Skocz do zawartości

Zdjęcie

żarówka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 xenia

xenia

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 28 grudzień 2009 - 17:58

Chcę do swojego moto założyć żarówkę xsenon`ową .
Czy muszę przerabiać coś w instalacji elektrycznej ?
  • 0
< Znajomych mam wielu , przyjaciół nie licznych ; tych , co naprawdę mnie znają jest jeszcze mniej >

#2 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 29 grudzień 2009 - 0:09

Powinieneś kupić żarówkę wraz z przetwornicą np zestaw HID'a.
Z tym że w myśl przepisów ruchu drogowego aby móc skorzystać z dobrodziejstwa światła xenon należy zamontować:
-system samoczyszczący
-system samopoziomujący
-no i mieć całą homologację
Jak coś pominąłem to proszę kolegów o dopowiedzenie.
Wiesz możesz naprawdę się zdziwić podczas kontroli drogowej nie mając homologacji...
  • 0
Jestem studentem technologi żywienia na UP Lublin. Uwielbiam motocykle i wszystko c z nimi związane. Nie ma nic lepszego jak daleka wyprawa motocyklem w towarzystwie kumpli. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. motto: żyj pełnią życia!

#3 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 29 grudzień 2009 - 13:28

raczej powinna niż powinien ;)
wymóg homologacji spełnia wszystkie warunki: AFAIK obecnie nie ma wymogu systemu poziomowania, ale mogę się mylić. natomiast motocykli z tym typem oświetlenia montowanym fabrycznie jest raptem parę modeli na świecie... to tylko przedstawiam jako argument contra
zwracam uwagę na fakt, że xenon xenonowi nierówny: zamiast zwykłej żarówki raczej będzie wchodził w grę bixenon. no i nie jest to "żarówka" ;)
inna sprawa, czy w danym motocyklu ma to rację bytu. rzetelny sprzedawca tych ustrojstw na sąsiednim forum twierdzi, że nie da się zgodnie z przepisami ustawić palnika w starym typie lampy ze szkłem ryflowanym - nie można uzyskać przepisowej granicy światła i taka lampa wali na lewo, prawo i w oczy jadącym z naprzeciwka. ponoć przy lampach z przezroczystym kloszem (odbłyśnik w technologii wielozwierciadlanej, albo jakoś tak się to zwie) taka zmiana daje się sensownie wykonać. to kolejny argument przeciwko - osobiście jestem wrogiem takich przeróbek, bowiem w większości przypadków właściciel takiego pojazdu widzi lepiej, ale za to totalnie oślepia jadących z naprzeciwka
oczywiście homologacji na taką przeróbkę nie ma, czego może u nas nikt nie zauważy, ale już poza granicami (niemcy) policja bywa lepiej zorientowana i może to być problem jeśli zabroni dalszej jazdy ze względu na nieprzepisowe przeróbki pojazdu

podsumowując: przed zakupem sugerowałbym jeszcze zgłębić temat
jsz
  • 0

#4 stoodent1

stoodent1

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 29 grudzień 2009 - 19:10

No niech będzie "powinnaś" ;)

W każdym razie byłem na zwiadzie u znajomego diagnostyka i wg przepisów mniej więcej jest tak jak napisałem.
Myślałem nad poprawieniem oświetlenia które jak wiadomo w fazerach jest hmmm słabe...
Odszedłem od tego właśnie po paru wywiadach środowiskowych kolega dostał mandat i zabrany został dowód rejestracyjny oraz skierowany na badanie techniczne.
  • 0
Jestem studentem technologi żywienia na UP Lublin. Uwielbiam motocykle i wszystko c z nimi związane. Nie ma nic lepszego jak daleka wyprawa motocyklem w towarzystwie kumpli. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. motto: żyj pełnią życia!

#5 xenia

xenia

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 01 styczeń 2010 - 17:03

dzięki za wyczerpującą odpowiedż , jeżeli żeczywiście tak to wygląda to zrezygnuje z tego pomysłu .I małe sprostowanie ;
kolega stoodent1 ma racje jestem ON nie ONA nie wiem skąd się wzięły takie przypuszczenia że jestem płci żeńskiej.

• 0
< Znajomych mam wielu , przyjaciół nie licznych ; tych , co naprawdę mnie znają jest jeszcze mniej >

#6 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 11:29

nie wiem skąd się wzięły takie przypuszczenia że jestem płci żeńskiej.

hmm... z powodu nicka ;)
jsz
  • 0

#7 xenia

xenia

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 16 styczeń 2010 - 11:18

a cuż w nim takiego że brzmi jak żeński ?
wiele innych można również uznać za takie a nie są ?
czyż by krótko wzroczność ?
Ale spoko nikt się nie Gniewa .
przyzwyczaiłem się B)
  • 0

#8 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 16 styczeń 2010 - 13:15

a cuż w nim takiego że brzmi jak żeński ?

Twoje imię... ;)
jsz
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych