Skocz do zawartości

Zdjęcie

( DAWCA )

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 xenia

xenia

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 21:18

Jest zima i mamy wiele czasu dla siebie który możemy poświęcić na lekturę.
Czy pamiętacie jeszcze książkę pt.Dawca którą napisał Marcin Osikowicz
Myślę że jest dobra pora aby polecić tę książkę innym
a w szczególności świeżo upieczonym motocyklistom
niech wiedzą co może ich spotkać na drodze i jeśli wyciągną z tego wnioski będą mogli
uniknąć wielu nie miłych sytuacji .

• 0
< Znajomych mam wielu , przyjaciół nie licznych ; tych , co naprawdę mnie znają jest jeszcze mniej >

#2 Maciek

Maciek

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 0:35

Wybacz, ale "Dawca" to takie "pieprzenie wuja Stefana" owszem, czyta się fajnie, ale jeśli chcesz się czegoś nauczyć to warto sięgnąć po następujące pozycje: "Motocyklista doskonały" oraz "Strategie uliczne" Davida L. Hough'a, "Technika jazdy motocyklem" - Rene Degelmann'a oraz "Technika wyczynowej jazdy motocyklem" Andrzeja Kwiatkowskiego.
Osobiście najbardziej skorzystałem na książce Degelmann'a – konkretny język i podejście do tematu, dobrze dobrane ilustracje.

• 0

#3 PinKee

PinKee

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 1:00

Ja bym jeszcze dodał do listy "Przyspieszenie - A Twist of the Wrist" Keitha Code'a.
  • 0
Od lutego 2009 jestem dumnym posiadaczem Kawasaki ER-6n '08 i oczywiście motocyklistą - to mój pierwszy sezon.

#4 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 8:58

pierwsza część książki code'a jest omówieniem jazdy na tore: owszem, można coś wynieść z niej na potrzeby jazdy po ulicach, ale to nie jest dokładnie to o co biega. podobno druga jest bardziej cywilna, ale jeszcze jej po ludzku nie ma (a po anglijskiemu nie mam dość praktyki do swobodnego czytania)
natomiast degelmanna strasznie zjechał T. Kulik: przyznam szczerze, że jeszcze nie znalazłem czasu na czytanie. chociaż teraz zima idzie, popracuję nad własnym zdaniem ;)
póki co na potrzeby przemieszczania się po ulicach pozostaje tylko hugh...
jsz
  • 0

#5 xenia

xenia

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 21:08

nie miałem na myśli książki do nauki jazdy motorem ,bo to nie realne aby nauczyć się jezdzić z książki
ale jak ktoś ma wyobraznie to każda lektura nadaje się do przeczytania aby tylko coś mądrego z tego wyciągnąć dla siebie
Ja np.najwięcej nauczyłem się po pierwszym i mam nadzieję ostatnim wypadku na motorze kilkanaście lat temu.
ale chętnie przeczytam książki które tu wymieniłeś .
  • 0
< Znajomych mam wielu , przyjaciół nie licznych ; tych , co naprawdę mnie znają jest jeszcze mniej >

#6 Maciek

Maciek

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 12:55

Czytasz - ćwiczysz - jeździsz - robisz błędy - analizujesz je - czytasz - ćwiczysz etc... Degelmanna zaraz poprzeczytaniu małem okzaje przećwiczyć na czerwcowym BMW Motocykl GS Challenge... ta książka warta jest swojej ceny!
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych