Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zarejestrowanie croosa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pisek

Pisek

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 23:40

Witam! Mam wielki dylemat. Chcę kupić sobie motocykl cross-owy ale zależy mi żeby miał rejestrację ponieważ chciałbym bez problemów i strachu wyjechać z garażu i dojechać np. na tor. Można kupić taki w internecie ale egzemplarze z rejestracją są dużo droższe i jest ich niewiele. Modele jakie mnie najbardziej interesują to Honda CRF 450, KTM EXC 450 oraz Yamaha YZF 450. Różne fora opisują ten problem na wiele sposobów a mnie interesuje zdanie osoby, która w 100% wie wszystko na ten temat a nie wypisuje tylko swoje opinie lub coś w stylu " ja słyszałem". Mam nadzieje że na takim forum prowadzonym przez wydawców gazety otrzymam wyczerpujące informacje na ten temat i ewentualną pomoc. Od tego zależy czy kupię cross-a. Pozdrawiam
  • 0

#2 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 18:31

nie napisałeś, jak brzmi pytanie. a zarejestrować możesz motocykl posiadający homologację drogową, w czym zawiera się nie tylko osprzęt, ale i sam papier. właśnie dlatego te z możliwością rejestracji są droższe
jsz
  • 0

#3 Pisek

Pisek

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 20:06

No tak. Faktycznie! Nie zadałem bezpośrednio pytania ale sądzę że pośrednio można wywnioskować o co chodzi. Zadaję je teraz. Czy ktoś wie na 100% jakie są procedury i z czym się wiąże chęć zarejestrowania motocykla cross-owego i czy to jest możliwe?
Jeszua a uzyskanie homologacji jest jakimś problemem i kto może ją wystawić? Pozdrawiam

• 0

#4 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 17:25

pojazd (model) do homologacji zgłasza producent, ew. importer. po wykonaniu kosztownych badań - urząd wystawia świadectwo zgodności dopuszczające pojazd na drogi. ergo konkretny model albo homologację ma, albo nie - sam sobie jej nie uzyskasz
ponadto poszczególne modele mogą występować w wersjach z lub bez homologacji - wyróżnikiem powinien być osprzęt drogowy; z tym, że po zwyczajowych przeróbkach niekoniecznie jednoznacznym, czyli nie wystarczy założenie lampy i kierunków, żeby egzemplarz nie posiadający homologacji "przekształcić" w drogowy

wniosek: szukaj zarejestrowanego
jsz
  • 0

#5 Pisek

Pisek

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:58

Witam! Dzięki wielkie za pomoc. Rozjaśniłeś mi nieco całą sytuację. Będę szukał zarejestrowanego. Pozdrawiam
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych