Skocz do zawartości

Zdjęcie

?kask?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 miikow

miikow

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 14:16

Witam brać motocyklową.
Poszukuję informacji na temat kasku firmy ls2 model TomCat2. Kask niezły wizualnie, cena niezła - tylko krótka szyba...
Czy ktoś ma i czy może mi powiedzieć jak sie owy sprzęt zachowuje? Mam motocykl z przednia szyba (więc strugi powietrza są odchylone) ale czy mimo to nie bedzie z dołu podwiewało na oczy??
  • 0
Dopiero zaczynam...

#2 macius1040666

macius1040666

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 14:39

raczej podwiewać nei będzie
  • 0
Narazie mam Colibra - klon, ale cóz, pożyjemy zobaczymy ;)

#3 Mikele_J

Mikele_J

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 15:09

Kiedy moją kobitkę wiozłem jako plecaczek i miała właśnie taki kask to narzekała na walące ją po nosie i zatokach powietrze. Bała się, że przeziębi zatoki dopóki nie dałem jej balaclavy. Zaznaczę, że jechaliśmy T-Maxem (Maxiskuter z wysoką szybą). W takim wypadku nie polecam tego kasku. To raczej propozycja dużo bardziej pasująca do miejskiej jazdy niż wojaży z predkościami rzędy 100 km/h i więcej. Jeśli jesteś właścicielem motocykla to zapewne jeździsz troszkę szybciej niż np skutery w korkach i dlatego polecałbym Ci normalnego Jeta z długa szybą. I to najlepiej z nieco wyższej półki niż LS2 np. Airoh Avenue, Airoh Fly City, Airoh TR1 MAT albo Sport, lub któryś Nolan z serii N43. Z resztą propozycji jest mnóstwo i wystarczy pogrzebać :)
  • 0

#4 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 18:24

Tańsze kaski nawet gdy są dobrze wykonane mogą mieć dziwne wady. Gdy kupowałem Naxę wydawała się ok, a w trasie okazało się, że przy obrocie głowy strasznie świszczy pęd powietrza... :)
  • 0

#5 miikow

miikow

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 6:42

Dzięki za radę. Porozglądam sie jeszcze...
  • 0
Dopiero zaczynam...

#6 Malysz

Malysz

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 10:33

a'propos Naxy. Ostatnio rozglądam się za kaskiem. W jednym sklepie proponowano kaski Nolan, Caberg itp. oczywiście za odpowiednią cenę, bo ponoć za ceną idzie jakość bezpieczeństwa ( w większości przypadków). Natomiast w innym sklepie zaproponowano mi Naxę w cenie od 300 do 400 zł w zależności od modelu. Kiedy, pomny porad z poprzedniego sklepu, zapytałem się o coś droższego facet zapytał się, gdzie i jak zamierzam jeździć. Pozwiedziałem, ze głownie po mieście, choć czasem wypad poza też się zdarzy, na nakedzie do 600ccm. Na to on, że naxa jest idealna.

To jak? inwestować w droższy kask czy wziąć tą naxę, a za różnicę kupić rękawiczki czy dołożyć do kurtki? (tzn. rękawiczki i tak bym kupił ;) )
  • 0

#7 peter

peter

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 10:43

primo: każdy (lub prawie każdy) sprzedawca powie Ci, że sprzęt który on sprzedaje jest najlepszy, a przynajmniej zupełnie wystarczający.
secundo: nie mam zaufania do wszelkich "otwartych" kasków. wbrew pozorom przy poważniejszej glebie lub zderzeniu dolna szczęka i twarz są bardzo mocno narażone - a taki kask praktycznie ich nie zabezpiecza. szczerze mówiąc zdecydowanie wolałbym porządnego integrala albo szczękowca...
tertio wreszcie - nie zapominaj o owadach... dobrze wycelowana osa trafiająca lekko poniżej szyby naprawdę nie należy do rzeczy przyjemnych... a im krótsza szyba - tym większa szansa, że jednak trafi...
  • 0

#8 Malysz

Malysz

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 10:56

Celem uzupełnienia mojego postu, żeby wszystko było jasne.
Sprzedawca od naxy miał inne, droższe sprzęty.
Zamierzam kupić integrala, ale skłaniam się ku szczękowcowi.
A tu jest ten sprzęt, który proponował
  • 0

#9 PinKee

PinKee

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 13:26

Szczękowce to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie :/ Strasznie tandetne się wydają, nawet drogie modele za ok. 1000 zł, głównie jak się je otworzy, wszystko trzeszczy i sprawia wrażenie delikatnego. Integralny kask to jednak chyba najlepsze rozwiązanie.

Proponuję Ci zainteresować się Nolanem N64, ma bardzo fajne malowania, kosztuje umiarkowanie, a jest bardzo wygodny i ma nadspodziewanie dobrą wentylację.
  • 0
Od lutego 2009 jestem dumnym posiadaczem Kawasaki ER-6n '08 i oczywiście motocyklistą - to mój pierwszy sezon.

#10 peter

peter

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 13:46

ja tam używam Caberga Rhyno i nie narzekam. nie trzeszczy, całkiem cichy, bardzo wygodny, a żeby zapalić papierosa nie trzeba ściągać kasku. i wygląda zupełnie przyzwoicie.
chociaż...
ostatnio strasznie spodobał mi się Caberg Sintesi - i jak jeszcze trochę sobie na niego popatrzę, to sobie go sprawię :-)

integrali nie lubię.
  • 0

#11 PinKee

PinKee

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 15:01

A ja nie lubię spodni od kombinezonu, ale w nich jeżdżę, bo są bezpieczniejsze niż dżinsy. Nikt mi nie wmówi, że szczękowieć gwarantuje taką samą ochronę podczas wypadku, jak pełny integral.

Zastanawiałem się poważnie nad Rhyno jako drugi kask czy nie kupić, ale ostatecznie kupiłem Nolan N64 Stoner Replica. A sam nadal wolę mojego Shoei XR-1000.
  • 0
Od lutego 2009 jestem dumnym posiadaczem Kawasaki ER-6n '08 i oczywiście motocyklistą - to mój pierwszy sezon.

#12 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 20:33

po: nolanie n40 na xv535, lokalnie; uvexie boss3000 jak poprzednio w trasie, xj600n, r1100rs; obecnie cabergu justissimo gt głównie na bmw, stwierdzam zdecydowanie, że następny będzie górnopółkowy cichutki szczękowiec (schuberth c2/c3) albo co jeszcze bardziej prawdopodobne równie niestety kosztowny integral full-wypas np. schuberth r1. obecny szczękowiec, chociaż wcale nie tani, jest jednak wyraźnie głośniejszy od integrala; ten z kolei jest na tyle istotnie bezpieczniejszy od jeta, że w tym ostatnim (lazer be-bop) jeżdżę tylko skuterem i to na tyle powoli, że do biura śmigam w dżinsach :D

innymi słowy: na kasku nie warto oszczędzać, jak na innych rzeczach mających wpływ na bezpieczeństwo. drugi truizm jest taki: prędzej dokupisz spodnie/ zmienisz rękawiczki na lepszej jakości, niż kupisz nowy kask po nietrafionym wyborze jakiegoś badziewia; i mniej przy tym będziesz klął
przy tym uważam, że warto zainteresować się mniej popularnymi markami, np. uvexem, oraz poświęcić ciut czasu na allegro itp, bo można wyhaczyć dobry garnek za niewielkie pieniądze (170 zamiast ca 400, nówka z salonu z fakturą, sprawdzone na moim lazerze)
jsz
  • 0

#13 miikow

miikow

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 21:11

Nooo to tera to już wieeeeelka dziękówa i sporo roboty mnie czeka: szukać szukac i jeszcze raz szukać. Jak znajde to pochwale się...
  • 0
Dopiero zaczynam...

#14 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 07 czerwiec 2009 - 20:54

Co do Allegro- jak juz wybierzesz jakiś kask to najlepiej byłoby go przymierzyć na żywo, w jakimś sklepie ;) Co prawda w razie, gdyby ten z neta nie pasował, to go można odesłać, ale po co tyle roboty? :)
  • 0

#15 Giecu

Giecu

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 20 czerwiec 2009 - 10:16

Ja właśnie zrobiłem tak, że najpierw chodziłem po sklepach i przymierzałem różne kaski. Potem na allegro i kupiłem nowiutkiego shoei'a xr 1000 za około 400 PLN mniej niż wołali tam gdzie robiłem przymiarki.
  • 0

#16 miikow

miikow

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 czerwiec 2009 - 17:48

Dzięki mości panowie. Kupiłem też LS2 ale model STROKE z dłuższą szyba. Mam szybę w motocyklu więc nie podwiewa. Dodatkowo maska i jest ok.
  • 0
Dopiero zaczynam...

#17 PinKee

PinKee

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 9:02

Ja właśnie zrobiłem tak, że najpierw chodziłem po sklepach i przymierzałem różne kaski. Potem na allegro i kupiłem nowiutkiego shoei'a xr 1000 za około 400 PLN mniej niż wołali tam gdzie robiłem przymiarki.

No i ile Cię garnek kosztował? Ja mam ten sam model i kupiłem go w salonie Yamahy za 1500 zł, nawet na aukcjach nie było wtedy taniej. Kupowałem w lutym tego roku.

Aha - jakie masz malowanie? :) Ja mam Rogue'a.
  • 0

#18 Giecu

Giecu

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 10:55

Zapłaciłen za niego dokładnie 1329 PLN przy najniższej ofercie sklepów w moim mieście około 1700. Kupowałem jakoś na początku tego roku i jest to czarny mat.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych