlepiej zapoznać się z wiedzą u źródła...
    w skrócie: miało wejść i w końcu wejdzie, w tej lub zbliżonej formie. o cyferkach poczytasz w linku, bo na razie powtarzasz bajki. o warunkach zmiany kategorii również
    BTW skuter to mało istotne doświadczenie przy zasiadaniu na cbr1000rr czy hayce..."
    dzięki z info... ;)

przez pinkee,
    2009-06-03 14:52:45

Wczoraj zdawałem w Dąbrowie Górniczej. Egzamin miał się rozpocząć o 7.30 rano i tak też się stało. Zakończyłem go ok. godziny... 13. Trochę długo, niektórzy się już bali, że do pracy nie zdążą :
    Egzamin (mowa o praktycznym, teoria to pikuś jest) rozpoczyna się spotkaniem całej grupy z egzaminatorem w sali, egzaminator tłumaczy jakie manewry należy wykonać, mówi nawet co trzeba sprawdzić w motorze. Mój egzaminator powiedział też czy trzeba włączać migacze na slalomie (nie trzeba było), że trzeba się rozgląda...więcej

przez dublik,
    2009-06-05 20:21:57

Ja zdawałem prawko na moto dwa razy bo za pierwszym razem moto mi zgasło na ósemce bo byłem pierwszy i moto nie było dobrze rozgrzane. :( Za drugim razem zdałem lajtowo bo egzaminator był luzacki i mogliśmy każdy element na placu poprawić ( tzn raz jeszcze wykonać zadanie) chociaż ja nie potrzebowałem tych udogodnień. :D Na placu oblały tylko dwie osoby facet i dziewczyna ( była jedyną dziewczyną na tym egzaminie) Na placu było trzeba na slalomie się rozglądać i włączać kierunkowskazy, a na ósemce nic. :un...więcej

przez brilhantina,
    2009-06-22 21:34:02

Ja też 2 razy niestety, przy czym pierwszy w grudniu na zimnym sprzęcie :blush: Niewypał murowany, zwłaszcza, że na kursie dosiadałem rebelki 125, a nie YBR 250. Też padła na ósemce. Za drugim podejściem za to, gładko poszło. I nie trzeba placu robić na jedynce. Osobiście slalom i ósemkę pokonałem na 2 i pół sprzęgle. Pozostaje tylko życzyć szczęścia i trzymać kciuki ;)

przez pinkee,
    2009-06-23 23:28:07

A ja już wreszcie odebrałem moje nowiutkie prawko! Oczywiście zaraz jak tylko je przywiozłem, to zaczęło padać i do dzisiaj mokro, burze, blackouty i te sprawy :/
    W sumie to się cieszę, że mam nowe, bo na starym miałem zdjęcie gdzieś z pierwszej połowy liceum chyba, a więc śmiesznie ^_^

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 8