Skocz do zawartości

Zdjęcie

fotoradary

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 08 maj 2009 - 21:04

Mam pytanie z jakiej odległości zaczyna dokonywać pomiaru prędkości fotoradar stacjonarny, a z jakiej tzw. suszarka :D
  • 0

#2 macius1040666

macius1040666

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 08 maj 2009 - 22:43

w ogóle to jak radary robią zdjęcia motocyklom ? od tyłu?
  • 0
Narazie mam Colibra - klon, ale cóz, pożyjemy zobaczymy ;)

#3 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 09 maj 2009 - 6:30

Z tego co wyczytałem kiedyś w jednej mądrej gazecie motoryzacyjnej, to taki zwykły radar czy fotoradar ma zasięg zależny od twojej prędkości. No i z tego co wyczytałem wynika że: Zwykły radar przy prędkości auta około 60 km/h, ma jakieś 100m zasięgu, ale gdy twoja prędkość wynosi około 100 km/h jest już wstanie złapać z 300m. Oczywiście nie należy mylić z nowoczesnymi radarami laserowymi, które mają ogólnie kosmiczne zasięgi.
  • 0
Jeśli zginę to w przekonaniu że robiłem to co naprawdę Kochałem!

#4 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 09 maj 2009 - 11:16

Słyszałem że są jakieś fotoradary stacjonarne co robią fotki pojazdu zbliżającego się z nadmierną prędkością i pózniej oddalającego się również. Nie spotkałem się jeszcze z takim fotoradarem :D Ale one są skuteczne niestety na motocyklistów <;( Najlepszy chyba sposób na to jest jechać przepisowo- ale to często nie realne :evil:
  • 0

#5 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 09 maj 2009 - 12:33

Słyszałem że są jakieś fotoradary stacjonarne co robią fotki pojazdu zbliżającego się z nadmierną prędkością i pózniej oddalającego się również. Nie spotkałem się jeszcze z takim fotoradarem :D Ale one są skuteczne niestety na motocyklistów <;( Najlepszy chyba sposób na to jest jechać przepisowo- ale to często nie realne :evil:

Ja też o takich słyszałem ale jeszcze nigdy nie spotkałem. :D
  • 0

#6 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 09 maj 2009 - 14:03

Te fotoradary to nic w porównaniu z nieoznakowanymi autami policyjnymi ( np. ople vectry) to dopiero zmora motocyklistów <;( Jechałem kilka tygodni temu drogą krajową i zauważyłem w lusterku zbliżającą się do mnie ciemną vectre, od razu po heblach. jechali za mną jakiś czas aż do momentu gdy znalazł się na drodze szaleniec swoim wypasionym audi i ruszyli na szczęście za nim i dali mi spokój i swobodę :evil:
  • 0

#7 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 09 maj 2009 - 14:25

Faktycznie wideoradary to faktycznie zmora motocyklistów :D I tu proponuję wpisywać numery tablic rejestracyjnych wideoradarów które znacie. :D Ja zacznę Kraśnik Ceglasty Ford Mondeo Lkr J986. Oplole Lubelskie: grafitowa Vectra Lop C174.
  • 0

#8 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 09 maj 2009 - 17:07

i co, sądzisz że:
a/ zapamiętasz podane numery
b/ podczas jazdy będziesz patrzył w lusterka wsteczne? zwłaszcza zapier...jąc ostro?

ROTFL
jsz
  • 0

#9 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 09 maj 2009 - 18:55

Co do radarów stacjonarnych: Z tego co wiem ok. 70% z nich jest "nieuzbrojona" (to tylko puszki) :D :D :D
  • 0

#10 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 10 maj 2009 - 6:57

i co, sądzisz że:
a/ zapamiętasz podane numery
b/ podczas jazdy będziesz patrzył w lusterka wsteczne? zwłaszcza zapier...jąc ostro?

ROTFL
jsz

A jeździsz samochodem?? :D
  • 0

#11 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 05 czerwiec 2009 - 21:43

Mam pytanie z jakiej odległości zaczyna dokonywać pomiaru prędkości fotoradar stacjonarny, a z jakiej tzw. suszarka

suszarka ta nowa laserowa może nawet do 1 km cie złapać. "Rycerz" pokazywał pokazywał na bp to z 600-500 m bez problemu wyłapywał który chciał pojazd. a stacjonarny nie wiem wiem tylko ze robią zdjęcia z przodu i z tyłu
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#12 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 18:49

Stacjonarne to raczej robią tylko z przodu fotki. W telewizji pokazywali kiedyś nowe fotoradary stacjonarne które robią foty z przodu i z tyłu ale te czarne skrzynki na patyku robią foty tylko z przodu. Nie wiem jak rozpoznać czy fotoradar robi foty tylko z przodu czy z przodu i z tyłu.Czym one się różnią? Słyszałem że te co robią foty z obu stron są białe i mają kilka tych "oczek" pomiarowych.Tylko czy to prawda to sam nie wiem :paranoid:
  • 0

#13 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 14:10

Fotoradary robiące zdjęcia pojazdu oddalającego się mają w polsce zostac dopiero wprowadzone w październiku tego roku. Przeczytałem to w którymś numerze "Motocykla"(nie pamiętam dokładnie numeru). Póki co jadąc motocyklem nie mamy się czego bac :D mogą nas te radary cmoknąc w :popsi:
  • 0

#14 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 14:16

Ja zacznę Kraśnik Ceglasty Ford Mondeo Lkr J986
A tak przy okazji to z ką jesteś silbi bo ja także jeżdże na tej trasie po której cegiełka z dwoma pustakami w środku :evil:
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych