Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka 125-tke wybrac i dlaczego?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 28 sierpień 2009 - 15:04

Witam za niedługo skończę 16 lat i chce zacząć przygodę z motorami. Zrobie prawo jazdy kategorii a1 i kupie motor. ALE tu jest te nie szczęsne ale.. nie jestem zdecydowany jaki kupić. To znaczy juz mam pare na oku ale czekam na wasze zdanie

Honda Nsr 125

Aprilia rs 125

Honda Varadero 125

moze macie inne pomysły.?

Bo wiecie szukam motoru na którym mógłbym, dziennie śmigać a w weekendy zrobić jakąś dłuższa wyprawę :)
Nie musi byc szybki bo mi nie zależy na prędkości :)
Pozdrawiam i mam nadzieje ze pomożecie
  • 0
Panowie i Panie :) Szerokości i Przyczepności w tym sezonie ^^

#2 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 28 sierpień 2009 - 19:49

Musisz sobie zadać pytanie czy chcesz silnik 2t czy 4t

moto w 2t odznaczają się:
* dużą mocą (do jakichś 45BHP)
* droższe koszty utrzymania
* co 25000 tys remont silnika
* Gorszy dźwięk (po prostu 2t :D )

Moto w 4t ( CBR, Varadero, YZF-R, XT, YBR, cbf, WR)
* mniejsza moc od 2t (jakieś 18-20 BHP)
* tańsze w utrzymaniu
* Ładny dźwięk

Dobierając moto musisz patrzeć na:
*jakim typ motocykle czy sportowy turystyczny lub enduro może super moto(choć on nie nadaje sie na dłuższe wyprawy).
*czy chcesz mieć moto słabsze i oszczędne czy mocniejsze a pijące jak smok.
*czy nie będzie ci przeszkadzać dźwięk 2 t.
* własne gabarety NSR jest nawet dość duży a np cbr jest Dużo mniejszy.

coś od siebie: ja zastanawiałem się nad kupnem NSR, Varadero, rg lub Aprila f1 lecz niestety fundusz nie pozwolił na zrobienie prawka a1 i moto wiec odkładam dalej na coś innego

Tyle odemnie

JAK COŚ ŹLE NAPISŁAEM PROSZĘ O POPRAWKĘ

• 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#3 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 28 sierpień 2009 - 21:51

enduraczek 125 we francji
małe viaderko na wycieczkach ;)
a ostatnio nawet na światełach stał koło mnie gość na takim wiaderku, powiem: fajne jest. brałbym takie - sportowe, 2t, więcej mocy... jak ma być na codzień i wycieczki, to pozycja kuprem do góry tylko będzie przeszkadzać :blush:
jsz
  • 0

#4 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 29 sierpień 2009 - 11:19

No mnie bardziej interesują te 3 motory (aprilla rs 125 ) <2T> (honda nsr 125) <2T> (honda varadero) <4T> i jeszcze przedział pieniężny ( 4tys - 6 tys ) kupie coś pożądnego za te pieniądze ?
Z góry dzięki :)
  • 0

#5 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 29 sierpień 2009 - 14:49

Numer jeden to Honda nsr125.Sprawdzone i się nie psuje, łatwy w obsłudze tylko koszty utrzymania są dosyć duże bo na każde 1000km dolicz do ceny paliwa olej i drogo to wychodzi. Silnik pierdzi jak to 2T ale mocny jest. :evil: Ciężko kupić 125 z silnikiem co najmniej w stanie dobrym więc raczej trzeba szlifnąć cylinder żeby moto śmigało bo sprzęciki są mocno katowane chociaż właściciele twierdzą inaczej.Ale ogólnie fajny wygląd i osiągi, pozycja taka sobie ale da się wytrzymać, pasażer zawsze narzeka na ból wszystkich części kręgosłupa, łatwo dostępne części ;)
  • 0

#6 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 29 sierpień 2009 - 16:39

Dzięki wezmę to pod uwagę ale sądzę że najlepiej dla mnie będzie gdy przejadę się na tych motocyklach i wtedy na pewno będę czół iż to ten ;)
  • 0

#7 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 04 wrzesień 2009 - 22:44

Mam jeszcze takie pytanie do was panowie.
Powiedzcie mi czy ma sens kupowania kombinezonu motocyklowego na 125-tke. Bo nie wiem. Ja narazie myślałem nad jakąś kurtkę z kombinezonu i oczywiście buty,rękawice i kask.
Napiszcie co o tym sądzicie czy warto kupić kombinezon jak tak to jaki ? skórzany czy bardziej turystyczny ?
Pozdrawiam
K.
  • 0

#8 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 8:52

IMHO ma sens: znając "młodość" oceniam, że pewnie będziesz jeździł kiedy popadnie i ile kasy będzie na paliwo. wbrew pozorom kolana są na motocyklu słabo chronione i wrażliwe na przewianie: lepiej je osłonić, szkoda byłoby potem zgrzytać nimi podczas chodzenia w wieku 30 lat... nie mówiąc o możliwych wywrotkach, kiedy nie chronione niczym mogą być mocno uszkodzone. lepiej kupić ciut tańszą kurtkę, oszczędzić stówkę na butach, a jednak kupić przynajmniej podstawowy model motocyklowych spodni - nieprzewiewnych i z ochraniaczami
na sportowy pewnie lepiej wyglądałaby skóra, ale ja osobiście jestem zwolennikiem tekstyliów: są wygodniejsze, można kupić takie z wypinaną membraną p-deszczową, otworami wentylacyjnymi, itd
jsz
  • 0

#9 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 10:16

Dzięki. Czyli jednak spodnie też są bardzo ważne bo w takie zabawki jak żółw, pas na nerki nie będę się zaopatrywał bo to chyba zbędne przy takich pojemnościach.....
  • 0

#10 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 14:05

nad pasem na nerki bym się na twoim zdaniu zastanowił można kupić jakiś niedrogi ale potem nie będziesz żałował jak nie będą cie nerki boleć więc moim zdaniem pas to dobry pomysł przynajmniej moim zdaniem żółw jak przeczytasz w temacie "motocykle dla początkujących" to nie zbyt wygodna ochrona

a co do spodni jak nie chcesz przemrozić kolan a spodni nie chcesz kupić to obwijaj sobie nogi gazetą lub folią jak to robili dawniej :D Motóżyści ;)
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#11 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 16:08

hehe co to gazety czy folii to ja bym się zastanawiał :) kupie spodnie kupie :) jak wy mówicie że warto jeszcze popytam na forum żeby się upewnić. Prawdopodobnie kupie jakiś już komplet. A jak myślicie warto kupić używany kombinezon czy lepiej dać te 5 baniek więcej i mieć nowy?
  • 0

#12 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 18:10

Zdecydowanie lepiej kupić nowy. Masz pewność że nie pęka nigdzie i materiał z którego jest zrobiony ma odpowiednią wytrzymałość. Jeśli chcesz tanio i dobrze się ubrać to ja poleciłbym rozważenie oferty Retbike'a. retbike.pl
  • 0

#13 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 20:03

No jestem pozytywnie zaskoczony cenami i jakością tych kombinezonów tysiąc złoty (niecały) za skórzany? Całkiem nieźle.
A mieliście może styczność z tą firmą a dokładniej z odzieżą tej firmy? wszystko ok ?
  • 0

#14 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 20:41

kategorycznie odradzam retbike. ubrania tandetne, niewymiarowe, fatalnie uszyte, z bardzo złej jakości ochraniaczami, itp jedyną zaletą jest niska cena, ale większość klientów piszących np. na f-m szybko zmieniała, płacąc 2x za lepsze ciuchy...
jeśli już tanio, to może funt, jakaś modeka, albo pogrzebać za probikerami z niemieckiego louisa, sprzedaje to kilka sklepów internetowych
jsz
  • 0

#15 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 06 wrzesień 2009 - 20:21

kategorycznie odradzam retbike. ubrania tandetne, niewymiarowe, fatalnie uszyte, z bardzo złej jakości ochraniaczami, itp jedyną zaletą jest niska cena, ale większość klientów piszących np. na f-m szybko zmieniała, płacąc 2x za lepsze ciuchy...
jeśli już tanio, to może funt, jakaś modeka, albo pogrzebać za probikerami z niemieckiego louisa, sprzedaje to kilka sklepów internetowych
jsz

Nie do końca się zgodzę, chociaż na temat tych ubiorów opinie są różne (jak wiadomo niska cena). Kolega ma kurtkę retbike (modelu nie pamiętam) już trzeci sezon i pomimo kilku szlifów po asfalcie katanka się nadal dobrze trzyma. Aczkolwiek są problemy jeśli chodzi o dopasowanie zamków w kurtkach i spodniach. Czytałem też w Motocyklu o ciuchach Ozone ale nie znam nikogo kto miał z nimi styczność.
  • 0

#16 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 07 wrzesień 2009 - 8:13

Czyli w końcu kombinezony redbiku nie są zbyt dobre??
Musiał bym poytać na konkretnych forach dotyczących ubrań motocyklowych i tam napewno mi doradzą :)
K.
  • 0

#17 Brilhantina

Brilhantina

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 08 wrzesień 2009 - 18:34

Ja dostałem spodnie Ozone'a jak zacząłem robić prawko. W miarę wygodne, z podpinką, co się przydało w grudniu :blush: Jedynym mankamentem modelu który posiadam jest gąbka zamiast protector'ów, ale można ją wyjąć i wsadzić jakieś porządne. Tyle mogę o nich powiedzieć.
  • 0

#18 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 08 wrzesień 2009 - 19:10

Kacper, AFAIK nie ma forów poświęconych tylko ciuchom motocyklowym. jeśli tutejszy admin nie zabroni, to mogę polecić testy ciuchów na portalach - różnych - oraz setki wątków poświęconych ciuchom w różnych cenach i różnych marek na forum.motocyklistow.pl
w tej chwili trudno Ci cokolwiek doradzić: nie powiedziałeś ile masz kasy, nie zdecydowałeś się jeszcze czy to ma być skóra, itp mogę rzucić kilkunastoma nazwami... tylko pożytku z tego nie będziesz miał żadnego. poczytaj testy, jak sobie wyrobisz z grubsza pogląd to będzie Ci łatwiej wybrać
jsz
  • 0

#19 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 09 wrzesień 2009 - 4:16

Tshul robi bardzo dobre kombiaki skórzane że wszystkimi protektorami barki łokcie żółw kolana biodra. Ceny już od 1200zł
Wygodne i ciekawie wyglądające,
Jeśli chcesz robić dłuższe trasy ja polecam tekstylia nie wiem jak z kasą stoisz ale Held robi super ciuszki polecam kurtkę Katana zewnętrzne ochraniacze barkowe z wentylatorami dają radę (wypróbowałem :/ ale ze mną wszystko oki ).
Co do retbike kolega wywracają się pękł ochraniacz i wbił mu się w bark... Ale to jedyny przypadek mi znany po za tym ludzie są zadowoleni. Estetyka wiadomo kwestia gustu.
Osobiście też polecam Modeke, Buse.
Ozone podróbka tzn ta sama fabryka produkująca ekonomiczną odzież Helda dająca znaczek Ozone jak prawie wszystko dzisiaj Made in China...
Rękawice Scott, RST, Modeka.
Buty ważne by że skóry z protektorami stawów uważam że lepsze są dłuższe zależy jak jeździsz opcjonalnie ze ślizgaczami NIE polecam Nitro i Probiker.
Spodnie osłona kolan i biodra telefon do kieszeni w kurtce znajomy znajomego złamał talerz miednicy telefonem.
Kask na początek bierz Nitro, Naxa przy tych prędkościach oferta tych firm jest ok kask będzie cichy i wygodny a cena jest oki (zasada docierania kasków jest Ci znana?) .
Dobre wyjście to kominiarka pod kask czystość i brak podwiewania w chłodne dni.
Kompletny strój to wygoda a przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort psychiczny :)
A i w dłuższe trasy to oczywiście ceratka :) przeciwdeszczowa na bak jakiś tankbag polecam.
Tylko koszt takiego zestawu mówię o kompletnym ubiorze to już jest nie mały.
  • 0
Jestem studentem technologi żywienia na UP Lublin. Uwielbiam motocykle i wszystko c z nimi związane. Nie ma nic lepszego jak daleka wyprawa motocyklem w towarzystwie kumpli. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. motto: żyj pełnią życia!

#20 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 09 wrzesień 2009 - 8:35

Kask na początek bierz Nitro, Naxa przy tych prędkościach oferta tych firm jest ok kask będzie cichy i wygodny a cena jest oki (zasada docierania kasków jest Ci znana?)

mnie nie, więc możesz przy okazji wyjaśnić ;)

a nocniki typu naxa i pokrewne zdecydowanie odradzam. lepiej poszukać tańszego kasku dobrej firmy, niż kupować badziewie niby z mnóstwem bajerów. można kupić np. integralnego lz6 lazera za niewielkie pieniądze, albo starszy już szczękowy model sv55 airoha (BTW podrabiany w niezliczonych wersjach, również pod marką naxa) - jeśli kogoś taki interesuje. niby wszystkie robione w chinach, ale różnica - zasadnicza! - tkwi w kwestii jakości produktu i jej kontroli oraz odpowiedzialności producenta za niego
jsz
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych