Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Forum - Wasze dyskusje: Technika jazdy

Prawko kat. A
    przez czuza,
    2009-10-20 18:19:27

Nie wiem czy wszędzie jest tak, że trasa egzaminu jest zawsze taka sama. I szkoda tylko, ze na jazdach (bo te mam dopiero ^^) nie uczą jak jeździć tylko jak zdać egzamin ; /

przez sarenka199,
    2009-10-23 21:03:41

Ooodawno mnie nie było juz :) wiec pochwale sie co do tego prawka na autko co wspominalam to zdalam :blush: 13 listopada(piatek) egzamin na moto :D jakies rady/porady?
    Ja trafilam lepiej :) bo mnie uczyli bardziej jezdzic niz zdawac (oczywiscie to nie znaczy ze jakos strasznie lamalismy przepisy bo tego nie robilismy)

przez ostrasiostra,
    2009-10-27 15:18:56

Witam :) Ja zdałam egzamin dokładnie wczoraj, zdawałam w WORDzie w Skierniewicach.
    Trafiłam na świetnych egzaminujących , babka i facet - wyrozumiali ludzie :bow: Ogólnie, jeśli
    mogę coś poradzić - t o upewniaj się jak najczęściej co do możliwości jazdy, rozglądaj się - tak żeby
    egzaminator widział. I najważniejsze..nie stresuj się a przynajmniej postaraj sie nie stresowac. No i ubierz się
    ciepło, ja wczoraj zdawalam w ostry deszcz :rolleyes:
    Kiedy egzamin?? Trzymam kciuki!!

przez katerina,
    2009-11-11 15:25:15

Prawko zdałam pod koniec sierpnia. Zdałam za drugim razem, na Odlewniczej. Strrraszny stres, bo bardzo mi zależało żeby tym razem zdać. Jak się okazało plac bez większych problemów (...raz mi zgasł, ale egzaminator przymknął na to oko ;) ) i wyjechałam na miasto, jako pierwsza z mojej grupy (może to i lepiej, bo nie wiem czy wytrzymałabym kolejne minuty tego napięcia). Poszło dobrze, bez błędów. Przy skrzyżowaniach, gdzie występowały tramwaje upewniałam się sto razy zanim ruszyłam. ;P Później miałam problem ze s...więcej

przez norvag,
    2009-12-16 16:26:30

teraz zaczną sprzedawać się motocykle o pojemności 250, bo nie ma wiele motocykli poniżej 46KM...i czemu akurat 46KM, a nie już 50KM (zawsze to większy wybór np. Honda XL 600 Transalp), ale trzymam kciuki za przyszłych motocyklistów i wieże, że te plany ustawy zostaną złagodzone... Uważam, że wystarczy gdy w wieku 18 lat zda się prawo jazdy na A2 do mocy 50KM to po dwóch latach automatycznie bez żadnych egzaminów mogą eksploatować motocykle o każdej pojemności i o każdej mocy. Ta ustawa może mocno zahamować i ograniczyć wzrost sprzedaży nowych i używanych motocykli...

przez ~jeszua,
    2009-12-16 18:14:13

norvag napisał(-a):
    "Uważam, że wystarczy gdy w wieku 18 lat zda się prawo jazdy na A2 do mocy 50KM to po dwóch latach automatycznie bez żadnych egzaminów mogą eksploatować motocykle o każdej pojemności i o każdej mocy."
    a wziąłeś pod uwagę możliwość, że w czasie tych 2 lat gość nie wsiadł na moto? powiedzmy, ze zrobiłby prawko tylko po to, żeby szybciej "dorosnąć" do tej kategorii open. znam takich, co już zapowiedzieli, że doczekają do 24 lat żeby od razu pominąć wszelkie ograniczenia. dlate...więcej

przez norvag,
    2009-12-16 18:37:58

tak masz racje, wziąłem to pod uwagę...to jest możliwe i często może do tego dochodzić.
    Ale czy osoba, która w ogóle nie jeździła motocyklem i w wieku 24 lat kupi sobie R1...czy ona będzie umieć jeździć na takim motocyklu i opanować tą moc?? Czy będzie miała więcej rozumu i będzie rozważniej jeździć?? Osobiście uważam, że nie. Tak jak ma coś podobnego miejsce w ubezpieczeniach. poniżej 24 lub 25 roku życia jest podwyższona grupa ryzyka dla których ubezpieczenie jest dużo droższe, ale czy przekroczenie tego ...więcej

przez sarenka199,
    2009-12-18 14:58:27

Udalo sie przed styczniowymi zmianami i zdalam :D
    Odlewnicza/Wawka za pierwszym razem
    na moje szczescie byl to 13 listopada i bylam ostatnia w kolejce na miasto. Kolo 18-19 po 3 godzinach marzniecia i nerwow wyjechalam na miasto.

przez katerina,
    2009-12-18 23:06:20

gratulacje sarenka199 :D

przez dpast,
    2009-12-19 21:13:13

To porostu trzeba przeżyć i tyle na egzaminie może zdarzyć się wszystko i tyle trzeba być ostrożnym i myśleć.
    Pozdrawiam

• ODPOWIEDZ +
STRONA 4 z 8
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij