Skocz do zawartości

Zdjęcie

Światła

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 10:00

Czy to prawda że w motocyklu muszą być światła koloru białego lub żółtego???????? :disgust: Wczoraj byłem na przeglądzie moją Szlifierą i koleś nie chciał mi podbić przeglądu w dowodzie rejestracyjnym bo mam z przodu niebieskie światła pozycyjne i uczepił się tego jak rzep psiego ogona.W zeszłym roku inna stacja diagnostyczna i nic nie mówili na te światła. Stanowczo twierdził że policja mnie zastawi z powodu tych świateł a jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło żeby policjant marudził mi coś o światłach. Miał ktoś już jakieś problemy z policją z podobnego tytułu?? Ps. Po moim długim tłumaczeniu się podbił papiery :D
  • 0

#2 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 17:34

Na postoju moto może ci świecic jak przysłowiowe psie jajca na wiosnę chodzi o to aby nie rozpraszał innych podczas jazdy.
Z tego co wiem takie żarówki są dozwolone w światłach pozycyjnych.
  • 0

#3 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 19:29

Też mi się wydaje że niebieskie pozycyjne są dozwolone, tylko kłóci się to z tym żeby nie rozpraszać innych na drodze bo przecież te żarówki ciągle się świecą jak się śmiga.( i tak też marudził mi koleś na przeglądzie) :uzi: :lol:
  • 0

#4 karoleq_90

karoleq_90

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 20:12

Ale nawet jak się ciągle świecą to mniej rozpraszają niż neony w wiejskich gangowozach bmw z silnikiem 1.6 lpg :uzi:
Dają one tylko lekką poświatę.
Ciekawe co kolo powiedziałby na ksenony w jakimś samochodzie :paranoid:
  • 0

#5 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 20:41

Nie wiem może koleś jakiś nad wrażliwy bo policja mi sie tego nie czepia i w zeszłym roku przegląd był ok. Teraz też mam podbity ale tłumaczyłem się, bałem się nie o światła tylko o spaloną oponę z tyłu na którą odziwo nic nie powiedział. Tak już chyba musi być w Polsce no trudno jaki kraj takie drogi :D
  • 0

#6 challenger

challenger

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 sierpień 2009 - 10:12

No cóż,biorąc pod uwagę ze spędzam na drodze większość czasu i niejednokrotnie już dyskutowałem z panami MISIAMI i panami DIAGNOSTAMI w temacie koloru i miejscu zainstalowania świateł w pojeździe(motocykl,samochód,motorower...) , to mogę ze spokojnym sumieniem stwierdzić iż diagnosta miał racje a podstawą do tego twierdzenia jest po prostu KODEKS DROGOWY. I to by było na tyle.
pozdrawiam
  • 0

#7 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 14 sierpień 2009 - 20:05

A panowie "miśki" przyczepili Ci się kiedyś do "tuningu" w motocyklu?????????????
  • 0

#8 challenger

challenger

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 sierpień 2009 - 21:19

Drogi Kolego zależy co rozumiemy pod pojęciem "tuning",
jeśli mówimy o poprawianiu mechaniki:hamulce,silnik i zawieszenie ,to nie .
ale jeśli mówimy o sporządzaniu choinki świątecznej i obwieszaniu motocykla kolorowymi lampkami to tak i najgorsze jest to ze po czasie przyznałem im racje.
  • 0

#9 PinKee

PinKee

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 20 sierpień 2009 - 9:08

Kodeks drogowy mówi wyraźnie jakie kolory świateł są dozwolone. A więc: pomarańczowy zarezerwowany jest dla migaczy, czerwony do świateł tylnych, a z przodu można mieć światła tylko i wyłącznie o barwie białej lub ewentualnie żółtej. Ksenony też świecą na biało, jednakże światło ma zimniejszą barwę, dlatego jest taka niebieskawa poświata.
  • 0
Od lutego 2009 jestem dumnym posiadaczem Kawasaki ER-6n '08 i oczywiście motocyklistą - to mój pierwszy sezon.

#10 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 21 sierpień 2009 - 9:16

Niebieskawa poświata ;) Fajnie to wytłumaczyłeś he he...( pisałem że autentycznie mam pozycyjne niebieskie, nie mam żadnych przebarwień itd)
  • 0

#11 bizonik23

bizonik23

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 grudzień 2010 - 9:48

starszna lipa z tymi swiatlami loepiej nie kombinowac mi ciagle zabieraja dowod za to
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych