Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadomość rodaków o motocyklistach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 Damian

Damian

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 03 maj 2009 - 21:14

Osobiście od pewnego czasu przyglądam się reakcją ludzi ( normalni jacyś chodnikowcy ). Bodajże przed wczoraj idę sobie chodnikiem z nowym kaskiem w ręku i idzie parę starszych ludzi około 40lat. Widząc mnie od razu najazd że motocykliści tacy i owacy napierdzielają równo i słyszę nagle piękny i jakże głośny odgłos myślę sobie że znów jadą piękne wielkie choppery ze swoim bulgoczącym odgłosem. Od razu zaciesz na twarzy i radość z tego że już w przyszłym roku będę mógł się reprezentować swoją maszyną no ale od razu luk na tych chodnikowców a oni mordy rozdziawione i jakie to piękne motory zachwyt jak wiewiórka wielkim orzechem. I tak pomyślałem ludzie tak to macie do nas wielkie pretensje ale widząc nas na jakiś paradach to jak by się dało wskoczylibyście nam na nasze maszyny. Uważam że ta cała nietolerancja to jest to takie utarte jak to w Polsce ludzie wbili sobie do głowy coś 20 lat temu i mimo biegu lat uważają że nadal nic się nie zmieniło.
  • 0
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL

#22 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 03 maj 2009 - 22:40

I tu się zgodzę z tym że ludzie mają wbite w głowy że MOTO to coś złego. Czy ktoś z was zauważył, że ludzie zwłaszcza starsi boją się przejść przez przejście dla pieszych, kiedy zatrzyma się motocykl żeby ich przepuścić??? Moim zdaniem jest to właśnie efekt nagonki na motocykle i motocyklistów!. A co do podziałów, o których pisał Kacper_00, to moim zdaniem są Motocykliści i Posiadacze Motocykli i moim zdaniem właśnie dzięki tym drugim tworzą się podziały na grupy.
  • 0
Jeśli zginę to w przekonaniu że robiłem to co naprawdę Kochałem!

#23 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 04 maj 2009 - 19:50

A co do podziałów, o których pisał Kacper_00, to moim zdaniem są Motocykliści i Posiadacze Motocykli i moim zdaniem właśnie dzięki tym drugim tworzą się podziały na grupy.

I w tym momencie nasuwa się pytanie: Czy nieposiadający motocykli też ą motocyklistami? Osobiście znam kilka osób, które nie mają własnych sprzętów, a uważają się za motocyklistów. Żyją jak bikerzy- jeżdżą na zloty, znają się na sprzętach, a co lepsze, są dużo bardziej "motocyklowi" od niejednego "posiadacza" :) Szacunek dla takich jak oni...
  • 0

#24 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 04 maj 2009 - 21:40

I w tym momencie nasuwa się pytanie: Czy nieposiadający motocykli też ą motocyklistami? Osobiście znam kilka osób, które nie mają własnych sprzętów, a uważają się za motocyklistów. Żyją jak bikerzy- jeżdżą na zloty, znają się na sprzętach, a co lepsze, są dużo bardziej "motocyklowi" od niejednego "posiadacza" :) Szacunek dla takich jak oni...

I tu się zgadzam z tobą w każdym słowie.
  • 0

#25 APACZ

APACZ

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 05 maj 2009 - 17:23

Jestem trochę samotnikiem bo lubię samotne wędrówki(to jest dla mnie azyl).Jednak potwierdzam są tacy dla których to tylko fan, zabawa lub moda. Dla mnie spełnienie marzeń.
  • 0

#26 miikow

miikow

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 05 maj 2009 - 20:21

Opinia o motocyklistach jaka jest w społeczeństwie - wszyscy wiedzą. I wydaje mi się, że KAŻDA akcja promująca bezpieczeństwo na drogach jest dobra. Tegoroczna jednak (idzie wiosna....) jest obraźliwa dla motocyklistów. Parę postów wyżej kolega podaje linka do artykułu z Onetu odnośnie 25 zabitych motocyklistów (i). Czemu nie podano ilu w analogicznym czasie zginęło kierowców samochodów ( i wraz z nimi pasażerów, pieszych itp). Przecież takie akcje skierowane do społeczeństwa ukazujące jedną tylko grupę (w tym przypadku motocyklistów) tylko zaogniają niechęć jednych do drugich. To jest bez sensu...
  • 0
Dopiero zaczynam...

#27 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 05 maj 2009 - 20:27

ja również się z tym zgadzam jeżdżę na moto bo to po prostu lubię a znam takich którzy jeżdżą bo twierdzą że taka moda i to mnie tak nie denerwuje jak ludzie którzy twierdzą że jak jeżdżę na dwóch kółkach to brak mi piątej klepki- po prostu takich ludzi nie trawię :wacko:
  • 0

#28 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 06 maj 2009 - 20:21

Zdarzają się tacy, którzy mają kesz i koniecznie chcą go wydać na jakąś szlifierkę, żeby szpanować przed laskami... Ci ludzie nie dbaja o wizerunek motocylistów jako grupy, nie znają "naszych" zasad. Czasami taki gostek po 6 miesiącach "jazdy" dopiero się nauczy parametrów swojego sprzętu. Są tez młodzi z prawdziwą pasją, którzy muszą się nieźle powyginać, żeby kupić 1. moto... I tu znowu widać doskonale podział silbiego: motocyklista i posiadacz...
  • 0

#29 APACZ

APACZ

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 07 maj 2009 - 9:22

Jesienią w salonie nie pisze w jakim stał czoper zniewielkim przebiegiem o ile pamiętam jakieś 200 kilosów do sprzedania
bo właścicielowi nie pasował.
  • 0

#30 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 09 maj 2009 - 14:31

Jesienią w salonie nie pisze w jakim stał czoper zniewielkim przebiegiem o ile pamiętam jakieś 200 kilosów do sprzedania

Hehehe. Bo zupa była za słona!
  • 0

#31 dublik

dublik

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 09 maj 2009 - 16:21

APACZ powiedział:

Hehehe. Bo zupa była za słona!

Zgadzam się z tymi słowami. Mój sąsiad zmienia chopery jak rękawiczki i jak sam mówi tylko dlatego że pojemność silnika musi być jak największa. Aktualnie ma Hondę xvt 1300 i chce już ją zmienić na chopera o poj. 1800. To moim zdaniem istna głupota żeby zmieniać moto z powodu pojemności pieca. :o
  • 0

#32 geodeta

geodeta

Newbie

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 maj 2009 - 8:39

A wracając do tego jak inni widzą brać motorową... Zauważyłem, że wszyscy dziela bike'rów na takie główne grupy:
- skutery - głównie dzieciarnia szalejąca na osiedlach
- ścigacze - to grupa utożsamiana ze słynnymi "dawcami nerek" :D
- no i właściciele choperów - to z kolei grupa starszych panów z brzuszkami...

Jakoś nie ma tu miejsca dla normalnych ludzi, których pasją są motocykle. Polacy mają jakąś manię na segregowanie innych. Im głupsze te podziały - tym lepiej.
  • 0

#33 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 11 maj 2009 - 19:28

Co to postu APACZA: Skoro mu nie pasował, to po co kupił za, jak mniemam, niemałą kasę??? Wziął go zaocznie, z Allegro...? :huh:
  • 0

#34 Garfield

Garfield

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 13 maj 2009 - 15:16

... Aktualnie ma Hondę xvt 1300 i chce już ją zmienić na chopera o poj. 1800. To moim zdaniem istna głupota żeby zmieniać moto z powodu pojemności pieca. :o

Moim zdaniem istną głupotą jest kupowanie choppera :D to dla gejów, znaczy GEJOWOZY
  • 0

#35 MilagoW

MilagoW

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 13 maj 2009 - 18:03

Coś czuję, że tą wypowiedzią naraziłeś się wielu użytkownikom tego forum :D Nawet ja (niebędący fanem chopperów) nie nazwałbym ich "gejowozami"... Moim zdaniem to przesada
  • 0

#36 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 14 maj 2009 - 12:24

No faktycznie. Trochę przesadziłeś. :disgust: .
  • 0

#37 APACZ

APACZ

Member

• Forumowicze
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 15 maj 2009 - 10:38

ilu ludzi tyle podziałów , nie dogodzisz wszystkim.Podziały nie znikną byle by były zdrowe. Przed zakupem swojej maszyny pytałem,przymierzałem,odwiedzałem salony motocyklowe nawet na drodze zatrzymałem moto.Wszystko po to by cieszyć się z dokonanego wyboru i przyjemności z jazdy.
  • 0

#38 jeszua

jeszua

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisano 15 maj 2009 - 13:33

Moim zdaniem istną głupotą jest kupowanie choppera :D to dla gejów, znaczy GEJOWOZY

...napisał człowiek, który jeździ (o ile w ogóle) z wypiętym zadkiem
daj sobie spokój, człowieku, bo też możesz usłyszeć parę słów na swój temat. prawdziwych albo co najmniej równie prawdziwych
jsz

ps. nie, nie jeżdżę chopperem
  • 0

#39 Goral

Goral

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 15 maj 2009 - 21:26

tak to ze ,,dawcy" to jedno ale najgorsze jest to ze jeżeli puszka spowoduje wypadek z motocyklista to bardzo często jest taka sytuacja ze winny jest motocyklista, i wo gule jeżeli jest wypadek 4 i 2 kola to winny zawsze jest 2 kołowiec :/ (jak zwykle stereotyp )

powiedział:

I w tym momencie nasuwa się pytanie: Czy nieposiadający motocykli też ą motocyklistami? Osobiście znam kilka osób, które nie mają własnych sprzętów, a uważają się za motocyklistów. Żyją jak bikerzy- jeżdżą na zloty, znają się na sprzętach, a co lepsze, są dużo bardziej "motocyklowi" od niejednego "posiadacza" Szacunek dla takich jak oni...

NP. ja :
  • 0
Grosz do grosza i marzenie się spełni >>>>>>>> HONDA CBF/CB 600 hornet Bandit lub inny nakedzik !!!!!!!!!!! Jedyne co człowieka może trzymać przed kupnem motocykla to mama i fundusze >

#40 silbi

silbi

Advanced Member

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 17 maj 2009 - 13:17

tak to ze ,,dawcy" to jedno ale najgorsze jest to ze jeżeli puszka spowoduje wypadek z motocyklista to bardzo często jest taka sytuacja ze winny jest motocyklista, i wo gule jeżeli jest wypadek 4 i 2 kola to winny zawsze jest 2 kołowiec :/ (jak zwykle stereotyp )

Jak by nie patrzeć i co by się nie stało. To w przekonaniu ludzi motocykl jest zawsze winny. :disgust:
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych