Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadomość rodaków o motocyklistach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 Skaut

Skaut

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 16:43

Witam

Siedze na motocyklu drugi sezon w życiu. Dotychczas jakos mnie to nie irytowalo, ale odkad jezdze i wspominam swoim znajomym blizszym i dalszym, ze jestem motocyklista termin "dawca nerek" slysze tak czesto ze powoli zaczyna mnie to nudzic. Warto w tym temacie kogokolwiek uswiadamiac? Ze sa motocyklisci i idioci, jak w kazdym srodowisku czy nawet wśród kierowcow samochodow ktorzy przynajmniej 10 razy dziennie chca mnie zabic... . Czekam na wasze opinie i generalnie na swobodne refleksje.

Pozdro
Skaut
  • 0

#2 Esper

Esper

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 22:49

ja tam wolę określenie "dawca orgazmów". I wcale się za nie nie obrażam :bibibi:
  • 0

#3 Fazer666

Fazer666

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 13:07

Określenie "dawca nerek" jest bardzo nieprecyzyjne bo przy konkretnym dzwonie nerki nie nadają się do niczego podobnie jak pozostałe podroby. Jeżeli jednak masz dobry garnek, to mogą poprać rogówki. Czyli właściwe byłoby "dawca rogówek: albo jeszcze lepiej "PRZYPRAWIACZ ROGÓWek" :D :D :D
  • 0

#4 Garfield

Garfield

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 13:25

Mnie tam nie bawią takie teksty. Śmiać to się mozna przy browarku z kumplami ale jak ci nagle jakiś baran zajeżdża droge to już wesoło nie jest.
  • 0

#5 Kociak

Kociak

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 10:43

Wesoło czy nie wesoło ja zawsze się o Was i Wasze nerki martwię! I nie dla tego, że jeździcie jak wariaci, ale dlatego że inni (zwłaszcza na 4 kółkach) szaleją, a wtedy Wy nie macie szans... albo macie bardzo małe :( I dlatego oponuję jak mój mąż chce wsiąść na 2 kółka mimo, że jest rozsądny i ostrożny :(

Ps. a swoją drogą jeżdżąc na 2 lub 4 kółkach warto pomyśleć o deklaracji dawcy organów. Można w ten sposób uratować życie przyjaciela! :)

• 0

#6 ludi21

ludi21

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 20:08

Termin "dawcy nerek", "wariaci", oraz "samobójcy", można spotkać wszędzie. Mówi tak większość tych którzy nie mają bladego pojęcia o motocyklach i kierującymi nimi bikerami. Polskie społeczeństwo ocenia innych po występku jednego człowieka, a nie po ogóle.
  • 0

#7 Damiani

Damiani

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 21:51

"Latam" na sporcie od 3 sezonów, po kilku latach przerwy. Nie mogę powiedzieć iż jestem"święty" i zawsze poruszam się zgodnie z przepisami :D . Lecz nawet gdy śmigam a na wyświetlaczu pojawia się z lewej "2" to jak większość motocyklistów maksymalnie skupiam się na prowadzeniu motocykla. Prowadząc samochód kierowcy (również ja) - słuchają radia,rozmawiaja z pasażerem i np. piją wodę nie koncentrując się na tym co dzieje się na drodze- I stąd "gro" wypadków z udziałem motocyklistów którzy co prawda często "lataj" jak szaleni lecz gdyby prowadzący puszki koncentrowali się na drodze i otoczeniu większości z nich można by uniknąć. Na dodatek zdarzają się zawistne matoły które celowo zajeżdżają drogę nie zdając sobie sprawy iż ich głupi wybryk może dla nas zakończyć się tragicznie. Można też spotkać fajne zachowania
( zjeżdżanie na bok, ustępowanie miejsca) - tak więc jak w każdym społeczeństwie mamy różne typy zachowań i odbioru ludzi którzy mimo tak wielu zagrożeń kontynuują swoją pasję ,"koloryzując" nasze szare ulice. pozdro dla wszystkich na 2 i 4 kółkach. :unibrow:
  • 0

#8 wojtek1024

wojtek1024

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 kwiecień 2009 - 15:11

No jasne przecież każdy motocyklista to dawca nerek ! Jak tu uświadomić innym ludziom, że to kierowcy aut powodują o wiele więcej wypadków niż motocykliści ! Wśród naszego społeczeństwa nadal panują stereotypy o motocyklistach i to mnie najbardziej wkurza !!!
  • 0

#9 dyversant

dyversant

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 kwiecień 2009 - 20:16

Teraz jak pewnie słyszeliscie na otwarciu sezonu na Jasnej Górze, policja zapoczątkowała akcję "Idzie wiosna, będą warzywa"... Czyli teraz możemy nazywać się także warzywami, a jakimi to już co kto lubi... Pogratulować pomysłu!
  • 0

#10 MOTORMANN

MOTORMANN

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 20 kwiecień 2009 - 20:34

Ja uważam że należy ludzi uświadamiać i tłumaczyć im, że w każdym środowisku są ludzie i ludziska i nie można generalizować.
  • 0

#11 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 13:22

A no właśnie czy termin "Dawcy nerek" Nie pasuje bardziej do kierujących samochodami?? W końcu to z nich po dzwonie zostaje więcej!!! Denerwujące jest właśnie gadanie typu "O jedzie dawca nerek albo organów". A tak samo można powiedzieć o niektórych idiotach w metalowych puszkach.
  • 0
Jeśli zginę to w przekonaniu że robiłem to co naprawdę Kochałem!

#12 dyversant

dyversant

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 20:51

http://moto.onet.pl/...ie.html?node=27

Taki oto artykuł zamieścił onet.pl
Może dobrze że POLICJA stara sie coś robić, ale czy taki sposób jest własciwy... mnie to wpienia, bo motocyklista jest z góry uznany za winnego!!!
  • 0

#13 rumiany

rumiany

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 22:05

mnie denerują samochodziarze, którzy gdy zapala sią zielone światło to koniecznie chcą wyprzedzić motocyklistę :x
  • 0

#14 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 10:22

Hehe ja miałem już w tym sezonie przypadek człowieka w samochodzie, który na siłę chce udowodnić że jest lepszy. Pokrótce wam opiszę jak to wyglądało: Otóż jechałem sobie przez teren zabudowany i w lusterku zauważyłem wideoradar za moimi plecami. Więc przepisowo 60 km. Koniec terenu zabudowanego wideo z mną to ja 90 km. No i nagle znalazł się jeden taki co chciał pokazać że jest lepszy. Wyprzedził kino objazdowe potem mnie na oko miał tak ze 120-130 nie wiem bo nie goniłem. I wyobraźcie sobie mój banan na gębie jak go zatrzymywali. :D
  • 0

#15 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 19:19

Ja dopiero zaczynam przygodę z jednośladami i jestem nieco zdenerwowany, gdy słyszę jacy to motocykliści są źli, brawurowi, i że ogólnie to mafia jakaś... Rozumiem, że nie wszyscy robimy dobrze, bo w każdym środowisku znajdą się ludzie i ludziska. Jeżeli chcą to niech nas nauczają reklamami z warzywami, owocami, ale dziwi mnie to że samochodziarze nie zuważają swoich błędów. Widzą chmary młodych motocyklistów na szlifierkach, a nie dostrzegają 19-letnich dresów w beemkach, albo tirowców, którzy traktują drogę jak własność... Gdzie tu sprawiedliwość???
  • 0

#16 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 6:29

Ja dopiero zaczynam przygodę z jednośladami i jestem nieco zdenerwowany (...)

przejdzie Ci z czasem... :P
specjalność zauważania źdźbła w oku bliźniego przy belkach we własnym notuje się na piśmie od jakichś 2000 lat, nie liczyłbym więc na szybkie zmiany w tym zakresie. pozostaje przywyknąć i przynajmniej ze strony swojej własnej osoby nie dawać podstaw do takiej krytyki
jsz
  • 0

#17 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 12:06

Panowie co tu długo szukać przykładów kierowców samochodów, którzy otarli się o jak oni to mówią warzywo. Maciej Zientarski. Dziennikarz motoryzacyjny człowiek, który reklamował PZU. Promował bezpieczną jazdę. Pamiętacie billboard -y znak 50=życie i Macieja Zientarskiego na nim?? Resztę chyba wszyscy znają.
  • 0

#18 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 21:49

Gdy się głebiej zastanawiam, to myślę, że to może z zazdrości jakiejś??? Zazdroszczą nam, że jesteśmy zgrani, tworzymy współnotę, wyróżniamy się... Nie wiem sam... :disgust:
  • 0

#19 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 17:12

Może to z zazdrości. A może po prostu z tego że ci którzy najwięcej krzyczą nie mają jaj żeby dosiąść motocykl.
  • 0

#20 Kacper_00

Kacper_00

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 19:46

Zgadzam się ale z drugiej strony to coraz częściej tworzą się grupy :

easy-riderzy
ścigacze
i inne

ja już osobiście spotkałem się z brakiem szacunku dla jak wyżej opisałem jednego z "grup społecznych" trochę mnie to wkurzyło. Ale nie przejąłem się tym zbytnio. Mam tylko nadzieję że w niedalekiej przyszłości będzie wszystko znów ustabilizowane i nie będzie nawet takich jednostkowych przykładów "wywyższania się".

• 0
Panowie i Panie :) Szerokości i Przyczepności w tym sezonie ^^

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych