Skocz do zawartości

Zdjęcie

Motocykle sprowadzone czyli co i jak kto i gdzie.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damian

Damian

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 03 sierpień 2009 - 13:26

Witam
Może znajdują się osoby która zajmują się, mają znajomości bądź sami korzystali z usłóg osób które sprowadzają motocykle z zagranicy.
Wątek zakładam bo sam się zastanawiam na sprowadzeniem FZR na przyszły rok. Może orientujecie się bo ja to jestem cienki jak dupa węża w tych sprawach za ile wolno by było sprowadzić taką FZR rocznikowo 91 - 93 ewentualne dodatkowe koszta. Prawdopodobnie będe miał możliwość pogadać z człowiekiem moim sąsiade zresztą czy da rade sprowadzić zajmuje się takimi rzeczami lecz teraz siedzi w Angli właśnie będe miał możliwość gadać w październiku. I orientacyjnie może wiecie ile za taką FZR powiedzą Angole i jak wspomniałem koszty transportu rejestracja i oczywiście zmiana kierownicy na lewą strone :blush:
  • 0
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL

#2 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 03 sierpień 2009 - 14:07

dawno nie widziałem równie chaotycznego posta... czego Was w tych szkołach teraz nauczają..?

ile kosztuje motocykl: np. ebay.co.uk
ile kosztuje transport z uk: np. allegro.pl
za ile *wolno* sprowadzić: no za tyle, żebyś nie musiał zdobywać pieniędzy drogą niezgodną z prawem... np. ja takie mam plany zakupowe, zgodnie z zasadami w jakich mnie wychowano
koszty rejestracji znajdziesz przez google: tłumaczenie papierów i umowy, jeśli nie jest spisana w 2 językach (a może), od stu kilkudziesięciu zł; pierwszy przegląd w kraju może niedługo nie być potrzebny, ale na razie ca stówkę z groszami; zwolnienie z vat jeśli motocykl dla Ciebie - 160; do tego normalne koszty rejestracji czyli tablica, książka, dowód rejestracyjny; no i oczywiście ubezpieczenie oc - ciągle chyba najtańsze w pzu, też koło półtorej stówki podstawowa stawka

tak naprawdę największy problem jest ten sam, co w kraju: znalezienie odpowiedniego egzemplarza. chociaż ichnie prawo lepiej zabezpiecza potencjalnych klientów przed zakupem złomu wyklepanego z przystanku tramwajowego... tym niemniej zakup tylko na podstawie fotografii, na odległość, nadal pozostaje ryzykowny
jsz
  • 0

#3 golkow

golkow

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 sierpień 2009 - 21:03

W zeszłym roku kupiłem motocykl sprowadzony z Anglii.

Samodzielnie przebyłem całą ścieżkę i później ją dokładnie opisałem:

http://www.sv650.for...1804.html#20904
  • 0

#4 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 7:40

"404 - Not Found"
jsz
  • 0

#5 golkow

golkow

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 17:28

http://www.sv650.for...1804.html#20904

Wklejcie do przeglądarki ten link - niestety używając wbudowanego mechanizmu w to forum, zmienia się nie wiadomo czemu odnośnik.

Poza tym programista tworzący to forum chyba nie przewidział opcji edycji swoich postów, no chyba że ja takiej opcji nie zauważyłem.

p.s. jednak posty swoje można edytować - dziesiejszy się dało, ale wczorajszego już nie ;-(
  • 0

#6 xenia

xenia

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 16 styczeń 2010 - 11:30

Dla odświeżenia tematu

Chętnych i tych których stać na zakup motoru nowego z salonu zachęcam do kupna za granicą
wychodzi dużo taniej np. ja swój kupiłem w NI i zapłaciłem o około 8000 taniej niż ten sam motor
w kraju kosztował.
Koszty sprowadzenia i rejestracji nie przekroczą tej kwoty .
Na Motocykl używany nie wychodzi już tak atrakcyjna cena ale jak wszystkim wiadomo są one bardziej zadbane
niż motocykle krajowe .
  • 0
< Znajomych mam wielu , przyjaciół nie licznych ; tych , co naprawdę mnie znają jest jeszcze mniej >

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych