Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tysiąc sposobów zbierania kasy na wymażony motocykl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damian

Damian

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 23 czerwiec 2009 - 17:59

Jakiś czas temu w końcu zacząłem myśleć jak mężczyzna :unibrow: a wyglądało to tak : " no to idę się zapisać na prawko i zaczynam zbierać kasę na motor " B) więc zacisnąłem pasa odmawiam sobie wszystkiego i każde 50gr odkładam na kupkę i wylewam ostatnie poty pracując w lesie aby tylko udało się uzbierać sporo siana do przyszłego sezonu :pompom:
Ten temat chce poświęcić abyście się wypowiadali jaki wy macie sposób na zebranie kasy na motocykl ( osobiście bardzo mnie to ciekawi jak wolno zebrać kasę na motocykl za 10000 zł :D ) czego sobie odmawiać a przy czym można pozostać. Wasze sposoby pomysły na każdy nawet drobny zarobek.
Ja mam w planach odkładać z tego co dostaje od dziadków co miesiąc :wacko: to co czasem dostaje od rodziców, praca w wakacje, sprzedanie MZ i jakieś 5 tys PLN skminie do marca przyszłego roku więc moja faza na FZRa się ziści B)
  • 0
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL

#2 PinKee

PinKee

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 23 czerwiec 2009 - 22:43

Najlepiej iść w długi :) Weź pożyczkę od rodziców. Wtedy, po pierwsze, będzie motywacja, że trzeba oszczędzać, żeby spłacać, a po drugie może coś tam rodzice podarują kilka rat, parę setek itp. ^_^

Z doświadczenia wiem, że zbierając małymi kwotami bardzo ciężko jest cokolwiek odłożyć, bo korci, żeby na coś po drodze kasę rozpieprzać :/ Dobrym pomysłem jest wpłacanie kasy do banku, ale na konto lub lokatę, gdzie nie masz zbyt łatwego dostępu do kasy - wtedy jest większa pewność, że się przed czasem nie wybierze :)
  • 0
Od lutego 2009 jestem dumnym posiadaczem Kawasaki ER-6n '08 i oczywiście motocyklistą - to mój pierwszy sezon.

#3 macius1040666

macius1040666

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 23 czerwiec 2009 - 22:43

odmawianie sobie batoników i rzeczy wartości złotówki to jak dla mnie bez sensu. Za dużo roboty z tym a do czasu jak kupimy moto to zaoszczędzimy w ten sposób nie wielkie sumy w porównianu do tego ile potrzebujemy.

Brać jakieś dorywcze prace, nie kupować telefonów za nie wiadomo ile. Skupić się na konkretynm celu (w tym przypadku motocykl) , a nie co rusz klawiatura nowa, telewizor, aparat itp. W końcu się dojdzie do wymarzonej sumki ;)
  • 0
Narazie mam Colibra - klon, ale cóz, pożyjemy zobaczymy ;)

#4 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 24 czerwiec 2009 - 15:07

Zaciśnięcie pasa, pieniądze na osiemnastkę do banku i drobna pożyczka od starszych. Tak oto w moim garażu znalazł się gs 500 :D
  • 0

#5 MOTORMANN

MOTORMANN

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 20:04

Ja załatwiłem kredyt w swoim banku i kupiłem motocykl. Kredyt spłacałem dwa lata.
  • 0

#6 Yogers

Yogers

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 16:39

Damian,najszybciej jest tak : Kolega z kombiakiem w dieslu,namiot,gulasz samoróbka w wekach (tylko bez cebuli bo kwaśnieje,lepiej z papryką),ryż,kasza,trochę konserw,gumiaki,sztormiak,skrzynki płytkie np.na kwiaty,wiadra i 2000zł.We dwoje nie więcej (chodzi o miejsce na towar).Trochę pogrzebać w necie i 0d 15 Lipca do połowy Października na zbiory do Szwecji.Jagoda,borówka,malina moroszka i nie ma bata żebyś w najgorszym wypadku nie zarobił na zwrot kosztów.Ale byłem i wiem że jak wytrzymasz i nie będziesz się obijał to pod koniec sezonu będzie nie FZR a Fazer po 2004r. stał w garażu. 90% Ludzi myśli że zbieracze to lewusy a tak naprawdę to sprytni i cwani ludzie bo gdzie jeszcze za granicą jedziesz pracować na własne konto z pewnością że praca będzie.Bez szefa,bez normowanych godzin pracy,skup odbiera każdą ilość,nie stoisz z tym na poboczu i ne modlisz się o przeżycie.Ja byłem raz i motor kupiłem.Wtedy Fazer 600 98r. za 10000zł po 5 tygodniach pracy.Osoba która mnie zabrała wyzbierała na nową Fz 6 ,wcześniej na Mondeo III Kombi za 31tyś zł,jeszcze wcześniej ogrodzenie działki i domek drewniany a teraz obok buduje dom mieszkalny całoroczny i zabiera żonę i syna bo postanowili że jak zarobią przez trzy lata w trójkę 150 tyś to sprzedają mieszkanie i wystarczy na wykończenie domu.Cały pozostały czas on wozi chleb za 1600zł a żona zarabia 800zł sprzątając przychodnię a syn studiuje.Wejdź na stronę www.jagoda.4.pl i poczytaj ciekawe rady tam są,oczywiście tam chwalą jeden skup i jakąś okolicę (to są naganiacze) ale w ich rejony jeździ już dużo ludzi i maczety przy sobie noszą (przekonałem się) więc lepiej inną okolicę wybrać.Ale poczytaj bo porady odnośnie ekwipunku i tego co najpotrzebniejsze mają bezcenne.
  • 0
Mam tylko 30 Lat. Jestem samodzielnym bikerem od 19 lat. Z zawodu jestem zbrojarzem/betoniarzem,spawaczem,kierowcą zawodowym. Z racji wstydliwie niskich zarobków w naszym kraju nie pracuję w żadnym zawodzie z ww. Prowadzę działalność gospodarczą-handlową. Jeżdżę Yamahą FZS 1000 Fazer z 2001r. Po nocach śni mi się taki zestaw Yamahy:Fjr 1300, R1 , WR450 w wielkim ,wypasionym garażu przy skromnym ale stylowym domu na zadrzewionej działeczce z sadzawką i miejscem na grilla o ładnym ukształtowaniu terenu. Jeżeli uważasz że mam nie-po-ko-le-i pod deklem to napisz koniecznie ;)

#7 Mikele_J

Mikele_J

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 20 lipiec 2009 - 9:27

Dobre dobre Yogers. A jaki jest sposób na maczetę? większa maczeta. Albo jak w tym kawale o Ruskich i Turkach...ale nie będe może odbiegał od tematu...Mam tylko nadzieję że nikomu z Was nie przyjdzie do głowy pomysł, że najlepszy sposób na zdobycie motocykla to upatrzenie sobie jednego na ulicy i wpakowanie go na busa...pozdro
  • 0

#8 Damian

Damian

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 20 lipiec 2009 - 12:26

Mam tylko nadzieję że nikomu z Was nie przyjdzie do głowy pomysł, że najlepszy sposób na zdobycie motocykla to upatrzenie sobie jednego na ulicy i wpakowanie go na busa...

Żem nawet o tym nie pomyślał :D mogło by się wydawać że sposób dość tani i obiecujący. Ale trzeba być dupkiem aby drugiemu motocykliście podwędzić maszyne. Nie ma to jak kupić moto za własne ciężko zarobione pieniądze ;) wtedy się lepiej docenia to co się ma i pomyśli się zanim się zbyt dużo odkreci.....
  • 0
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL

#9 karol_krk

karol_krk

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 13:28

Ja miesiąc temu wpadłem na pewien pomysł- przeszedłem sie po domu z góry na dół. z plecakiem turystycznym, zastanawiając się co mógłbym sprzedać na allegro (ciuchy/stara elektronika/ksiązki w miarę dobrym stanie/w zasadzie wszystko :D ). Trochę to czasochłonne było, ale parę stówek do przodu ;)
  • 0

#10 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 30 sierpień 2009 - 21:30

no to ja opowiem wam moją historie ( chociaż ona dalej sie pisze... :) )
Pewnego razu w głowie małego i głupiutkiego Kapcerka narodziła się pewna myśl. a mianowicie " zbieram na motor "
miałem wtedy 15 lat :blush: przez rok zbierałem i uzbierałem 800 zł.... wiem wiem żałosne ale to nie koniec mojej opowieści ( jeszcze wyjdę z honorem... :) ) przyszedł rok 2009, i wymyśliłem sobie że jadę do pracy na wakacje. A że mój brat jest już tam w to "wkręcony" to było mi łatwiej się o nią starać ( ponieważ jak sie domyślacie nie mam ukończonych 18 lat ). I tam 1 sierpnia bieżącego roku wyjechałem na Bawarie na arbait. Pracowałem tam 30 dni po 8 /9 h za stawkę 7 euro za godzinę. I tak dorobiłem się kolejnego 1000 euro. Teraz został mi miesiąc do zdawania na prawo jazdy kategorii a1 i dalej oszczędzam pieniądze.
W marcu już konkretnie rozglądnę się za motocyklem i w kwietniu zobaczymy sie na rozpoczęciu sezonu bądź w Częstochowie bądź na bemowie.
Oto cała hisotria młodego zapalonego motocyklisty który ma wielkie marzenia :) )
Pozdrawiam.
K
  • 0
Panowie i Panie :) Szerokości i Przyczepności w tym sezonie ^^

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych